Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Clone X Nedir?

Paylaş

Clone X, Nike’ın yeni sahibi olduğu RNTFT şirketi tarafından piyasaya sürülmülştür. NFXHaber olarak Nike’ın NFT sektöründeki bu ilk koleksiyonunu inceledik. Clone X, Ethereum blok zincirinde oluşturulan metaverse etkleşimi için tasarlanan ve algoritmalar tarafından oluşturulan 20.000 3D karakterinden oluşan bir NFT koleksiyonudur. Projenin destekçilerinden olan RTFKT adlı stüdyo, Nike dahil tüm dünyada övgüler toplamıştır. Stüdyo, NFT spor ayakkabıları ile ünlü bir dijital NFT stüdyosudur. Proje, ayrıca çeşitli projeler başlatmak için bazı tanınır isimler ile ortaklık kurdu.  Murakami, en yeni ve en tanınan ikondur.

Takashi Murakami İle İşbirliği

Murakami, gözler, giysiler, kasklar, ağız ve diğer önemli karakter özellikleri dahil olmak üzere NFT vücut parçalarına katkıda bulunmuştur. Böylece, koleksiyona sanatsal dokunuşunu kazandırdı. Koleksiyon, başarılı Crypto Punks koleksiyonundan da ilham almıştır. Ve CloneX ekibi, tıpkı Punk’lar gibi koleksiyoncu öğeleri dönüştürülebilen nadir öğeler üretmeyi amaçlamaktadır. CloneX karakterlerine teknik olarak ‘3D manipüle edilmiş modeller’ de denilebilmektedir. Bu da sahiplerin bunları oyunlarda, kameralarda ve hatta toplantılarında AR filtreleri olarak kullanabileceği anlamına gelmektedir.

10.000 avatardan oluşan ilk parti, mevcut RTFKT koleksiyoncularına 2 günlük bir ön satışla sunulacaktır. Ardından diğer 10.000 karakterlik koleksiyon halka sunulacaktır. Murakami, bu proje ile iş birliği yapmadan önce, Louis Vuitton ve Kanye West gibi dünyaca ünlü diğer ünlü isimler ve markalar ile ortaklık yaptı.

Murakami, Clone X projesini Instagram’da tesadüfen keşfetti. Ve oradan NFT’lerin potansiyeliyle büyülendi ve şirketin ekibiyle iletişim kurmaya başladı. Farklı geçmişlere sahip olmalarına rağmen Murakami ve Clone X projesi, sürükleyici kreasyonlar için aynı tutkuyu paylaştı.

Nike’ın NFT dünyasına girmeye ve büyüyen potansiyelini keşfetmeye büyük ilgi duyduğuna dair söylentiler iyice artmıştır. 13 Aralık’ta Nike, artırılmış gerçeklik, blok zinciri ve dijital varlıklar konusundaki uzmanlığını keşfetmek için bir şirket satın aldı. Bu şirket Clone X projesini piyasaya süren RTFKT şirketidir. Bu haberden sonra yatırımcılar, RTFKT ile ilgili varlıkların fiyatlarının artmasını bekleyerek CloneX NFT’lere akın etti. CloneX’in değeri, duyurudan önce sadece 3 ETH değerindeydi ancak hızlı bir şekilde yükseldi. Fiyatı haberin ardından 6 ETH’ye yükseldi.

Clone X Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...
Önceki İçerikOncyber Nedir?
Sonraki İçerikChromie Squiggle Nedir?