Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Efsane Çizgi Film 50. Yıl Dönümü İçin NFT Koleksiyonu Çıkartıyor

Paylaş

NFT ve metaverse alanında tüm haberlerden ilk önce haberdar olmak için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. VeVe NFT piyasasının önde gelen bir dijital koleksiyon platformudur. VeVe, çizgi romanın 50. Yıldönümünü kutlamak için bir Tarzan NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Şirket, birkaç isim vermek için Disney, Marvel ve DC ile işbirliği yaptı. Bu ortaklık, ikonik karakter Tarzan’ın dünya çapındaki haklarını yöneten şirket olan Edgar Rice Burroughs, Inc. iledir.

VeVe’deki NFT Koleksiyonları

Tarzan NFT’leri, mobil ilk dijital koleksiyon platformu VeVe’de çıkıyor. Bu, VeVe ve Edgar Rice Burroughs, inc. arasındaki iş birliği sayesinde mümkün hale geliyor. Açıklığa kavuşturmak için, bu orijinal Tarzan çizgi romanlarının geç yazarının şirketi, Tarzan’ın haklarını yönetiyorlar.

İlk koleksiyonda, VeVe kullanıcıları yalnızca en ünlü Tarzan çizgi romanlarından birini satın alabilirler. #207’nin klasik sayısı, kullanıcıların görüp satın alabilecekleri ilk sayıdır. İlk sayı 50 yıl önce yayınlandı. Bu sayı olan 207, Kubert’in yaratıcı yeteneklerini Ormanın Efendisi’ne ilk kez çıkardığı dönemdir. Onu daha önce hiç kimsenin yapmadığı şekilde tasvir etti. İlk yayın tarihi ise 3 Haziran 2022 olarak açıklandı. Böylece çizgi film (cartoon) sektöründen NFT sektörüne geçen onlarca devin arkasından Tarzan’da gelmiş oldu.

VeVe’nin Kurucu Ortağı David Yu konuyla ilgili olarak şöyle söyledi:

Tarzan, popüler kültürünün en kalıcı karakterlerinden biri. Ve onu ve bu ikonik çizgi roman dizisini dijital dünyaya getirmekten heyecan duyuyoruz. Veve’nin bu çizgi romanın 50. yıl dönümünü ve ayrıca Tarzan ve Joe Kubert’in hayranların sonsuza dek yaşatacağı mirası kutlamak için harika bir yol olduğuna inanıyoruz.

Tarzan Koleksiyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Açıklığa kavuşturmak için Tarzan, 1912’de Amerikalı yazar Edgar Rice Burroughs tarafından hayata geçirilen ikonik bir karakterdir. Afrika ormanlarında Mangani büyük maymunlar tarafından yetiştirilen kurgusal bir karakterdir. Bu durumda, hikaye o medeniyete dahil edildikçe inşa edilmekte. Vahşi doğaya kahraman bir maceracı olarak dönmek istiyor. Ayrıca karakter birçok şekilde tasvir edilmiş. Hatta Disney filmlerinde baş karakter olmuştur. Dünya çapında yüzbinlerce hayranı olan Tarzan, NFT sektörüne girerek bu alanda yeni bir deneyime başlayacak. Bununla birlikte Tarzan NFT’leri ikincil piyasada satışa çıkacak mı? Sorusuna yanıt arayan yatırımcılara henüz bilgi akışı sağlanmadı. Ayrıca resmi satış sitesi içerisinde yol haritası bulunmakta. İkincil piyasa içerisinde satışlarının gerçekleşmesi durumunda hayranların kendi aralarında bir fiyat yükseltme politikası gütmesi ise çok olası.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...