Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Decentraland Metaverse Dünyasının En Popüler Yerleri

Paylaş

VR tabanlı blok zinciri oyunları arasında popüler olan Decentraland Metaverse, oyuncuların ziyaret edebileceği düzinelerce harika yere sahiptir. NFXhaber olarak bu makalede, Decentraland evreni içerisindeki en popüler 5 alanı inceledik.

5. Decentraland Metaverse casa ROUSTAN

Decentraland Metaverse Dünyasının En Popüler Yerleri
Casa ROUSTAN, Koordinatlar: (37,-114)

Decentraland Metaverse bünyesindeki en popüler 5. arsa casa ROUSTAN’dır. Alan, kontrol edebileceğiniz birkaç NFT’ye sahip canlı bir sanal kulüptür. Ayrıca, kulüpte rahatlatıcı müzikler çalmaktadır. Casa ROUSTAN’ı ziyaret ettiğimizde nispeten küçük bir alanda 74 kişi vardı ve herkes inanılmaz NFT öğelerini sergiliyordu.

Ayrıca ROUSTAN’da, bir dizi platformda zıplamayı içeren engelli parkurunu tamamlayarak en yüksek seviyeye ulaşabilirsiniz. Klasik bir hip-hop çalma listesi dinlemek ve giyilebilir NFT’lerinizi sergilemek istiyorsanız, Casa ROUSTAN sizin için harika bir yer.

4. Golf Craft

Golf Craft Koordinatlar: (48,-47)

Decentraland Metaverse içerisindeki GolfCraft adasını ziyaret ederek mini golf oynayabilirsiniz. Bunun yanında oyuncular, deneyim ve puan kazanmak için ücretsiz bir mini eğitim oyunu oynayabiliyor. Yeterli puana erişen kullanıcılar; daha fazla deneyim, elmas ve moda biletleri sağlayan rekabet modunu oynamaya başlayabiliyor.

Oyuncular, moda biletlerini NFT’leri elde etmek için kullanabiliyor. Ayrıca, elmasları altın kulüplerini yükseltmek için harcayabiliyor. Her oyuncu, golf sopası oynarken deneyim kazanıyor. Bunun yanında oyuncular, yeni kulüp için yeterli deneyime ve elmasa sahip olduğunda, kullanıcılar sopalarını geliştirebiliyor.

Yarışma modu için oyuncular rastgele atanan bir grubun parçası oluyor. Bunun yanında tüm oyuncular, oyunlarını bitirdiğinde bir sandık alıyor. Kullanıcılar, grupta ne kadar başarılı olduklarına bağlı olarak, sandıktan bir elmas alma şansı ediniyor. Ayrıca kullanıcılar, sadece oyunda kalarak token toplayabiliyor. Yazarken kullanıcılar, her 10 dakikada 5 token kazanıyordu.

3. Decentraland Metaverse Genesis Plaza

Genesis Plaza, koordinatlar: (0,1)

Decentraland üzerindeki en popüler üçüncü yer Genesis Plaza’dır. Alan, kullanıcıların Decentraland Metaverse dünyasına ilk katıldıklarında ışınlandıkları varsayılan merkez görevi görüyor. Ayrıca Genesis Plaza, oyuncuların dev girdaba atlayarak erişebilecekleri bir yeraltı bar alanına sahip karlı beyaz bir bulutta yer alıyor. Bunun yanında alanın Decentraland Vakfı tarafından inşa edildiğini de belirtelim. Plaza, kullanıcıları Metaverse’ye davet eden bir deneyim olarak ortaya çıktı.

2. WonderMine Crafting

Decentraland Metaverse Dünyasının En Popüler Yerleri
WonderMine Crafting, koordinatlar: (-27,57)

Wonder Mine, yazım sırasında 350’den fazla kişiye ev sahipliği yapıyordu. Bu nedenle alan, Decentraland Metaverse üzerindeki en popüler ikinci arazi olarak yerini alıyor.

Ayrıca bu arazi, oyuncuların nadir mücevherler ve ganimetler karşılığında meteor madenciliği yapmalarına olanak tanıyor. Oyuncular günde 100 ücretsiz token alabiliyor. Bunun yanında, alan içerisinde madencilik yapmak tamamen ücretsiz.

Oyuncular ganimet madenciliği yaparken, NFT’ler üretmelerini sağlayan nadir taşlar topluyor. Meteorlar, dakikada birkaç kez düşüyor. Buna karşın, oldukça kolay bulunuyorlar. Madenciler, kazmalarını geliştererek çeşitli avantajlar elde edebiliyor. Ayrıca, yeterli öğeleri topladıklarında NFT’ler üretebiliyorlar.

Meteor madenciliği için beş altın ve dayanıklılık gerekiyor. Her meteor madencisi, kazması nedeniyle bir miktar altın ve bir miktar dayanıklılık kaybediyor. Fakat, bazen bir meteor sizi oldukça fazla altınla ödüllendirebiliyor. Ancak bu, genellikle ilk madencilik ücretini karşılamaya yetmiyor.

1. DG’s ICE Poker

Decentraland Metaverse Dünyasının En Popüler Yerleri
1. DG’s ICE Poker, koordinatlar: (-100,126)

380’den fazla kişinin yazı yazmasıyla en popüler yer Decentral Games’in ICE Poker salonuydu. Mevcut olarak salon, kurbağa krupiyesi Pepe’nin bulunduğu on Texas Hold’em masasından ve altı oyun alanından oluşuyor.

Kullanıcıların oynaması ücretsiz ICE poker masalarında oturmak için bir ICE’yi avatarına takması gerekiyor. Bunlar, Decentral Games’in ICE koleksiyonundan NFT’leri içeriyor. Kullanıcıların oyna-kazan masalarının keyfini çıkarmasını sağlayan en düşük fiyatlı NFT, şu anda 1,12 ETH’ye satılıyor.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...