Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Coinbase NFT Pazarına İlgi Yok Denecek Kadar Az

Paylaş

Coinbase NFT Marketplace’in ilk günü pek iyi geçmedi. Kripto para borsasının yeni başlatılan NFT pazarı, halka açtığında yalnızca 200’den az yeni kullanıcı kazandı. ABD’nin en büyük kripto borsasına olan ilgi ise neredeyse yok denecek kadar az. Bu ilgisizliğin nedeni ise piyasadaki küçülme yorumlanamayacak kadar büyük.

Coinbase NFT Marketplace Az Kullanıcıyı Çekiyor

ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, NFT pazarına giriş yaptı. Geçtiğimiz haftalarda bekleme listesinden özel kişileri içeri aldıktan sonra 4 Mayıs’ta pazarını açtı . Dune Analytics’ten alınan verilere göre , pazar beta halka açıldığında yalnızca 150 kullanıcı gördü. Eklenen kullanıcılar, Çarşamba akşamı itibariyle Coinbase NFT’de toplam 1.112 kullanıcıya ulaştı. Yazılı olarak, pazarın toplam 1.233 kullanıcısı var.

Ek olarak, platform halka açık ilk gününde sadece 150 işlem gördü. Dune, bunların bir Bored Ape fiyatından daha az olan yaklaşık 75.000 dolar değerinde ETH olduğunu söyledi.

Coinbase Marketplace Neden Yavaş Başlıyor?

NFT koleksiyoncularının Coinbase NFT’ye kaydolmak ve ticaret yapmak için acele etmemesinin dört olası nedeni vardır. Örneğin, zaten çok fazla rekabet var. İlk ve en büyük NFT pazarı olan Opensea var . Daha küçük pazarlar için nişleri dolduran SuperRare, LookRare, Foundation, Rarible ve NiftyGateway de vardır.

Coinbase ayrıca, kullanıcıların OpenSea’den geçiş yapmaları için önemli bir finansal avantaj da sunmuyor. Platform yalnızca sınırlı bir süre için işlem ücreti ödemeyeceğine söz verdi. Ancak kullanıcıların yine de gaz ücreti ödemesi gerekiyor.

Ayrıca, zamanlama Coinbase’in NFT pazarının lansmanını da etkilemiş olabilir. Kripto hala bir ayı piyasasında ve aylık NFT satışları da Ocak ayının en yüksek seviyesi olan yaklaşık 5 milyar dolardan düştü.

Coinbase NFT’nin yavaş başlangıcı aynı zamanda yüksek profilli müşteri hizmetleri sorunlarına da sahipti. RTFKT Studios’un CTO’su Samuel Cardillo, “satılan NFT’lerden ETH almak dışında kesinlikle hiçbir sebep olmaksızın” Coinbase NFT’den bloke edildiğini söyledi. Tweetlerine göre, kapalı beta sırasında platforma eriştiğinden beri haftalardır platforma erişimini geri kazanmaya çalışıyor.

Cardillo’nun tweet’inde “Bu yüzden koleksiyoncularımızdan hiçbir zaman platformlarını kullanmalarını istemeyeceğim” dedi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...