Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

DeadFellaz Nedir?

Paylaş

DeadFellaz nedir? DeadFellaz, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiş, profil fotoğrafı olarak kullanılmak üzere oluşturulmuş bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede DeadFellaz nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi soruların yanıtlarının yanı sıra, projenin yol haritasına da değineceğiz. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık.

DeadFellaz nedir?

Betty ve Psych isimli bir çift tarafından tasarlanan DeadFellaz, Ethereum ağı üzerinde barındırılan bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, çizgi film tarzında tasarlanan çeşitli zombi çizimlerini içeren NFT’lerden oluşmaktadır. NFT’ler, sosyal medya ve çeşitli oyunlarda profil fotoğrafı olarak kullanılma amacıyla tasarlanmıştır. Toplam 10 bin adet NFT’den oluşan koleksiyon, ERC-721 akıllı sözleşmesini kullanmaktadır. ERC-721 ile geliştirilen varlıklar, benzersiz olma özelliğine sahiptir. NFT vb. bu varlıkların yerini bir başka öğe ile doldurmak mümkün değildir.

Fellaz koleksiyonu içerisindeki zombiler, 300 benzersiz özelliğin rastgele bir şekilde kombine edilmesiyle oluşturulmuştur. Koleksiyon içerisindeki NFT’ler cinsiyet, yüz hatları, göz yapısı, vücut yapısı ve kıyafet gibi özelliklerle birbirinden ayrılmaktadır. Birçok koleksiyonun aksine, zombi NFT’leri kendi başlarına nadir değildir. Özelliklerin kombinasyonu ile nadir hale gelirler. Nadir NFT’ler, çok daha yüksek fiyat etiketlerine sahiptir.

Sharon Osbourne gibi ünlü kişilerle ortaklık kuran koleksiyon, 13 Ağustos 2021 tarihinde piyasaya sürülmüş ve 0,025 ETH karşılığında basılmıştır. Kullanıcılar, tarafından yoğun talep gören zombi koleksiyonu, satışa çıktığı gün tükenmiştir.

DeadFellaz ne sunmaktadır?

Proje, DeadFellaz koleksiyonunu çıkarmasının ardından yeni Deadfrenz koleksiyonu için kolları sıvadı. Ekip, ilk iş olarak zombi hayvanlardan oluşan 13 bin adet benzersiz NFT’yi içeren bir koleksiyon yayınladı. Ayrıca Zombi sahipleri, bir Deadfrenz oluşturmak için kullanılan Lab Access Pass isimli bir bilet aldı. Kullanıcılar, bu bilet ile Deadfrenz NFT’lerini ücretsiz bir biçimde bastı. DeadFrenz’in ölü hayvan NFT’leri, 13 tür ve 1400 özelliğin rastgele seçilimi ile oluşturulmuştur.

Projenin Decentraland metaverse’de Deadzone 13 adlı devasa bir arsası bulunmaktadır. Bu arsaya yalnızca Fellaz NFT sahipleri erişebiliyor. Bunun yanında proje, Sandbox, NFTWorlds ve Nifty Islands metaverse’lerinde arazilere sahip. Hatta bu varlıklar üzerine fikir geliştiren ekip, var olan NFT koleksiyonlarının 3 boyutlu voksel versiyonları üzerinde çalışıyor. 3D NFT’ler yayınlandığında kullanıcılar, zombi NFT’lerini avatar olarak metaverse evrenlerine taşıyabilecek.

Son olarak proje, topluluğun yönetime katılmasını sağlamak için bir merkeziyetsiz özerk organizasyon (DAO) üzerinde çalışıyor. DAO yayınlandığında NFT sahipleri, platformun yönetimine katılabilecek ve oylarıyla koleksiyonlara yön verebilecek.

DeadFellaz nasıl alınır?

DeadFellaz satın almak için ETH sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan ETH, çoğu kripto para borsasından alınabiliyor. ETH alan kullanıcılar, varlıklarını MetaMask gibi bir Ethereum cüzdanına aktarabilmektedir. Ek olarak OpenSea gibi Ethereum tabanlı bir NFT pazarına da üye olabilmektedir. Tüm bu işlemleri eksiksiz gerçekleştiren NFT severler ise OpenSea hesaplarına MetaMask cüzdanlarını bağlayarak NFT’leri satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Metaverse Patent Başvurularına Hakim Olan Teknoloji Devleri!

Nikkei Asia ve Cyber ​​Creative Institute tarafından yapılan bir...

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...
Önceki İçerikPunks Comic Nedir?
Sonraki İçerikZipcy SuperNormal Nedir?