Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Dijital İkamet Programı Başlamak Üzere

Paylaş

Palau Cumhuriyeti, genç nüfusun korunmasına ve bu alanın odak noktası olmasına yardımcı olacağı umuduyla yılın başında dijital ikamet programını başlatmıştır. Binance CEO’SU Changpeng Zhao Dijital ikamet programı kapmasımını görüşmek için Palau Cumhuriyetine bir ziyaret gerçekleştirdi. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Dijital İkamet Programı

Dijital İkamet Programı Başlıyor

Palau Cumhuriyeti geçtiğimiz cuma günü bir açıklama yaptı. Dijital sakinlerine Binance’in BNB blok zincirinde NFT’ler biçiminde kimlik kartları vereceğini duyurdu. Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, NFT’lerin açıklanması ve Palau Başkanı Surangel S. Whipps, Jr. ile görüşmek üzere pasifik adasında bulunan Palau Cumhuriyetine gitti. Palau Cumhuriyeti, Root Name System (RNS) dijital ikamet programını geçtiğimiz ocak ayında tanıtmıştı. Vatandaşlara Palau hükümeti tarafından verilen kimlik kartları sağlayan programın geliştirilmesinde California merkezli Cryptic Labs yer almaktadır. Ayrıca fiziksel olarak bir kimlik kartları bulunmaktadır.

Yeni RNS Kimliği NFT’leri için planlanan kullanımlar arasında müşterini tanı (KYC) sistemi bulunmaktadır. Ayrıca NFT’ler sayesinde dijital bankacılığa erişim, zincir üzerinde doğrulanmış imzalar ve devlet tarafından verilmiş kimlik gerektiren hizmetlere erişimde yer almaktadır. Whipps kısa bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Palau rüyasını yaratmak istiyoruz. Ayrıca sizlerin, CZ ve Binance’in burada olması, gençlerimizi Palau Cumhuriyetine geri getirecektir. Üstelik oradaki yeni teknoloji ve yeniliklerin bir parçası olabilecek yeni endüstriler, yeni işletmeler geliştirmek için hepimize yeni fırsat kapıları açılmaktadır.

Dijital ikamet programı dahilinde üzerinde çalışmamız gereken düzenlemeler var, ama daha da önemlisi Kurumsal Tescil Yasasıdır.

Binance’ın düzenleyici açıdan bize yardımcı olacağına dair bir taahhütte bulunması güzel bir adımdır.

Ayrıca toplantıda bulunan Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao cevap niteliğinde açıklamalarda bulunmuştur.

Palau ekosistemine daha fazla yatırım yapmak için kesinlikle keşif yapacağız. Kripto dışında, ödeme hizmetleri, dijital bankalar vb. ilgilimiz bilinmektedir. Geleneksel finansal hizmet sektörlerine olan ilgimizi zaten defalarca dile getirdik.

Gelişmekte Olan Ülkeler Daha Hızlı Hareket Ediyor

Changpeng Zhao, nüfusu 20.000’den az olan Palau Cumhuriyeti’ni çok iyi bir deneyim alanı olarak adlandırmaktadır. Palau Cumhuriyeti’nin inovasyon için belirgin avantajları olduğunu söylemiştir. Ayrıca az nüfusa sahip ülkeler yenilik yapmak için hızlı hareket edebilmektedir ve Palau Cumhuriyeti’nin bir tür ABD benzeri ekonomisi oldukça iyi gelişmiş durumdadır.

Zaman içerisinde blok zinciri ve ID NFT’ler dünya genelinde yayılmaya başlayacaktır. Ayrıca şimdiden bu dijital ikamet programı için girişimde bulunan yerler mevcuttur. Deneyim sahibi olan ve geliştirici olan insanların yardımıyla geliştirilerek dünyanın dört bir yanına yayılması beklenmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...