Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Çin, X2Y2 ve Metaverse’de Yeni Adımlar Atıyor!

Paylaş

Firmalar, Çin VR Endüstrisini artırma planında başarılı olduğu için Dünya Kupası Metaverse görüntülemesi sunuyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Çin, Metaverse’de Dünya Kupasını Başlattı

Ülkenin sanal gerçeklik endüstrisini güçlendirme planının bir parçası olarak Çin hükümeti, devam eden Dünya Kupası maçlarının akışını sanal gerçeklik olanaklarını kullanarak başlatmaya hazırlanıyor. Ayrıca bu, devlete ait medya kuruluşu Global Times tarafından Pazar günü yayınlanan makalede kamuoyuna açıklandı. Sanal dünya kupası deneyimi, 5G ve sanal gerçeklik tarafından etkinleştirilecektir.

Çin merkezli teknoloji firmaları, futbol taraftarlarının FIFA Dünya Kupası maçlarını metaverse’te izlemesi için plan yaptı. Bununla birlikte teknoloji firmaları, metaverse ürünlerini test etmek için Dünya Kupası’nı başlangıç ​​noktası olarak kullanacak. Bu yeni gelişme, Çin hükümetinin yerel sanal gerçeklik (VR) endüstrisinin yeteneklerini, gelişimini ve benimsenmesini artırmaya yönelik beş yıllık planını gerçekleştirmek için aldığı önlemlerin bir parçası.

Migu ve ByteDance, Metaverse Benimsemesinde Liderliği Ele Alacak

Bir video akış platformu olan Migu, Dünya Kupası’nı göstermeye yetkili altı Çinli firmadan biridir. Migu, kullanıcılar için “Metaverse benzeri” bir alan oluşturmayı planlıyor. ByteDance, ByteDance’in VR kulaklık yan kuruluşu Pico’yu kullanarak yarışmayı yayınlamak için de lisans aldı. İzleyiciler, Dünya Kupası maçlarını yayınlarken “dijital odalar” oluşturabilirler. Ayrıca maçı birlikte izlemek için bu odalarda vakit geçirebilirler.

Çin’in genç VR endüstrisi, Dünya Kupası’nı metaverse teknolojisi için bir Launchpad olarak kullanıyor. Bir Kasım’da, endüstri planı ülkenin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve diğer dört kuruluş tarafından kamuoyuna açıklandı. Bu beş yıllık planın yardımıyla, ülkenin VR endüstrisinin büyümesi ve 48,56 milyar dolara 25 milyondan fazla birim satması beklenmektedir. Bununla birlikte bu plan için birim hedefi, kullanım ömrü boyunca yıllık veya kümülatif olarak belirtilmemiştir.

Çinli futbol taraftarlarına rüya gibi bir deneyim sağlamak için Migu’nun içerik sorumlusu Gan Yuqing, Temmuz ayında firmanın turnuvayı izlemek için dünyada bir ilk olacak sanal bir etkileşimli alan kuracağını duyurdu.

X2Y2 Alternatif Telif Ücretlerini Geri Çekiyor

NFT pazarı X2Y2, 18 Kasım’da Twitter’da paylaştığı bir başlıkta, tüm mevcut ve yeni koleksiyonlara içerik oluşturucu telif haklarını yeniden uygulayacağını söyledi. Bununla birlikte isteğe bağlı telif hakkı oyunundan geri adım attı. Pazar yeri, Ağustos ayında isteğe bağlı telif ücretlerini ilk sunanlardan biriydi. Ayrıca alıcıların ödemek istedikleri tutarı belirlemelerine olanak tanıyan “esnek telif ücretleri”ne doğru ilerledi. Bununla birlikte NFT topluluğundan karışık bir yanıt aldı.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...