Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Coinbase, Sosyal Medya Özelliklerine Sahip NFT Platformu Kurdu

Paylaş

Coinbase NFT platformu ile, Instagram ve TikTok’a rakip oluyor. Ve maksimum üç milyon kullanıcıyla kapalı bir beta sürümünde başlıyor.

Bugünden itibaren Coinbase NFT, beta aşamasını resmi olarak başlatıyor. Başlangıçta yalnızca üç milyon kullanıcıyla birlikte deneyeceği sürümü eksiklerinin tamamlanması ile birlikte global arenaya açık hale getirecek.

NFT’lere özel sosyal medyanın deneme sürümüne katılmak için önceden bir bekleme listesinde olmanız gerekiyordu. Bu ön kayıt işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılara açık bir beta programı geçtiğimiz günlerde hayata geçti.

Coinbase , Ekim 2021’de NFT alanına girişini duyurmuştu. Aylar geçtikçe, daha fazla kullanıcının platforma erişimi sağlanarak tüm dünyada İnstagram, Facebook ve Tiktok gibi bir program olması hedeflenmekte. Ekim 2022’de ise platform tüm dünyadan kullanıcılar açık hale getirilmesi planlanmakta.

Coinbase, Instagram ve TikTok çizgisinde platformuna sosyal özelliklerinin hepsini bir araya getirdi. Fakat test sürümü ise 5 ay daha kullanıma açık kalacak.

Kullanıcılar, kişiselleştirilmiş beslemeler aracılığıyla profillerini herkese açık kullanabilecek. Diğer hesapları takip edebilme Özelliklerine sahip olacağı belirtilmekte. Ayrıca diğer kullanıcıların gönderilerini kaydetme ve yorum yapma olması beklenmekte. Fakat NFT satışı için bir araç olarak kullanıp kullanılmayacağına dair bilgi henüz kimse ile paylaşılmadı. Uygulama üzerinden satışı gerçekleştirilmese bile satış yapılan Coinbase pazarına yönlendirme yapılabilme ihtimali bulunmakta.

Facebook ayrıca platformları için NFT özellikleri üzerinde çalışmaktadır. NFT’lere olan talep yılın başından beri düştüğü gözlemlenmekte. En büyük NFT pazarı olan Open Sea’de ticaret hacmi Mart 2022’de yüzde 70 düşüş gösterdi.

Coinbase NFT Sektöründeki Ponziyi Bitirebilecek Mi?

NFT olarak bir BigMac, Victoria’s Secret’tan iç çamaşırı ve hatta sanal diş macunu: Görünüşe göre Big Tech, görünüşe göre sadece restoranları ziyaret etmekle kalmayıp aynı zamanda kişisel hijyen uygulayabileceğimiz dijital paralel dünyaya tamamen adapte olmuştu. Bunun gerçekte ne kadar mantıklı olduğu ise soru işareti oluşturdu. Bu sebeple NFT sektörünün geleceği zaman içinde çözümlenmesi beklenmekte. Coinbase NFT pazarındaki ağırlığını artırarak

Coinbase’in ise NFT pazarındaki ticarete katkı sağlayacağının kanıtı 2022’de 73 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var. Platformun hedefi; erişim sağlanarak tüm dünyada insanların İnstagram, Facebook ve Tiktok gibi bir çok sosyal medya deneyiminin NFT versiyonunu yaşatmak.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...