Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

eBay NFT, Spor Temalı NFT Koleksiyonunu Tanıttı

Paylaş

Çevrimiçi e-ticaret büyük eBay, ‘OneOf’ NFT platformundaki ilk ürün yelpazesinin piyasaya sürülmekte. Böylece eBay NFT’ler dünyasına adım attı. Bu, eBay’in dijital koleksiyon dünyasına ilk adımını atıyor. İlk NFT ürün yelpazesi, spor temalıdır. Spor aktivitelerini simgeleyen öğelerinin değeri 10 dolardır. Kabaca 775 Rs. ile 1.500 dolar kabaca 1.15 lakh Rs. arasında değişmektedir. NFT’ler, Web3 destekçilerinin ana cazibesine tanık oluyor. Rekreasyon karakterlerinden, avatarlardan ve farklı konulardaki sanat eserlerinden etkilenmekte. Web3 destekli metaverse sektörüne ek olarak dijital mülk sınıfının ayrılmaz bir parçası haline gelmekte.

‘Genesis’, eBay’in NFT ürün yelpazesinin tanımıdır. Kanadalı hokey efsanesi Wayne Gretzky’nin 3D ve animasyonlu illüstrasyonunu sunar. Yıllar içinde Sports Activity Illustrated dergisine kapak olan farklı spor oyuncularının NFT varyasyonları da piyasada yer aldı. Bir Twitter yayınında, eBay NFT koleksiyonuna dair bir tweet attı.

eBay’de VP Collectibles, Electronics ve Dwelling’den Daybreak Block, “NFT’ler ve blok zinciri bilgi birikimi koleksiyon evinde devrim yaratıyor ve giderek daha fazla hayranlar için bir finansman alternatifi olarak görülüyor” dedi. Bu arada, ‘OneOf’ için bu, şapkanın içindeki başka bir tüydür. Platform, özellikle müzik ticaretinden ünlüler ve türler arasında tarz sahibidir.

eBay NFT Ticaretinde Hızlanmaya Başlıyor!

Aralık ayının son 12 ayında, Amerikalı rapçi Pitbull, diğer adıyla Mr. Worldwide, döngü içinde açıklanmayan bir miktar parayla OneOf’u çok katmanlı bir şekilde ele almaya başladı. Şarkıcı daha sonra kişisel NFT’lerini başlatması beklenmekte. Müzik ticaretinin en prestijli ödülleri olan 2021’de Grammy’ler ayrıca üç yıllık bir NFT koleksiyonu için OneOf ile ortaklık kurdu. “NFT satın almak, tanıtmak ve için bilgili bir kripto olmanıza gerek yok. OneOf ve eBay, aşağıdaki 100 milyon kripto-yerli olmayan kitle alışverişçisine dönüştürücü Web3 teknik bilgisi getiriyor.”

OneOf CEO’su Lin Dai bir duyuruda bahsetti. Piyasa takipçisi DappRadar’dan alınan bilgilere göre, NFT’lerin brüt satışları, 2021’de yaklaşık 25 milyar dolara (kabaca 1.84.700 crore) ulaştı. Çünkü spekülatif kripto varlığı tanınmaya başladı. Çok sayıda sektörden bir dizi yerleşik platform, platformlarına ekstra katılım sağlamak için NFT’leri takip ediyor. Bu ay bir örnek olarak, köprü toplayıcı platform LinkTree, platformuna NFT seçeneklerini ekledi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...