Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

DeadFellaz Nedir?

Paylaş

DeadFellaz nedir? DeadFellaz, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş, profil fotoğrafı olarak kullanılmak üzere oluşturulmuş bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede DeadFellaz nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi soruların yanıtlarının yanı sıra, projenin yol haritasına da değineceğiz. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık.

DeadFellaz nedir?

Betty ve Psych isimli bir çift tarafından tasarlanan DeadFellaz, Ethereum ağı üzerinde barındırılan bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, çizgi film tarzında tasarlanan çeşitli zombi çizimlerini içeren NFT’lerden oluşmaktadır. NFT’ler, sosyal medya ve çeşitli oyunlarda profil fotoğrafı olarak kullanılma amacıyla tasarlanmıştır. Toplam 10 bin adet NFT’den oluşan koleksiyon, ERC-721 akıllı sözleşmesini kullanmaktadır. ERC-721 ile geliştirilen varlıklar, benzersiz olma özelliğine sahiptir. NFT vb. bu varlıkların yerini bir başka öğe ile doldurmak mümkün değildir.

Fellaz koleksiyonu içerisindeki zombiler, 300 benzersiz özelliğin rastgele bir şekilde kombine edilmesiyle oluşturulmuştur. Koleksiyon içerisindeki NFT’ler cinsiyet, yüz hatları, göz yapısı, vücut yapısı ve kıyafet gibi özelliklerle birbirinden ayrılmaktadır. Birçok koleksiyonun aksine, zombi NFT’leri kendi başlarına nadir değildir. Özelliklerin kombinasyonu ile nadir hale gelirler. Nadir NFT’ler, çok daha yüksek fiyat etiketlerine sahiptir.

Sharon Osbourne gibi ünlü kişilerle ortaklık kuran koleksiyon, 13 Ağustos 2021 tarihinde piyasaya sürülmüş ve 0,025 ETH karşılığında basılmıştır. Kullanıcılar, tarafından yoğun talep gören zombi koleksiyonu, satışa çıktığı gün tükenmiştir.

DeadFellaz ne sunmaktadır?

Proje, DeadFellaz koleksiyonunu çıkarmasının ardından yeni Deadfrenz koleksiyonu için kolları sıvadı. Ekip, ilk iş olarak zombi hayvanlardan oluşan 13 bin adet benzersiz NFT’yi içeren bir koleksiyon yayınladı. Ayrıca Zombi sahipleri, bir Deadfrenz oluşturmak için kullanılan Lab Access Pass isimli bir bilet aldı. Kullanıcılar, bu bilet ile Deadfrenz NFT’lerini ücretsiz bir biçimde bastı. DeadFrenz’in ölü hayvan NFT’leri, 13 tür ve 1400 özelliğin rastgele seçilimi ile oluşturulmuştur.

Projenin Decentraland metaverse’de Deadzone 13 adlı devasa bir arsası bulunmaktadır. Bu arsaya yalnızca Fellaz NFT sahipleri erişebiliyor. Bunun yanında proje, Sandbox, NFTWorlds ve Nifty Islands metaverse’lerinde arazilere sahip. Hatta bu varlıklar üzerine fikir geliştiren ekip, var olan NFT koleksiyonlarının 3 boyutlu voksel versiyonları üzerinde çalışıyor. 3D NFT’ler yayınlandığında kullanıcılar, zombi NFT’lerini avatar olarak metaverse evrenlerine taşıyabilecek.

Son olarak proje, topluluğun yönetime katılmasını sağlamak için bir merkeziyetsiz özerk organizasyon (DAO) üzerinde çalışıyor. DAO yayınlandığında NFT sahipleri, platformun yönetimine katılabilecek ve oylarıyla koleksiyonlara yön verebilecek.

DeadFellaz nasıl alınır?

DeadFellaz satın almak için ETH sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan ETH, çoğu kripto para borsasından alınabiliyor. ETH alan kullanıcılar, varlıklarını MetaMask gibi bir Ethereum cüzdanına aktarabilmektedir. Ek olarak OpenSea gibi Ethereum tabanlı bir NFT pazarına da üye olabilmektedir. Tüm bu işlemleri eksiksiz gerçekleştiren NFT severler ise OpenSea hesaplarına MetaMask cüzdanlarını bağlayarak NFT’leri satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik