Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Sandbox İle Metaverse Evrenine Ayak Basan Ülke BAE!

Paylaş

Metaverse’de yaşanan şey tam olarak tarihin kendisi… Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), web3 teknolojilerine olan ilgisini teyit etmeye devam ediyor. Hatta Dubai de bu yarışta geride kalmıyor. Blockchain, kripto para birimleri, Metaverse: Arap Krallığı yeni dünyaya ayak uyduruyor. Düzenleyici kurum olan VARA, The Sandbox pikselli evrenine yerleşerek ilk adımı atacak.

Sandbox ve Arap Emirlikleri’nden Metaverse Ortaklığı

Önce VARA’ya bakalım. Bir Dubai hükümet organı olan düzenleyicinin görevi, metaversede güvenli bir işletim çerçevesi sağlamaktır. Bunu yaparken, sanal bir sosyal alana olan ilgisini teyit ederek Dubai, blok zincirinin gelişimini desteklemeyi amaçlıyor.

Vara’dan yapılan resmi açıklama olarak şöyle: Sanal varlıklar, geleceğin dijital ekonomisinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Dubai hükümeti bu nedenle blok zinciri endüstrisinin onunla etkileşime girmesine izin vermek istiyor. VARA lisansına sahip üyeler bu nedenle The Sandbox içerisinde güvenli bir şekilde geliştirme yapabileceklerdir.

Dubai Hükümeti’nin hizmetlerini ve düzenleyici gücünü genişletmek için modern yenilikleri kullandığı yeni bir çağı başlatan Dubai’deki ilk hükümet otoritesi ve olmak için metaverse’e katılıyor. VARA ciddi bir çabayı temsil ediyor. Ayrıca ülke ekonomisine katkıda bulunan ve yeni yatırım fırsatları yaratan güçlü bir yeni ekonomik sektör inşa etmek istiyor.

VARA ayrıca açıklamasında, ”Bu, öngördüğümüz güvenli ve modern düzenleyici çözümler sayesinde mümkün olabilmekte. Bu nedenle meta evrendeki varlığımız, Dubai Hükümeti’nin geleceğe yürüyüşünde yeni bir aşamanın başlangıcını işaret ediyor; uzun vadede olumlu bir etkisi olacak.” dedi.

Dubai hükümeti bu nedenle blok zinciri endüstrisinin onunla etkileşime girmesine izin vermek istiyor. VARA lisansına sahip üyeler bu nedenle The Sandbox içerisinde güvenli bir şekilde geliştirme yapabileceklerdir.

Dubai Hükümeti tarafından önerilen yaklaşım avangarddır. Bazı sorular, özellikle de bu metaversenin genel halka erişilebilirliği ve onu yönetecek kurallarla ilgili sorular yanıtsız kalmakta. VARA’nın yaklaşımı dikkat çekici: Bu bir ilk. Dubai, trendi doğruluyor ve blockchain ve metaverse şirketleri için yeni El Dorado gibi görünüyor.

El Dorado içerisinde yer almak ya da onlara kazma satmak işte Dubai ve Sandbox’un istediği tek şey bu…

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...