Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

CyberBrokers Nedir?

Paylaş

CyberBrokers Nedir? Nasıl Alınır?

CyberBrokers, farklı metaverse’lerde kullanılmak üzere üretilen 10.001 benzersiz NFT’nin yer aldığı bir koleksiyondur. Bu makalede CyberBrokers nedir, ne sunar, nasıl alınır, kim tarafından üretildi gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık.

CyberBrokers nedir?

Ethereum ağı üzerinde barındırılan CyberBrokers, 10.001 avatar NFT’sinden oluşan bir NFT koleksiyonudur. 10 bin NFT’nin her biri benzersizdir ve vücut, aksesuar, görünüş ve renk bakımından birbirlerinden ayrılmaktadır. NFT projesi, tamamen zincir üstünde barındırılması nedeniyle diğer projelerden farklı bir yere sahiptir. NFT’ler; renkleri ve şekilleri belirlemeye izin veren, insan tarafından okunabilen, metin tabanlı bir dosya formatı olan SVG’den oluşur. Bu SVG dosyaları bileşenlere ayrılır, sıkıştırılır ve Ethereum ağındaki ayrı katmanlarda saklanır. Mevcut olarak, NFT ve meta verileri zincir üzerinde depolayan Avastars, Aavegotchi ve Loot gibi sadece birkaç proje bulunmaktadır.

CyberBrokers ne sunmaktadır?

CyberBrokers NFT’lerini edinen kullanıcılar, koleksiyonun Discord topluluğuna katılabiliyor ve 3 boyutlu bilim kurgu avatarları ile metaverse deneyimleri yaşayabiliyor. NFT’lerin basımı halka satış yoluyla değil, izin listesiyle gerçekleşti. Bu, dağıtım yöntemi koleksiyonu daha değerli hale getirdi. Bunun sonucunda, 1 Mart 2022 tarihinde basılmaya başlanan koleksiyon çabucak tükenmiştir. Ayrıca NFT basımı, izin verilen kullanıcılar tarafından 0,35 ETH karşılığında gerçekleştirilmiştir. Ek olarak asılan NFT’ler ikincil NFT pazarlarında alınıp satılabiliyor.

Ayrıca, koleksiyonun düzenli ilerleyen bir hikâyesi bulunmaktadır. Hikâye, projenin web sitesinde düzenli bir biçimde ilerliyor. Yazının yazıldığı sırada “Paradigm Lost” evreninin 4 sayısı bulunmaktaydı. Koleksiyon ile doğrudan bağlantılı olan Paradigm Lost hikâyesinin özeti şöyle:

“Dünya modern bir buzul çağına girdi. Hükümetler, herkesi metaverse’ye taşıyarak insanlığı kurtarmak için bir planın etrafında birleşti. Adı “Paradigm Lost”du. Buna göre, metaverse’ye girmeye hazır ilk 10 bin gönüllüye Cyberbroker adı verilmiştir. Her şey ters gitti. İki yüzyıl sonra, halinden memnun bir insan ırkı büyük bir uyanışla baş etmeye çalışıyor.”

CyberBroker NFT’leri kim üretti?

CyberBroker NFT’leri, 2017’den beri kripto alanında NFT’ler oluşturan Jossie Bellini tarafından oluşturulmuştur. Bellini, metaverse’lerde ve Consensus, NFT NYC ve Satoshi Roundtable gibi büyük Blockchain konferanslarında çeşitli sanat sergileri açtı. Bununla birlikte Bellini’nin çalışmaları, Christie’s ve Sotheby’s OpenSea, Nifty Gateway ve Async Art’ta satılıp Obama.org’da yayınlanmıştır.

CyberBrokers nedir: nasıl alınır?

CyberBrokers basımları sona erdi. Buna göre tüm NFT’ler, seçilmiş kullanıcılar tarafından 0,35 ETH karşılığında basılmıştır. Ancak, NFT sahipleri, varlıklarını ikincil NFT pazarları üzerinden satıyor. Ethereum tabanlı bu NFT pazarları arasında OpenSea bulunmaktadır.

Koleksiyon ile ilgilenen kullanıcılar, kripto para borsalarından ETH satın alarak bu varlıkları MetaMask gibi Ethereum cüzdanlarına aktarabilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştiren kullanıcılar, OpenSea’ya üye olup cüzdanlarını bağlayarak ETH karşılığında NFT sahibi olabilmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...