Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Dijital Varlıklarda Miras Devri Başladı

Paylaş

Gelişmekte olan dijital dünya da hep akılda kalan bir soru vardı. “Ya başıma bir şey gelirse?” Başımıza bir şey gelmesi durumuna karşı herkes önlem almak ister. Bu haberimizde bundan bahsedeceğiz. Dijital varlıklarda miras devri başladı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Dijital varlıklarda miras

Dijital Varlıklarda Miras Devri

Kirobo’nun yeni miras çözümünde, kullanıcıların avukatlara, devlet yetkililerine ve herhangi bir merkezi kuruluşa ihtiyaç duymayacağı açıklandı. Otomatik bir vasiyetname aracılığıyla vasiyetin oluşturulması sağlanıyor. Kripto yatırımcıları için anahtar güvenliği önemlidir. Ayrıca isteklerine göre para transfer etme fırsatı vererek DeFi endüstrisindeki büyük bir boşluğun üstesinden gelecek. Firma, geçtiğimiz salı günü merkezi olmayan kripto cüzdanı Liquid Vault’ta miras özelliğini başlattığını duyurdu. Duyuruya göre, herhangi bir kişi veya kuruluşa ihtiyaç duymadan otomatik vasiyetin oluşturulmasının mümkün olduğu duyuruldu. Bunu yapmak isteyen kullanıcıların sadece varis ve bir tarih seçmesi gerekiyor. Şirketin Ceo’sunun yaptığı açıklamalara göre, Web3’ün merkezi olamayan ve topluluk mülkiyeti kavramlarına sadık kalarak dijital zenginliği gelecek nesillere aktarmak için basit ve güvenli bir miras mekanizmasının var olduğunu dile getirdi.

Gelecekteki koşullu işlemler, akıllı sözleşmelere dayalı benzersiz bir altyapıdır. Kullanıcıların gelecekteki işlemleri imzalamasına ve onları neredeyse her şeye koşullandırabilmesine olanak tanır. Ayrıca üçüncü tarafların akıllı sözleşmeler oluşturmasına gerek kalmadan blok zinciri üzerinde karmaşık hizmetler geliştirmesine de olanak sağlar.

Miras özelliği, cüzdan yedekleme özelliğine benzer şekilde çalışıyor. Mekanizma, kullanıcıların çeşitli koşullara bağlı olarak gelecek için işlemler oluşturmasına veya kriptoya ikincil bir erişim noktası sağlamasına olanak tanıyor. Cüzdan Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve ERC-721 NFT’lerini destekliyor. Ayrıca ERC-20 ağında bulunun bütün token’larıda destekliyor. Buna ek olarak çalışmaların devam ettiği ve ileride yeni güncellemeler olacağı belirtiliyor.

Kripto paralar, tasarımı gereği cüzdan sahiplerinden başka kimsenin kontrol etmesine izin verilememektedir. Kripto mirası konusu dijital varlık sahipleri için en endişe verici sorunlardan biriydi. Blok zinciri ve cüzdanların gelişimiyle bu sorunun ortadan kalkacağı tahmin ediliyor. 2021 yılı itibariyle, çok sayıda Bitcoin ve diğer dijital varlıkların ölüm kaynaklı sonsuza kadar kaybedildiği düşünülüyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...