Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Clinique NFT Kampanyasını Tanıttı

Paylaş

Clinique, dünyanın en kapsamlı NFP (karşılaştırılamaz insanlar) koleksiyonlarından birinin yaratıcısı olan Daz 3D ile ortaklaşa ilk makyaj NFT kampanyasını duyurdu. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Clinique NFT

Clinique NFT Koleksiyonu

Clinique, geçen yıl Metaverse dünyasına ilk adımını attı. Estee Lauder Co Markası, kampanyanın Metaverse’teki temsil eksikliğini gidermek istediklerini belirtti. Ayrıca erişilebilirliğe odaklanan daha iyi ve daha kapsayıcı bir dijital güzellik dünyası inşa etme fikrini daha da güçlendirdiğini belirtti. Bu girişimin parçası olarak Clinique, gerçekçi olmayan güzellik standartlarına meydan okuyan özel NFT koleksiyonunu duyurdu. Metaverse More Like Us kampanyasını tasarlamak için Tess Daly, Sheika Daley ve Emira D’Spain’la çalışılmaktadır. Ayrıca tanınmış küresel makyaj sanatçıları ve yaratıcıları gruplarıylada çalışılmıştır. Clınique makyajda bireyselliği savunmaktadır.

Kampanyanın kapsayıcı makyaj sanatçıları ve yaratıcı grupları, kampanyanın altı karakter seçmiştir. Ayrıca tamamlayıcı olarak iki ek karakter bulunmaktadır. Hepsi, tüm cilt tonlarına, yüz şekillerine ve saç stillerine uymalarını sağlayan çeşitli NFP’ler düşünülerek oluşturulmuştur. Ayrıca makyaj sanatçıları, en sevdikleri Clinique ürünlerini kullanma imkanına sahip olacaktır. Görünüşlerinin ardındaki ilhamı, yaratıcı süreçlerini ve tutkuyla bağlı oldukları sosyal nedenleri sosyal kanallar aracılığıyla paylaşacaklardır. Clinique’in bu yaklaşımı, her sanatçının Metaverse’in potansiyelini ve onu bir NFT koleksiyonuna stil vermek için nasıl kullanabileceklerini keşfetmesine olanak tanıyacaktır.

Her biri, rastgele seçilen 1.968 avatar NFP koleksiyonu sahiplerine sunulacaktır. Ayrıca üç aşamalı olacak satış turu bu yaz başlayacaktır. İlk 1.968 koleksiyoncu Temmuz’da NFT’lerini alacaktır. Ayrıca ikinci satış turu Ağustos’ta ve üçüncü satış turu ise Eylül’de gerçekleşecektir. Clinique, bu kampanyanın stratejisi üzerinde Metaverse yetkilisi ve Web3’ün önde gelen kadınlarından Cathy Hackl ile çalışmaktadır. Clinique, Ethereum için bir Proof of Stake doğrulama mekanizması olan Polygon’dan yararlanarak koleksiyonu yaratacak.

Sektörde Çeşitlilik Gerekiyor

Metaverse’ta, kullanıcıların ve yaratıcıların yalnızca yüzde 20’si kadındır. Ayrıca tüm NFT sanatçılarının yüzde 16’sından azı kadındır. Üstelik renkli ve engelli avatarları olan NFT’ler beyaz avatarlardan daha düşük değerlidir. Metaverse More Like Us kampanyası, herkesin olduğunu kabul etmektedir. Ayrıca şu anda dijital dünyada temsil edilmeyen toplulukları öne çıkarmayı hedeflemektedir. Clinique’de küresel pazarlama, analitik ve çevrimiçi Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Dawkins açıklamalar yaptı.

Clinique, her zaman olağanüstü sonuçlar veren, tüm cilt sorunlarını gideren ve aynı zamanda tüketicilerimiz için yolculuk boyunca daha iyi deneyimler sunan ürünler geliştirmeye kendini adamıştır. Tüm ciltlerin hizmetinde olma misyonumuz, markamızın tüketicilerle bağlantı kurduğu her yerde kapsayıcılığı artırmaya kendimizi adadığımız anlamına gelmektedir. Ayrıca bu taahhüt Metaverse’te de farklı değildir. Metaverse gelişirken, bugün yarattığımız şeyin ne olduğunu bilmekteyiz. Ayrıca sanat yoluyla iyimserliği getirmemize yardımcı olan sanatçılarla iş birliği yapmaktan gurur duymaktayız.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...