Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Coinbase NFT Pazarına İlgi Yok Denecek Kadar Az

Paylaş

Coinbase NFT Marketplace’in ilk günü pek iyi geçmedi. Kripto para borsasının yeni başlatılan NFT pazarı, halka açtığında yalnızca 200’den az yeni kullanıcı kazandı. ABD’nin en büyük kripto borsasına olan ilgi ise neredeyse yok denecek kadar az. Bu ilgisizliğin nedeni ise piyasadaki küçülme yorumlanamayacak kadar büyük.

Coinbase NFT Marketplace Az Kullanıcıyı Çekiyor

ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, NFT pazarına giriş yaptı. Geçtiğimiz haftalarda bekleme listesinden özel kişileri içeri aldıktan sonra 4 Mayıs’ta pazarını açtı . Dune Analytics’ten alınan verilere göre , pazar beta halka açıldığında yalnızca 150 kullanıcı gördü. Eklenen kullanıcılar, Çarşamba akşamı itibariyle Coinbase NFT’de toplam 1.112 kullanıcıya ulaştı. Yazılı olarak, pazarın toplam 1.233 kullanıcısı var.

Ek olarak, platform halka açık ilk gününde sadece 150 işlem gördü. Dune, bunların bir Bored Ape fiyatından daha az olan yaklaşık 75.000 dolar değerinde ETH olduğunu söyledi.

Coinbase Marketplace Neden Yavaş Başlıyor?

NFT koleksiyoncularının Coinbase NFT’ye kaydolmak ve ticaret yapmak için acele etmemesinin dört olası nedeni vardır. Örneğin, zaten çok fazla rekabet var. İlk ve en büyük NFT pazarı olan Opensea var . Daha küçük pazarlar için nişleri dolduran SuperRare, LookRare, Foundation, Rarible ve NiftyGateway de vardır.

Coinbase ayrıca, kullanıcıların OpenSea’den geçiş yapmaları için önemli bir finansal avantaj da sunmuyor. Platform yalnızca sınırlı bir süre için işlem ücreti ödemeyeceğine söz verdi. Ancak kullanıcıların yine de gaz ücreti ödemesi gerekiyor.

Ayrıca, zamanlama Coinbase’in NFT pazarının lansmanını da etkilemiş olabilir. Kripto hala bir ayı piyasasında ve aylık NFT satışları da Ocak ayının en yüksek seviyesi olan yaklaşık 5 milyar dolardan düştü.

Coinbase NFT’nin yavaş başlangıcı aynı zamanda yüksek profilli müşteri hizmetleri sorunlarına da sahipti. RTFKT Studios’un CTO’su Samuel Cardillo, “satılan NFT’lerden ETH almak dışında kesinlikle hiçbir sebep olmaksızın” Coinbase NFT’den bloke edildiğini söyledi. Tweetlerine göre, kapalı beta sırasında platforma eriştiğinden beri haftalardır platforma erişimini geri kazanmaya çalışıyor.

Cardillo’nun tweet’inde “Bu yüzden koleksiyoncularımızdan hiçbir zaman platformlarını kullanmalarını istemeyeceğim” dedi.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...