Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Paylaş

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni sistem, Decentraland Foundation (zincir dışı) tarafından yönetilen bir sunucuda tutulan veriler yardımıyla gerçekleşecektir. Ayrıca Ethereum (zincir üzerinde) kullanılarak gerçekleştirilen işlemlerle hem LAND sahiplerinin hem de kiracıların güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde LAND kiralamasına olanak tanıyacaktır. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Decentraland Land

Decentraland Kira İşlemlerini Başlatıyor!

Decentraland, kullanıcıların Ethereum Blockchain’de kendi yerel token’ı paralarından biri olan MANA’yı kullanarak sanal arazi parselleri satın alabilecekleri bir Metaverse’tür. Bu Metaverse, 2020’de piyasaya sürülen bir sanal dünyadır. Üyeler, arazi satın almanın yanı sıra birbirleriyle bağlantı kurabilmektedir. Ayrıca kullanıcılar, etkileşimli dApp’leri kullanarak oyunlar oynayabilir ve karlı alışverişlerde bulunabilir.

Decentraland LAND sahiplerini, LAND’in parsel, emlak veya her ikisi olup olmadığını dikkate almayarak işlemleri gerçekleştirecektir. LAND için akıllı sözleşmeyi tutan hesaplar veya cüzdan adresleri olarak tanımlamaktadır. Tüm LAND kiralamaları, Decentraland’ın yerel token’ı olan MANA ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca peşin olarak ödemeler gerçekleştirilmektedir. Platform, kampüsler inşa etmek için mülk kiralayan dijital kurumlara ve kulüp veya parti alanı kiralayan DJ’lere örnek olmaktadır.

Çoğu kiralama sözleşmesinde olduğu gibi, Decentraland ev sahipleri de kiralama sözleşmesi bitene kadar araziyi satamamaktadır. Ayrıca satın alma tekliflerini kabul etmesi mümkün değildir. Sosyal medyada Decentraland kullanıcıları aynı kiralama hizmetinin giyilebilir cihazlar için de geçerli olması gerektiğini savunmaktadır. Genel olarak, topluluktan gelen yanıt olumludur. Bu, Metaverse ve Web3 endüstrisinin daha fazla ilgi çekmeye devam ettikçe meydana gelen gelişmelerden biridir.

Metaverse Dünyasında Gelişmeler Devam Ediyor!

Mozilla, Metaverse yeteneklerini ve kullanıcılarının dijital deneyimlerini geliştirmek için Active Replica’yı satın aldı. Metaverse ve GameFi yaratıcısı Animoca, dijital gerçekliği genişletmek isteyen geliştiriciler için 1 milyar dolarlık bir Metaverse fonu kuracağını ima etti.

Metaverse, özellikle müzik festivalleri ve moda haftası gibi mega etkinlikler, yeni topluluk üyeleri ve geliştiricilerin daha geniş Web3 dünyasına girmeleri için bir portal olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bu durum da sektörün sürekli olarak canlı kalmasına yardımcı olmaktadır. Arka arkaya gerçekleşen yatırımlar ekosistemin değerlenmesine sebep olmaktadır. Ayrıca uzun vadede ek kullanım alanlarının sunulması tüm yatırımcıların dikkatini çekmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...