Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

CyberKongz Nedir?

Paylaş

CyberKongz, 2021 yılının mart ayında sanatçı Myoo tarafından ortaya çıkarılan ve 1000 benzersiz ve rastgele oluşan bir NFT koleksiyonu projesidir. Bu koleksiyonu ortaya çıkaran isim olan Myoo ilk olarak NFT’leri 0.01 birimden fiyatlandırdı. Cyberkongz projesinin herhangi bir reklam ve pazarlama kampanyası olmamasına rağmen, Opensea’de basım sürecini keşfeden ve ilgilerini sosyal medya aracılığı ile duyuran NFT meraklıları tarafından kısa sürede büyük ilgi görmeyi başarmıştır.

Proje, NFT ve DeFi alanında dünyanın en iyi geliştiricilerinden ve uzmanlardan bazılarını bünyesinde bulundurmaktadır. CyberKongz, zaman içinde sayıca büyüdü. Proje, ekosistem içinde işlem yapmak ve ödüller vermek için kullanılan para birimi olan $BANANA jetonunu tanıttı. Kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturmalarına olanak tanıyan “Baby Kongz” ve sürükleyici metaverse ortamları sunarak franchise’ı daha da genişleten CyberKongz VX gibi başka projeler de yayınlandı. CyberKongz VX bir evrim olarak görülmektedir. Banana Coin, CyberKongz platformunun her şeyidir. Platformda gerçekleşen her işlem onun aracılığı ile gerçekleştirilir. Banana sahipleri, belirli bir miktarda Banana yakarak farklı özelliklere sahip rastgele oluşturulan 4.000 Baby CyberKongz’dan birini üretebilir.

Son derece başarılı olanlar (PUNKS Comic NFT) gibi çoğu NFT yaratıcısı anonim olarak yaşar. Bu nedenle onlar hakkında internette bulunan alter egoları dışında fazla bilgi alamazsınız. Aynısını, Myoo takma adı altında çalışan CyberKongz’un yaratıcısı için de söyleyebiliriz.

CyberKongz’un arkasındaki sanatçı ve kripto proje yaratıcısı hakkında çok az ayrıntı bulacaksınız. Bununla birlikte, “Kongz Konseyi” olarak bilinen bir danışma konseyi bulunmaktadır. Bunların hepsinin farklı özellikleri vardır. Ekip, Myoo’nun da aralarında bulunduğu on isimsiz üyeden oluşuyor.

Kongz Ekibinin Üzerinde Çalıştığı 4 Seviye Nelerdir?

CyberKongz’un sitesinde yer alan bilgiye göre, Kongz meta veri tabanında üzerinde çalışılan dört seviye vardır.

Birinci Seviye – Banana jetonlu oyuncular, özel bir oynanabilen metaverse avatarına sahip olabileceklerdir. Ayrıca, The Sandbox ile olan ortaklığı sayesinde, NFT’lerin oyunlaştırma çalışmaları sürerken oynanabilen avatarların entegrasyonu mümkün olacak.

İkinci Seviye – Muz Dükkânı, CyberKongz’un ürün mağazasıdır. Resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra, oyuncular avatarlarına ek oynanabilirlik ve stil kazandırmak için özel CyberKongz VX ekipmanı ve giyilebilir ürünler satın alabilir.

Üçüncü Seviye– Sandbox, CyberKongz’un resmi oyun ve sosyal alanı olarak hizmet edecek.

Dördüncü Seviye – Kongz Yardımcı Programı Genişletme, kullanıcıların loncalara erişmesine ve farklı diyarlara girmesine olanak tanır.

Nasıl CyberKongz Sahibi Olurum?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik