Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Crypto Chicks Nedir?

Paylaş

Crypto Chicks NFT, kadınların kripto para endüstrisindeki önemini vurgulamayı amaçlayan bir NFT koleksiyonudur. 23 Eylül 2021 tarihinde satışa çıktı. NFXHaber olarak bu yazımızda Crypto Chicks’i inceleyeceğiz. Koleksiyonda toplam 10.000 kız NFT’si var. Her NFT’nin kendine özgü özellikleri ve nitelikleri vardır. NFT koleksiyonu, mayıs ayında Crypto Chicks 1/1″i ilk kez yayınlayan yaratıcının ve sanatçının ikinci koleksiyonudur.

Kadınların kriptodaki değerini vurgulamayı amaçlayan kadın NFT’lerinden oluşan bir koleksiyon olan Crypto Chicks, 23 Eylül’de satışa çıktı. Projenin resmi web sitesi 10.000 kız NFT koleksiyonunu “muhteşem, gururlu, bağımsız ve güçlü kızlar” olarak tanımlıyor. Ayrıca her NFT, 0.055 Ethereum (ETH) artı gazdan darphaneye mal olur. Resmi web sitesine göre, işlem başına yalnızca beş NFT basılabilir. Ancak bir kişi sınırsız işlem yapabilir.

Crypto Chicks, 23 Eylül’de bazı NFT koleksiyonları ile birlikte piyasaya sürülecektir. Bunlar, Rarity tarafından derlenen bir listeye göre, “Mighty Axolotl”, “SANJAY ROBOTS”, “Tehditkar Punk Society” ve “Square Cats Club” NFT projeleri yer almaktadır.

Genel olarak diğer NFT’lerde olduğu gibi, bu koleksiyondaki her NFT benzersizdir. Ayrıca, kendi özellikleri ve nitelikleri vardır. Bazı özellikler ve nitelikler tüm koleksiyonda yalnızca bir kez ortaya çıkabilmektedir.

Web sitesine göre, bu NFT koleksiyonu “kadınların kripto alanındaki önemini vurgulamak için oluşturuldu ve her kadının bireyselliğini ve benzersizliğini yansıtıyor.” olarak belirtilmiştir.

Twitter’da @MsPolly11 adından söz ettiren koleksiyonun yaratıcısı ve sanatçısı bir tweet’te “‘CC’ çizmeye başladım çünkü kadınların önemini ve benzersizliğini göstermek istedim. Kızların ne kadar farklı olabileceğini göstermek istedim” dedi. Ayrıca, insanların koleksiyonunu beğenmesinden mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Crypto Chicks zaten @MsPolly11’in ikinci NFT koleksiyonu. İlk koleksiyonu Crypto Chicks 1/1 2021 Mayıs ayında piyasaya çıktı.

Crypto Chicks NFT Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun. Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız. Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...