Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Dijital Esaret NFT Bilet Satışına Başlıyor

Paylaş

Değişen dünya ve gelişen teknoloji ile birlikte çağa ayak uydurmak ister misiniz? O zaman NFT ve Metaverse dünyasına dair tüm haberlerden haberdar olmak için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Tüm dünya NFT sektörüne girmeye devam ediyor. Hatta bu süre içerisinde yabancı devlerin yanı sıra Türkiye’den NFT sektörüne kaymaya başladı. Son dönemlerde Türk sanatçıların NFT’leri büyük ilgi görmekte. Dijital Esaret filmi de NFT furyasına katılan son iş olarak karşımıza çıkmakta. Dijital Esaret NFT bilet satışı ile isminin hakkını vermekte.

Alıcı ve satıcı arasında aracı kurum engelini tamamen ortadan kaldıran dijital ticaretin son durağı NFT olarak karşımıza çıkıyor. Böylelikle komisyonculuğun ortadan kalkışı tüm dünyadan yatırımcı ve satıcıları bir araya getirebiliyor. Bunun son örneği ise Türkiye’den gelmekte. Dijital Esaret adlı filmin biletleri seyircilerine NFT olarak geri verilmesi planlanmakta.

Dijital Esaret NFT Biletleri Artık NFT

NFT dünyasında daha önce Batman filmi ile ilk kez denemesi yapılan NFT bilet şimdi de Türkiye’de. Senarist koltuğunda Birol Güven’in oturduğu film 27 Mayıs 2022’de vizyona girecek. Önceki yıl hayata gözlerini yuman Rasim Öztekin’in de son projesi seyircilerle buluşacak. Ayrıca bu filmin Rasim Öztekin’in son projesi olmak gibi bir özelliği de bulunmakta.

Türkiye’de ilk kez bir film NFT olarak biletlerini satışa sunmakta. Film izleyenlerin tamamına biletler NFT olarak geri gönderilmesi planlanmakta. Rasim Öztekin’in oynadığı son projeye ilginin büyük olması beklenmekte. Filmde Rasim Öztekin dışında Kaan Sevi,  Özgür Çoban, Simay Barlas ve Yeşim Alıç gibi isimler bulunmakta.

Dijital Esaret aslında geçtiğimiz yıllarda çalışmaları tamamlanmış bir filmdi. 10 Nisan 2019 yılında vizyona girmesi beklenen film yayına girmedi. Çünkü pandemi koşulları nedeniyle film yayınlanamadı. Üzerine gelen Rasim Öztekin ölümü ile projeye bir süre ara verilmekteydi. Öyle ki bir ara filmi hiç yayınlamamak bile düşünülmekteydi. Fakat Birol Güven, filmi bu sene 27 Mayıs 2022’de seyirci ile buluşturmaya karar verdi. Dijital Esaret filminin yönetmen koltuğunda ise Emre Kavuk oturuyor. Ayrıca henüz genç yaşına rağmen önemli ödüllere layık görüldü.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...