Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

CyberKongz Nedir?

Paylaş

CyberKongz, 2021 yılının mart ayında sanatçı Myoo tarafından ortaya çıkarılan ve 1000 benzersiz ve rastgele oluşan bir NFT koleksiyonu projesidir. Bu koleksiyonu ortaya çıkaran isim olan Myoo ilk olarak NFT’leri 0.01 birimden fiyatlandırdı. Cyberkongz projesinin herhangi bir reklam ve pazarlama kampanyası olmamasına rağmen, Opensea’de basım sürecini keşfeden ve ilgilerini sosyal medya aracılığı ile duyuran NFT meraklıları tarafından kısa sürede büyük ilgi görmeyi başarmıştır.

Proje, NFT ve DeFi alanında dünyanın en iyi geliştiricilerinden ve uzmanlardan bazılarını bünyesinde bulundurmaktadır. CyberKongz, zaman içinde sayıca büyüdü. Proje, ekosistem içinde işlem yapmak ve ödüller vermek için kullanılan para birimi olan $BANANA jetonunu tanıttı. Kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturmalarına olanak tanıyan “Baby Kongz” ve sürükleyici metaverse ortamları sunarak franchise’ı daha da genişleten CyberKongz VX gibi başka projeler de yayınlandı. CyberKongz VX bir evrim olarak görülmektedir. Banana Coin, CyberKongz platformunun her şeyidir. Platformda gerçekleşen her işlem onun aracılığı ile gerçekleştirilir. Banana sahipleri, belirli bir miktarda Banana yakarak farklı özelliklere sahip rastgele oluşturulan 4.000 Baby CyberKongz’dan birini üretebilir.

Son derece başarılı olanlar (PUNKS Comic NFT) gibi çoğu NFT yaratıcısı anonim olarak yaşar. Bu nedenle onlar hakkında internette bulunan alter egoları dışında fazla bilgi alamazsınız. Aynısını, Myoo takma adı altında çalışan CyberKongz’un yaratıcısı için de söyleyebiliriz.

CyberKongz’un arkasındaki sanatçı ve kripto proje yaratıcısı hakkında çok az ayrıntı bulacaksınız. Bununla birlikte, “Kongz Konseyi” olarak bilinen bir danışma konseyi bulunmaktadır. Bunların hepsinin farklı özellikleri vardır. Ekip, Myoo’nun da aralarında bulunduğu on isimsiz üyeden oluşuyor.

Kongz Ekibinin Üzerinde Çalıştığı 4 Seviye Nelerdir?

CyberKongz’un sitesinde yer alan bilgiye göre, Kongz meta veri tabanında üzerinde çalışılan dört seviye vardır.

Birinci Seviye – Banana jetonlu oyuncular, özel bir oynanabilen metaverse avatarına sahip olabileceklerdir. Ayrıca, The Sandbox ile olan ortaklığı sayesinde, NFT’lerin oyunlaştırma çalışmaları sürerken oynanabilen avatarların entegrasyonu mümkün olacak.

İkinci Seviye – Muz Dükkânı, CyberKongz’un ürün mağazasıdır. Resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra, oyuncular avatarlarına ek oynanabilirlik ve stil kazandırmak için özel CyberKongz VX ekipmanı ve giyilebilir ürünler satın alabilir.

Üçüncü Seviye– Sandbox, CyberKongz’un resmi oyun ve sosyal alanı olarak hizmet edecek.

Dördüncü Seviye – Kongz Yardımcı Programı Genişletme, kullanıcıların loncalara erişmesine ve farklı diyarlara girmesine olanak tanır.

Nasıl CyberKongz Sahibi Olurum?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...
Önceki İçerikFidenza NFT Nedir?
Sonraki İçerik0N1 Force Nedir?