Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Creepz Genesis Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Creepz Genesis nedir? Cold Blooded Creepz NFT oyunu tarafından oluşturulan Creepz Genesis, komplo teorisi temalı bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede, Cold Blooded Creepz nedir, Creepz Genesis nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak sizin için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Cold Blooded Creepz, DeFi ve NFT alanını birleştirerek kullanıcıların pasif gelir elde etmesine imkân tanımayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Ayrıca projenin tema olarak birbirine benzeyen 4 ayrı NFT koleksiyonu bulunmaktadır. Ethereum Blockchain üzerinde oluşturulan bu koleksiyonlar; Creepz Genesis, Reptilian Armory, Shapeshifters ve Loomi Vault’dur. NFT sahipleri, değiştirilemez tokenlerini stake ederek pasif gelir elde edebilmektedir. NFT staking, NFT’lerin belirli bir vade ile platforma kilitlenerek, vade sonunda token ödülleri kazanmanıza olanak tanıyan bir DeFi yöntemidir. Ek olarak koleksiyonların her biri, kullanıcılara farklı avantajlar ve staking ödülleri sunmaktadır.

Creepz nedir?

Creepz Genesis, Cold Blooded Creepz projesinin oluşturduğu en popüler NFT koleksiyonlarından biridir. İlluminati ve dünyayı yöneten kertenkele ırkı gibi internette dolaşan komplo teorilerinden ilham alan Genesis, komik kertenkele karakterlerini içeren 11.111 NFT’den oluşur. Bununla birlikte Genesis NFT’lerinin her biri benzersizdir ve Ethereum ağı üzerinde ERC-721 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. Ayrıca bu kontrat, NFT gibi değiştirilemez varlıklar için kullanılan bir standarttır. Bir kullanıcı, koleksiyondan bir NFT satın aldığında, o varlığın sahipliğini doğrulayan bir mülkiyet belgesi edinmektedir. Bu belge, Blockchain üzerine işlenmektedir.

Yazının yazıldığı sırada 4657 kullanıcı Creepz NFT’lerini cüzdanında bulunduruyordu. Buna ek olarak, 2,7 ETH’lik ortalama fiyatı ile 0,99 ETH civarında bir taban fiyata sahiptir.

Creepz Genesis ne sunuyor?

Creepz Genesis, Cold Blooded Creepz’in çıkardığı koleksiyonlar arasında en yüksek staking getirisine sahip NFT koleksiyonudur. Hatta NFT sahipleri, varlıklarını belirli bir vadeyle kilitleyerek günlük ödüller kazanır. Genesis koleksiyonundan bir NFT’ye sahip olan kullanıcılar, NFT’lerini stake ettiklerinde günde 1500 LOOMI token elde eder. LOOMI üçüncü taraf borsalarda fiat para birimlerine dönüştürülebilmektedir. Ek olarak projenin gelecek koleksiyonları için bir airdrop satın almak vb. amaçlarla kullanılabilmektedir.

Bunun yanında Genesis, projenin diğer koleksiyonları arasında en çok öğeyi ve çeşitliliği barındıran NFT koleksiyonudur. Koleksiyonun kertenkeleleri, algoritma tarafından 800’ün üzerinde özelliğin rastgele bir biçimde seçilmesiyle oluşturulmaktadır. Hiçbir NFT, diğeriyle aynı değildir ve her biri kendine has bir değere sahiptir. Ancak, bazı Creepz’ler diğerlerinden daha nadirdir. Bu nedenle, daha yüksek fiyata alıcı bulmaktadır.

Creepz Genesis nasıl alınır?

Genesis, Ethereum tabanlı birçok NFT pazarında işlem görmektedir. Kullanıcılar, kötü kalpli kertenkeleleri satın almak için öncelikle ETH sahibi olmalıdır. Ethereum’un yerel kripto para birimi olan ETH, Bitci ve Binance gibi kripto para borsaları aracılığıyla satın alınabilmektedir. ETH satın alan kullanıcılar, MetaMask vb. Ethereum cüzdanlarına üye olup varlıklarını aktarabilir. Bu işlemleri gerçekleştiren yatırımcılar, OpenSea gibi Ethereum tabanlı popüler NFT pazarlarına üye olup MetaMask cüzdanlarını bağlayarak, ETH karşılığında Creepz satın alabilir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...