Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Coachella NFT Sahipleri Kripto Çöküşünden Etkilenebilir!

Paylaş

Dünyanın en çok beklenen müzik festivallerinden biri olan Coachella festivalinin özel NFT koleksiyonlarının sahipleri, FTX’in çöküşünün onları eli boş bırakabileceğinden korkuyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Coachella NFT Pazarı

Bu yılın başında, Coachella müzik festivali kendi NFT Pazar Yerini açarak müzik hayranlarına, sahiplerine özel ödüller veren bir NFT koleksiyonunu satın alma fırsatı verdi. Ödüller arasında festival alanından unutulmaz anlar, 10 ömür boyu festival bileti sunan bir Coachella Anahtar Koleksiyonu, sahibine iki ömür boyu festival bileti sağlayan bir Sonsuz anahtar, 500 $ yiyecek ve içecek, festivale gidiş-dönüş özel ulaşım, bir yemek yer alıyor. Ayrıca Rose Garden’da profesyonel bir şef tarafından hazırlanan yemek, özel partilere davetler bulunmaktadır.

Bu koleksiyonun son parçası 270.000$’a satıldı ama koleksiyonun tamamı neredeyse 1.5 milyon$’a ulaşmıştır. Ancak NFT pazarı, FTX ile bir ortaklık yoluyla Solana blok zincirinde inşa edilmiştir. NFT sahipleri, dijital koleksiyonlarını almak için FTX ekibine ulaşamamaktadır.

Coachella her yıl binlerce müzik hayranını Kaliforniya çölüne getirerek dünyanın en büyük ve en çok beklenen müzik festivallerinden biri haline getiriyor. Festival, artan bilet fiyatlarına ve son dakika kadro değişikliklerine, birinci sınıf müzikal etkinliklerine rağmen dünyanın dört bir yanından hayranları çekmeye devam ediyor. 2022 baskısında, Harry Styles, The Weeknd ve Billie Eilish’in festivalin ana sahnesine çıktığı görülmüştür.

FTX İflası

SBF, ABD senatörleri, kongre üyeleri ve hatta SEC’in harika çocuğuydu. Hızla yükselen ve piyasa hacmine göre üçüncü en büyük merkezi borsa haline gelen FTX’ti. FTX’in yatırım kolu olan Alameda Research’ün mali kayıtları ifşa edilmiştir. Bununla birlikte varlıklarının çoğunun likit olmayan FTT’de tutulduğunu gösterdikten sonra, SBF’nin imparatorluğu hızla çöktü. Grup o zamandan beri kısa bir süre sonra ABD’de 11. bölüm uyarınca iflas başvurusunda bulunmuştur.

FTX’in çöküşü, tüm kripto endüstrisi boyunca bir şok dalgası göndererek binlerce insanı cüzdanlarından varlıklarına erişemez ve çekemez hale getirdi. Ayrıca yaklaşık 10 milyar dolar olması beklenen bir boşluk bıraktı. Coachella’dan bir temsilcinin Discord grubunda yazışmaları ortaya çıktı. Bununla birlikte Coachella NFT’lerinin sahiplerinin artık FTX’in iflas davasında mahkemeye gönderdiği alacaklılar listesinde olması beklenmektedir:

“Birçoğunuz gibi biz de son birkaç gündür internette bu haberlere bakıyoruz ve sonuçtan dehşete düşüyoruz. Şu anda FTX ekibiyle herhangi bir iletişim hattımız yok. Erişebildiğimiz araçlara dayalı bir çözüm bulmak için dahili bir ekip oluşturduk. Önceliğimiz, Coachella NFT’lerini şu anda devre dışı görünen FTX’ten uzaklaştırmak.”

FTX alacaklıları iflas davasında bulunmalarının yanı sıra, FTX’i tanıtan ünlülerle şirketler hakkında toplu dava açtı. Dava edilen şirketlerden biri, FTX’i hileli bir şekilde tanıttığı kabul edilen Golden State Warriors’dır.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...