Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Cool Cats NFT Nedir?

Paylaş

Cool Cats NFT nedir? Cool Cats, Tron Blockchain üzerinde oluşturulmuş kedi temalı dijital illüstrasyonları içeren bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Cool Cats hakkında merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Cool Cats NFT nedir?

Cool Cats, Tron blok zinciri üzerinde barındırılan kedi temalı dijital illüstrasyonları içeren bir NFT koleksiyonudur. ETH Cool Cat evreninden ilham alan Tron Cool Cats; çeşitli ifadeler, kıyafetler, aksesuarlar vb. özelliklere sahip havalı kedileri içerir. Bu kediler, büyür ve ürer. Kullanıcıların, kendi kedilerini büyütüp diğer kedilerle çiftleştirerek yavru kedi sahibi olabilme imkanı bulunmaktadır. Yavru kediler, diğer NFT’lere göre daha değerlidir. Koleksiyon 10 bin adet benzersiz NFT’den oluşur. Bu NFT’ler Tron ağı üzerinde TRC-721 akıllı kontratıyla oluşturulmuştur. Koleksiyon, APENFT isimli küratöryel NFT projesi ile ortaklık kurmuştur. Bu ortaklıkla birlikte 100 milyon dolarlık bir geliştirme fonu aldı.

Cool Cats Ne Sunuyor?

Cool Cats,kullanıcıların ucuz bir biçimde NFT basmasına olanak tanır. Kullanıcılar, koleksiyonun web sitesindeki rehber aracılığıyla Cool Cat NFT’leri basabilirler. NFT basmak için 1500 TRX ile ödeme yapmak gerekir. Ethereum ağındaki Cool Cat’leri basmak için gereken 6,75 ETH’lik ücrete kıyasla bu oldukça düşük bir işlem ücretidir. Basım için ödenen TRX ücretlerinin %10’u bir havuza aktarılmaktadır. 31’den fazla NFT basan kullanıcılar bu havuzdan %30, 150’den fazla NFT basan kullanıcılar ise %70 pay alır. İçerik oluşturucuları, havuzdan pasif olarak elde ettikleri TRX’leri, fiat para birimlerine dönüştürebilmektedir.

Bunun yanında NFT projesinin bir pazar yeri bulunmaktadır. Bu pazar yeri aracılığıyla kullanıcılar, bastıkları NFT’leri satabilir ve diğer kullanıcıların satışa çıkardığı kedi NFT’lerini satın alabilir. Bunun yanında Efsanevi öğelere sahip olan kullanıcılar, proje tarafından belirli bir hediyeyle ödüllendirilmektedir. Bu hediyeler arasında, kedi desenli şapka, süveter ve kupa gibi ürünler bulunmaktadır.

Geleceği Ne Olacak

Cool Cats NFT’nin işlem ücreti ve rekabetin yüksek olduğu Ethereum ağı yerine Tron ağı üzerinde oluşturulması, projeye avantaj sağlar. Kullanıcılar, Tron ağında daha ucuza NFT basımı gerçekleşir. Bunun yanında Tron ağında rekabet de Ethereum ağına göre oldukça düşüktür. Cool Cats, zaman içerisinde Tron ağının önde gelen NFT projelerinden biri haline gelmesi öngörülmektedir.

Ayrıca proje, 10 bin NFT’nin tümünün basılmasının ardından NFT sahiplerinden çeşitli kedi hikayeleri toplamayı amaçlamaktadır. En ilginç ve komik hikayeler, sınırlı sayıda basılan bir çizgi roman ile ebedileştirilecektir. Bunun yanında proje, gerçek dünyadaki yavru kedileri kurtarmayı da hedeflemektedir. Koleksiyon, topluluk ile birlikte koleksiyondan elde edilen kârın belirli bir bölümünü önceden seçilen bir sığınağa bağışlamayı planlamaktadır.

Cool Cats NFT Nasıl Alınır?

Cool Cats NFT’leri ile ilgilenen kullanıcılar, öncelikle TRX satın almalı ve bu TRX’leri önceden oluşturdukları bir Tronlink cüzdanına aktarmalıdır. Bu işlemleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştiren kullanıcılar, koleksiyonun web sitesindeki NFT pazarına Tronlink hesaplarını bağlayarak TRX karşılığında NFT satın alımı gerçekleşir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik