Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

CryptoMories Nedir?

Paylaş

CryptoMories, Ethereum blok zincirinde bulunan 10.000 iskelet tabanlı NFT koleksiyonudur. Onlar Los Samos ile birlikte iwwon projesinin bir parçası. Ancak, gelecekte bir profil resmi koleksiyonundan çok daha fazlası olacak gibi görünüyorlar. NFXHaber olarak bu yükselişte olan projeyi inceledik.

CryptoMories Nedir

CryptoMories, sanatçı, iwwon, animatör, Zelroug ve geliştirici Bignenet tarafından başlatılan bir NFT koleksiyonudur. Ayrıca GaryVee’den de destek almaktadır. CryptoMories projesiyle ilgili ilginç olan şey, bir yol haritasının olmaması, “doğrudan aya gidiyor” iddiasında bulunmaları. Yine de metaverse, merch, ve birçok sürpriz ve hediye için 3D avatarlar için planları var. Bunu söylerken, iwwon’un ‘ana projesi’ zamanla gelişecek bir yol haritasına sahiptir. Topluluğu mümkün olduğunca dahil etmeyi amaçlamışlardır.

Cryptomories, 10 bin NFT ve 4,8 bin sahip ve şu anda 1,33 ETH taban fiyatı ile OpenSea’de yer alan değerli bir projedir. Şimdiye kadar, platformda işlem gören 7,7 bin ETH var ve bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 25.000.000 dolara denk geliyor. Ancak proje bundan çok daha büyük, projenin arkasındaki ekip onlarca yıllık deneyime sahip.

Web siteleri aracılığıyla ekibe sorulan bir soru, proje sahiplerinin proje yoluyla para kazanıp kazanamayacaklarıydı. Gelecekte buna sahip olmak için planlar olduğunu belirttiler. Son olarak, projenin mottosu “memento mori”dir. Bu, “Öldüğünü hatırla” anlamına gelen Latince bir sözdür. İnsanlara hayatın kısa olduğunu ve dolu dolu yaşanması gerektiğini hatırlatmak için kullanılan eski bir sözdür. Çok sık bir kafatası ile sembolize edilir.

iwwon kimdir?

iwwon, altında Los Samos ve Cryptomories isimleri bulunan iwwon projesinin yaratıcısıdır. Bir sanatçı olan  iwwon, sanat alanında onlarca yıllık deneyime sahiptir, bu nedenle NFT alanına bilgi sahibi olan bir kişidir. CryptoMories dışında, iwwon ayrıca Los Samos projesine de sahip. 125 parçalık bir koleksiyon ve 98 sahibi var. Bunlar 1: 1 el yapımı jetonlardır. Şu anda taban fiyat 5.5 ETH’de. Cryptomories ile aynı ailedendirler. Bir kişi olarak iwwon, tamamen büyük bir NFT koleksiyoncusudur. Ayrıca, Bored Ape Yacht Club, Cryptopunks, Cool Cats, Treeverse ve daha fazla NFT’lere sahiptir.

CryptoMories NFT Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun. Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz. OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız. Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz. Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...