Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

CryptoSkulls Nedir?

Paylaş

CryptoSkulls; Ethereum ve Polygon blok zincirinde depolanan tahsis edilebilir ERC-721 NFT’leridir. Ayrıca CryptoSkull, yaklaşmakta olan Gold of Skulls oyununda kullanılacak bir token olarak da adlandırılmaktadır. Bu makalede CryptoSkulls Nedir sorusuna cevap arayacağız. Gelin NFXHaber olarak projeye hep birlikte göz atalım.

CryptoSkulls Nedir?

CryptoSkulls, geliştirici ve sanatçı Alex Slayer tarafından oluşturulmuştur. Bu NFT projesi 10,000 koleksiyondan oluşmaktadır. CryptoSkulls, hareketli kafataslarıdır ancak platform onları “Uniqueness Index” olarak adlandırmaktadır. Kafataslarının her biri benzersiz bir sanat eseri olması için farklı renklere, şekle veya eklentilere sahip olabilmektedir.

Proje, geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan PFP projelerine benzer şekildedir. Ancak koleksiyondaki her NFT, daha nadir olmakla birlikte çeşitli bazı özelliklere sahiptir. Bahsettiğimiz Uniqueness Index burada devreye girmektedir. Bu endekste bir kafatası ne kadar az özelliğe sahipse o kadar nadirdir. 2020 yılında projenin Gold of Skulls isimli oyunlaştırılmış bir deneyimle birleştirileceği açıklanmıştır. Oyun duyurusuna ek olarak ise her NFT’nin Gold of Skulls’ta oynanabilecek bir token olacağı da belirtildi.

$GSK Nedir?

Oyun duyurusuyla bağlantılı olarak ekip, 10,000,000 arzla sınırlı Gold of Skulls ($GSK) ERC-20 standartlı coin oluşturup piyasaya sürdü. Bu coin ($GSK) şu anda ShibaSwap üzerinden satın alınabilmektedir. Bununla birlikte $GSK, projenin OpenSea’deki resmi hesabından NFT’leri satın almak için bir ödeme tokeni olarak da kullanılabilmektedir. 

CryptoSkulls’un Güçlü Yönleri Nelerdir?

Proje, Ethereum blok zincirindeki CryptoPunks’tan sonra ikinci 10,000 arzlı PFP koleksiyonu olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple sayısız birçok projeyi geride bıraktığı ifade edilmiştir. Proje geliştiricilerinin NFT ticareti yapması ve Gold of Skulls’u geliştirmesi, ticaret hacminin yükselmesine neden olmuştur. Bununla birlikte NFT’nin Twitter gibi bir platformdaki aktifliği, projenin NFT avatar pazarında öne çıkabilmesi için bir neden olarak görülmektedir.

CryptoSkulls Nasıl Alınır?

Proje NFT’leri şu anda OpenSea, LooksRare ve Rarible üzerinden satılmaya devam edilmektedir. Kullanıcılar, NFT’leri almak önce ETH gibi bir kripto para birimi almalıdır. Sonrasında bu ETH’leri Metamask vb. kripto para cüzdanlarına aktarmalıdır. Son aşamada yapılması gereken ise NFT’lerin satıldığı OpenSea vb. platformları ziyaret etmek ve cüzdan bağlantısını kurarak satın almayı gerçekleştirmektedir.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...