Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Disney Metaverse Araştırmalarını Genişletiyor

Paylaş

Disney, Metaverse dünyasını yaratmaya çalışan şirketlerden biri. Geçtiğimiz yıldan bu yana Metaverse için çalışmalarını sürdüren şirket, 12 yıl boyunca Apple’da çalışmış yöneticiyi işe aldı. Disney, Apple’ın üst düzey oyun yöneticisi Mark Bozon’u, Disney’in Metaverse hedefleri kapsamında transfer etti. Mark Bozon bölümler arası yeni nesil hikaye anlatma girişimi için kıdemli yaratıcı lider olarak işe başladı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Disney Metaverse

Disney Metaverse Genişliyor

Şirket tarafından paylaşılan son blog yazısı, şirketin Metaverse hayallerini kanıtlar nitelikte. Disney, Metaverse’teki yaratıcılığını genişletmek istiyor. Bu nedenle yeni girişimlerde mevcut. Disney’in açıklamasına göre Mark Bozon’un, Disney Metaverse’i için yaratıcı vizyona liderlik etmesi gerekiyor. Bozon’un fiziksel ve sanal dünyadaki bağlantıda rol alacağı açıklandı. Birbiriyle bağlantılı tüketici deneyimleri sunmak isteniyor. Oyun, film, TV, oyuncaklar, parklar ve daha pek çok alanda Disney işletmeleriyle birlikte çalışacak çok disiplinli bir ekip kurması beklenenler arasında. Ayrıca teknoloji devinde çalıştığı dönemde Mark Bozon, Apple Arcade yaratıcı oyun direktörü olarak görev alıyordu.

Disney’e göre, Metaverse terimi herkes için farklı anlamlar ifade ediyor. Bu sebeple White’ın liderliğindeki şirket, yeni nesil hikaye anlatma başlığı altında çabalarını birleştirdi ve dijital, fiziksel ve sanal deneyimler için çalışmaları genişletti. Haziran 2010’da Apple’a katılmadan önce Mark Bozon, serbest oyun tasarımcısı ve yapımcısı olarak çalıştı. Ayrıca IGN’nin Nintendo editörlüğünü de yaptı. Bozon, 20 Mayıs’ta attığı bir tweet’te (Disney’e gittiğini açıklamadan önce)

İşte başlıyor 12 muhteşem yıldan sonra Apple’a veda ediyorum. Mutlak bir rüya işine gidiyorum ve yakında daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyorum. App Store & Arcade’i başarıya ulaştıran inanılmaz yetenekli geliştiricilerin yanı sıra iş arkadaşlarıma da yürekten teşekkür ediyorum. Bu bir onurdu.

Piyasa değeri açısından ABD’nin en büyük medya şirketi olan Disney hem yeni nesil yayıncılığa hem de yeni nesil sosyal medyaya yaptığı yatırımlar ile dikkat çekiyor. Dijital dünyada Disney Metaverse evreni kurmak isteyen firma, yine de Metaverse’in nasıl olacağını kararlaştırmış değil.

Çalışmalar Geçen Sene Başlamıştı

Disney, Metaverse araştırmalarına geçen sene başladı. Sinema dünyasının tartışmasız en önemli stüdyolarından olan şirket, Facebook’un hamlesinden hemen sonra bunu açıklamıştı. Disney cephesinden gelen açıklamalara göre gerekli çalışmalar devam ediyor. 2021 yıl sonu finans toplantısında yatırımcılara Metaverse fikrinden bahseden CEO, Disney’in sektör geçmişine güvendiklerini vurgulamıştı. Ayrıca iddialı konuşan başarılı yönetici, sözlerine şu şekilde devam etti:

Bugünkü çabalarımız, fiziksel ve dijital dünyaları daha da yakından bağlayabilmek. Ayrıca kendi Disney Metaverse’ümüzde sınırsız hikaye anlatımına izin verebileceğimiz bir zaman sözüdür. Nerede olursa olsun, Disney’in ürün ve platformlarımızda sunduğu her şeyi deneyimlemeleri için tüketicilere benzersiz fırsatlar yaratmayı dört gözle bekliyoruz. dijital deneyimler ve küresel erişimden oluşan kombinasyonumuz göz önüne alındığında sınırsız bir potansiyel görüyoruz. Ayrıca bu bizi Walt Disney Company’nin önümüzdeki 100 yılı hakkında her zamanki gibi heyecanlandırıyor.

Disney’in toplantıdan sonra ki ilk girişimi bu haberde açıkladığımız üzere Mark Bozon’u işe almak oldu. Ağır adımlarla ilerleyen Disney’in nasıl bir Metaverse evreni kuracağı merak konusu. Son olarak açıklamalara bakılırsa, çalışmalar hız kazanıyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...