Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Decathlon NFT Sektörüne Giriş Yapıyor!

Paylaş

Futbol, ​​spor ayakkabılar ve NFT… NFT çılgınlığı yeni zirvelere ulaşıyor ve tüm alanları etkiliyor: Sanat, oyun, spor… Daha geçen hafta, Amerikan basketbol ligi NBA, kendi ligini başlatıyordu. Decathlon NFT sektörüne giriş yapmaya karar verdi. Ve Decathlon tarafından satılan spor ayakkabılarla bağlantılı Tezos (XTZ) ağındaki bir NFT koleksiyonuyla dikkat çekmektedir.

Bir Çift Spor Ayakkabı = Tezos’ta Bir Decathlon NFT

26 Nisan 2022’de yayınlanan bir basın açıklamasında Nomadic Labs, Tezos blok zinciri ağının, Fransız spor ekipmanı firması Decathlon’u ilk NFT’lerin lansmanı için destekleyeceğini duyurdu.

Kipsta Barrio adlı proje, Sokak Futbolcularından ilham alan ve tasarlanan yeni bir spor ayakkabı serisidir. Ayrıca bu spor ayakkabı koleksiyonuyla bağlantılı ilk NFT partisidir. Böylelikle Dünya şampiyonu ve üç kez Fransız serbest stil futbol şampiyonu olan Fransız futbolcu Séan Garnier ile işbirliği içinde yayınlanmakta.

Her bir Kipsta Barrio spor ayakkabı çifti, Tezos’ta çizilebilmekte. Ve bir altın bilet şeklinde gelecek olan bir NFT ile ilişkilendirilecek. Ayrıca serbest stil futbol şampiyonu ile kişiselleştirilmiş ve özel deneyimlere erişim sağlayacak.

Decathlon’un NFT Sektörüne İlk Adımı

Spor mağazası zinciri Decathlon, bu nedenle NFT’ler sayesinde büyük Bitcoin ve kripto evrenine giriyor. Şirketin ayrıca, Fransız devinin kriptosfere çok daha fazla girebileceğini söyledi. Bir NFT yöneticisi Valentin Auvinet var: Decathlon için Kipsta’nın Barrio projesi, blockchain ve NFT dünyasına ilk adımdır. Bu nedenle kendimizi kendi evrenlerinde referans olan ortaklarla çevrelemek istedik. Serbest stil futbol için Séan Garnier ve blok zinciri için Nomadic Labs ve Tezos. Ayrıca bu NFT’ler için Séan Garnier ile olan bu işbirliğinin daha birçok şeye yol açacağını umuyoruz ve halkın bu yeni çifti benimsemesini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Decathlon, projesini ağırlıklı olarak ekolojik ve ekonomik nedenlerle Tezos’ta kullanmayı tercih ettiğini açıkladı. Bu blok zinciri ağını enerji açısından verimli kılar. Hisse Kanıtı’na (PoS) dayanan fikir birliği faydası da sağlar. Ayrıca, iletilenlere göre bu seçimi belirlemiş gibi görünen NFT’lerin düşük ihraç maliyetleri. Dev firmaların girişinin bu adımla birlikte daha da hızlanacağı beklenmekte.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...