Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Creepz Genesis Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Creepz Genesis nedir? Cold Blooded Creepz NFT oyunu tarafından oluşturulan Creepz Genesis, komplo teorisi temalı bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede, Cold Blooded Creepz nedir, Creepz Genesis nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak sizin için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Cold Blooded Creepz, DeFi ve NFT alanını birleştirerek kullanıcıların pasif gelir elde etmesine imkân tanımayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Ayrıca projenin tema olarak birbirine benzeyen 4 ayrı NFT koleksiyonu bulunmaktadır. Ethereum Blockchain üzerinde oluşturulan bu koleksiyonlar; Creepz Genesis, Reptilian Armory, Shapeshifters ve Loomi Vault’dur. NFT sahipleri, değiştirilemez tokenlerini stake ederek pasif gelir elde edebilmektedir. NFT staking, NFT’lerin belirli bir vade ile platforma kilitlenerek, vade sonunda token ödülleri kazanmanıza olanak tanıyan bir DeFi yöntemidir. Ek olarak koleksiyonların her biri, kullanıcılara farklı avantajlar ve staking ödülleri sunmaktadır.

Creepz nedir?

Creepz Genesis, Cold Blooded Creepz projesinin oluşturduğu en popüler NFT koleksiyonlarından biridir. İlluminati ve dünyayı yöneten kertenkele ırkı gibi internette dolaşan komplo teorilerinden ilham alan Genesis, komik kertenkele karakterlerini içeren 11.111 NFT’den oluşur. Bununla birlikte Genesis NFT’lerinin her biri benzersizdir ve Ethereum ağı üzerinde ERC-721 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. Ayrıca bu kontrat, NFT gibi değiştirilemez varlıklar için kullanılan bir standarttır. Bir kullanıcı, koleksiyondan bir NFT satın aldığında, o varlığın sahipliğini doğrulayan bir mülkiyet belgesi edinmektedir. Bu belge, Blockchain üzerine işlenmektedir.

Yazının yazıldığı sırada 4657 kullanıcı Creepz NFT’lerini cüzdanında bulunduruyordu. Buna ek olarak, 2,7 ETH’lik ortalama fiyatı ile 0,99 ETH civarında bir taban fiyata sahiptir.

Creepz Genesis ne sunuyor?

Creepz Genesis, Cold Blooded Creepz’in çıkardığı koleksiyonlar arasında en yüksek staking getirisine sahip NFT koleksiyonudur. Hatta NFT sahipleri, varlıklarını belirli bir vadeyle kilitleyerek günlük ödüller kazanır. Genesis koleksiyonundan bir NFT’ye sahip olan kullanıcılar, NFT’lerini stake ettiklerinde günde 1500 LOOMI token elde eder. LOOMI üçüncü taraf borsalarda fiat para birimlerine dönüştürülebilmektedir. Ek olarak projenin gelecek koleksiyonları için bir airdrop satın almak vb. amaçlarla kullanılabilmektedir.

Bunun yanında Genesis, projenin diğer koleksiyonları arasında en çok öğeyi ve çeşitliliği barındıran NFT koleksiyonudur. Koleksiyonun kertenkeleleri, algoritma tarafından 800’ün üzerinde özelliğin rastgele bir biçimde seçilmesiyle oluşturulmaktadır. Hiçbir NFT, diğeriyle aynı değildir ve her biri kendine has bir değere sahiptir. Ancak, bazı Creepz’ler diğerlerinden daha nadirdir. Bu nedenle, daha yüksek fiyata alıcı bulmaktadır.

Creepz Genesis nasıl alınır?

Genesis, Ethereum tabanlı birçok NFT pazarında işlem görmektedir. Kullanıcılar, kötü kalpli kertenkeleleri satın almak için öncelikle ETH sahibi olmalıdır. Ethereum’un yerel kripto para birimi olan ETH, Bitci ve Binance gibi kripto para borsaları aracılığıyla satın alınabilmektedir. ETH satın alan kullanıcılar, MetaMask vb. Ethereum cüzdanlarına üye olup varlıklarını aktarabilir. Bu işlemleri gerçekleştiren yatırımcılar, OpenSea gibi Ethereum tabanlı popüler NFT pazarlarına üye olup MetaMask cüzdanlarını bağlayarak, ETH karşılığında Creepz satın alabilir.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...