Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Dancing Baby NFT Haline Getirildi!

Paylaş

1990’ların sonlarında veya 2000’lerin başında interneti kullandınız mı? Eğer kullandıysanız size tanıdık bir sima ile gelmekteyiz. Siyah arka plan üzerinde dans eden hareketli bir bebeğin etrafında yüzen belirli bir GIF’i hatırlayabilirsiniz. Bu küçük adam gerçekten internetin yeniliği ve saflığının bir simgesiydi ve şimdi bir NFT. Dancing Baby NFT tekrar viral olmak için yola çıktı!

Yani dans eden bebeğin tarihi özellikle iyi belgelenmemiştir. Know Your Meme’ye göre bebeğin kaynak dosyası 1996’da bir Karakter Stüdyosu paketinin parçası olarak yayınlanmaktaydı. Character Studio, Autodesk’in 3DS Max yazılımındaki bir 3D oluşturma yazılımıydı.

BuzzFeed için yakın zamanda yayınlanan bir videoda Michael Girard konuştu. Dancing Baby kodunu örnek bir dosya olarak yazdığını dile getirmekte. Ancak LucasArts’tan Ron Lussier’in bebeğin farklı varyasyonlarıyla oynadığını açıklamaktadır. Bebek yayılmaya başlarken Girard, animasyonu popüler hale getirmek için Ally McBeal şovundan alıntı yapmakta.

Dans Eden Bebek şimdi çarpıcı şekilde yeniden oluşturulmakta. Çünkü tahmin edersiniz ki, bu bir NFT. GIF’in orijinal yaratıcıları, memi internet tarihine daha da eklemek için Viyana merkezli tasarım stüdyosu HFA-Studio ile güçlerini birleştirmekte.

Dancing Baby NFT, HFA Studio İle Tekrar Sahnede!

HFA-Studio, “Dans Eden Bebek ilk kez viral hale geldikten 25 yıldan fazla bir süre sonra, Orijinal Yaratıcılar tarafından NFT olarak dijital olarak restore edilmiş, pürüzsüz, yüksek çözünürlüklü 1/1 sanat eseri yayınlayacağız. Böylece Dans Eden Bebek kalçalarını sonsuza kadar sallayabilir” dedi. Basın açıklaması Orijinal Dancing Baby NFT, diğer sanatçılar tarafından yaratılan sanat eserlerinin altı ek versiyonunu içeren daha büyük bir “Dans Eden Bebek Koleksiyonu” nun bir parçasıdır.

Bununla birlikte, NFT’ler son aylarda popülerliklerinde bir miktar düşüş görüyor. Kısa süre önce NFT satışlarının Eylül 2021’deki zirveden %92 düştüğü ve aktif cüzdanların sayısının Kasım 2021’deki zirvesinden %88 düştüğü için NFT balonunun patlamak üzere olabilme ihtimali elbette gerçek. Fortune Mart 2022’de açıkladığı raporda bildirdi. Benzer istikrarsızlık, ortalama NFT fiyatı yaklaşık 4800 dolar düştü ve toplam günlük satışlar sadece birkaç hafta içinde 134 milyon dolar düştü.

Dans Eden Bebek, blok zincirine atılan ilk internet memesi değil. Nyan Cat’in yaratıcısı, geçen yılın başlarında para basmak için renkli kediyi yeniden düzenledi. Nostaljinin para için giderek daha değerli bir meta haline geldiği görülmektedir. En akılda kalan erken İnternet memelerinin bazılarının yaratıcılarının şimdi NFT’lerle aynı şeyi yapmaya çalıştığı görülmekte. Bu içerik oluşturucular, kimsenin umursamaması için sahneye çok geç çıkıyor olabilmekte.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...