Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Cool Pets NFT Nedir?

Paylaş

Cool Pets NFT Nedir? Nasıl Alınır?

Cool Pets NFT, The Cool Cats ekosistemi içerisinde kullanılmak üzere oluşturulan ve 19.999 dijital öğeyi içeren bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Cool Pets NFT nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber, olarak merak eden okurlarımız için derledik.

Cool Pets NFT nedir?

Cool Pets NFT, The Cool Cats (Cooltopia) evreni içerisinde çeşitli kullanım durumlarına sahip olan bir NFT koleksiyonudur. Toplam 19.999 benzersiz dijital öğeden oluşan koleksiyon, Ethereum Blockchain üzerinde ERC-721 standardıyla yaratılmıştır. ERC-721, Ethereum ağı üzerinde NFT gibi değiştirilemez varlıkların oluşturulması için kullanılan bir akıllı sözleşmedir. Buna göre, akıllı sözleşmeyle oluşturulan NFT’ler, kime ait olduğunu belgeleyen bir blok kaydına sahiptir.

Pets koleksiyonu, çizgi film karakteri görünümüne sahip “evcil hayvan” NFT’lerini içerir. Benzersiz NFT’lerin her biri yumurta olarak satılır ve kullanıcılar, yumurtanın içinden çıkacak NFT’nin özelliklerini bilemez. Ayrıca Pet’lerin özellikleri, bir algoritma tarafından rastgele bir biçimde NFT’ye yüklenmektedir. Yumurtalar kırıldıklarında ortaya sarı renkte yavru Pet’ler çıkar. Bu Pet’ler, oyun içerisindeki ganimet kasalarının elde edilmesiyle büyüyüp gelişir ve diğer NFT’lerden farklılaşır. 19.999 NFT’nin 9.999’u Cool Cats sahiplerine ücretsiz bir biçimde dağıtılmıştır. Diğer 10 bin NFT ise, halka arz yoluyla basılmıştır.

Cool Pets ne sunmaktadır?

Cool Cats koleksiyonunun geliştiricileri tarafından yaratılan Cool Pets NFT, oyunda avantaj elde etmek veya profil fotoğrafı olarak kullanmak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcılar, sevimli Pet’lerini sosyal medya hesaplarında doğrulanmış profil fotoğrafı olarak ayarlayabilmektedir. Cool Cats ve Pets sahipleri, oyun içerisinde değerli öğeler ve ödüller elde edebilmektedir. Bunun yanında, projenin yardımcı tokeni olan MILK’i kazanma fırsatı elde ederler. Bir ERC-20 tokeni olan MILK, ETH’ye dönüştürülebilmektedir. Kullanıcılar, bu yolla NFT’leri aracılığıyla gelir elde etme imkânı bulur.

Yumurta olarak alınan ve büyütülüp geliştirildikçe farklılaşan Pet’ler farklı nadirlik seviyelerine sahiptir. NFT’ler, nadirlik seviyelerini belirleyen 4 elementten oluşur. Bu elementler; çim, ateş, su ve havadır. Bununla birlikte element’lerin yanında Pet’ler, vücut, görünüş, aksesuar ve eşya gibi özelliklerle birbirinden farklılaşır. Nadir NFT’ler, ekosistem içerisinde kullanıcılara daha fazla avantaj sağlar ve ikincil NFT pazarlarında daha yüksek fiyatlara alıcı bulur.

Cool Pets NFT nasıl alınır?

Cool Pets NFT, Ethereum tabanlı popüler NFT pazarı OpenSea üzerinden ETH ile satın alınabilmektedir. Buna göre ETH, Ethereum’un yerel kripto para birimidir ve neredeyse tüm kripto para borsalarından elde edilebilmektedir. ETH satın alan kullanıcılar, Sandbox’a varlıklarını aktarmak için bir MetaMask cüzdanına sahip olmalı ve ETH’lerini bu cüzdana aktarmalıdır. Bu işlemlerin ardından kullanıcılar, MetaMask’lerini OpenSea hesaplarına entegre ederek ETH karşılığında Pets satın alınabilmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...