Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

eBay NFT, Spor Temalı NFT Koleksiyonunu Tanıttı

Paylaş

Çevrimiçi e-ticaret büyük eBay, ‘OneOf’ NFT platformundaki ilk ürün yelpazesinin piyasaya sürülmekte. Böylece eBay NFT’ler dünyasına adım attı. Bu, eBay’in dijital koleksiyon dünyasına ilk adımını atıyor. İlk NFT ürün yelpazesi, spor temalıdır. Spor aktivitelerini simgeleyen öğelerinin değeri 10 dolardır. Kabaca 775 Rs. ile 1.500 dolar kabaca 1.15 lakh Rs. arasında değişmektedir. NFT’ler, Web3 destekçilerinin ana cazibesine tanık oluyor. Rekreasyon karakterlerinden, avatarlardan ve farklı konulardaki sanat eserlerinden etkilenmekte. Web3 destekli metaverse sektörüne ek olarak dijital mülk sınıfının ayrılmaz bir parçası haline gelmekte.

‘Genesis’, eBay’in NFT ürün yelpazesinin tanımıdır. Kanadalı hokey efsanesi Wayne Gretzky’nin 3D ve animasyonlu illüstrasyonunu sunar. Yıllar içinde Sports Activity Illustrated dergisine kapak olan farklı spor oyuncularının NFT varyasyonları da piyasada yer aldı. Bir Twitter yayınında, eBay NFT koleksiyonuna dair bir tweet attı.

eBay’de VP Collectibles, Electronics ve Dwelling’den Daybreak Block, “NFT’ler ve blok zinciri bilgi birikimi koleksiyon evinde devrim yaratıyor ve giderek daha fazla hayranlar için bir finansman alternatifi olarak görülüyor” dedi. Bu arada, ‘OneOf’ için bu, şapkanın içindeki başka bir tüydür. Platform, özellikle müzik ticaretinden ünlüler ve türler arasında tarz sahibidir.

eBay NFT Ticaretinde Hızlanmaya Başlıyor!

Aralık ayının son 12 ayında, Amerikalı rapçi Pitbull, diğer adıyla Mr. Worldwide, döngü içinde açıklanmayan bir miktar parayla OneOf’u çok katmanlı bir şekilde ele almaya başladı. Şarkıcı daha sonra kişisel NFT’lerini başlatması beklenmekte. Müzik ticaretinin en prestijli ödülleri olan 2021’de Grammy’ler ayrıca üç yıllık bir NFT koleksiyonu için OneOf ile ortaklık kurdu. “NFT satın almak, tanıtmak ve için bilgili bir kripto olmanıza gerek yok. OneOf ve eBay, aşağıdaki 100 milyon kripto-yerli olmayan kitle alışverişçisine dönüştürücü Web3 teknik bilgisi getiriyor.”

OneOf CEO’su Lin Dai bir duyuruda bahsetti. Piyasa takipçisi DappRadar’dan alınan bilgilere göre, NFT’lerin brüt satışları, 2021’de yaklaşık 25 milyar dolara (kabaca 1.84.700 crore) ulaştı. Çünkü spekülatif kripto varlığı tanınmaya başladı. Çok sayıda sektörden bir dizi yerleşik platform, platformlarına ekstra katılım sağlamak için NFT’leri takip ediyor. Bu ay bir örnek olarak, köprü toplayıcı platform LinkTree, platformuna NFT seçeneklerini ekledi.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...