Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

CrypToadz Nedir?

Paylaş

CrypToadz Nedir? Nasıl Alınır?

CrypToadz, 6969 adet pikselli kurbağa NFT’sini içeren, Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede, Cryptoadz nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

CrypToadz nedir?

CrypToadz, Gremplin tarafından geliştirilen bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, 6969 adet benzersiz NFT’den oluşur. NFT’ler, 1970’lerin nokta tekniğiyle oluşturulmuş piksellere sahip çeşitli kurbağa figürlerini içerir. Kurbağalar, renk, göz yapısı, göz rengi ve çeşitli aksesuarlar ile birbirlerinden ayrılır. Örneğin bazı kurbağalar sakallıyken bazıları gözlüklüdür. Çok çeşitli öğelerle oluşturulan NFT’lerin her biri farklı özelliklere sahiptir. NFT’ler, ERC-721 akıllı sözleşmesiyle oluşturulmuştur. ERC-721, Ethereum ağı üzerinde NFT vb. değiştirilemez varlıkların oluşturulması için kullanılan bir standarttır. ERC-721 ile oluşturulan NFT’leri Ethereum tabanlı bir NFT pazarı aracılığıyla satın alan kullanıcı, bir mülkiyet belgesi de edinmektedir. Yani bu kapsamda kullanıcı, o NFT’nin tek ve yasal sahibi olmuş olur.

CrypToadz’in hikayesi

Toadz kurbağalarından oluşan NFT projesinin bir hikayesi de var. Hikâyeye göre, UniSwamp olarak bilinen bir bataklık havzasında yaşayan kurbağa benzeri küçük amfibi yaratıklar, Gremplin isimli kötü bir kralın hakimiyetine girdi. UniSwamp’ın adını Gremplan’e dönüştüren Gremplin, bataklığın eski lideri Floorbin’i “Gooch” isimli bir adaya sürgün etti. Şimdi Toadz olarak adlandırılan kurbağalar, bataklıklarının yönetimini geri almaya çalışmaktadır. NFT basan her kullanıcı ise, bu amaca yardım ediyor.

CrypToadz ne sunuyor?

CrypToadz NFT’leri, özünde profil fotoğrafı olarak kullanılmak üzere oluşturuldu. NFT sahipleri, çeşitli benzersiz özelliklere sahip NFT’lerini Twitter, Facebook gibi sosyal medya platformlarında, profil fotoğrafı olarak kullanabiliyor. Bunun yanında, Toadz NFT’lerini basan veya satın alan kullanıcılar, NFT’lerini Ethereum tabanlı pazarlarda satabilmektedir. Toadzlar ve aksesuarlar, çeşitli nadirlik seviyelerine göre ayrılıyor. Nadir NFT’ler daha yüksek fiyat etiketiyle işlem görüyor. Kullanıcılar, sattıkları NFT’ler karşılığında ETH alarak kazanç elde edebiliyor. Tüm bunlara ek olarak projenin çeşitli türev NFT koleksiyonları da bulunmaktadır. Örneğin; ToadzSucks koleksiyonu ile Toadz sahipleri, kurbağalarına çorap giydirebiliyor. Proje Zombie Toadz isimli bir türev koleksiyon aracılığıyla merkeziyetsiz özerk organizasyon (DAO) olarak yönetiliyor.

CrypToadz nasıl alınır?

Bir CrypToadz NFT’si satın almak için Ethereum’u destekleyen OpenSea vb. NFT pazarlarından birine üye olmalısınız. OpenSea’ya üye olma işlemini gerçekleştiren kullanıcılar, bir MetaMask cüzdanına ve Ethereum’a sahip olmanız gerekmektedir. MetaMask, tarayıcı uzantısı olarak kurulabiliyor ve ETH, kripto para borsalarından satın alınabiliyor. Tüm bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getiren kullanıcılar, MetaMask cüzdanlarını OpenSea hesaplarına bağlayarak ETH karşılığında Toadz satın alabiliyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...