Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Cartography Of The Mind NFT Satışı Başlıyor

Paylaş

Sanat müzayede evi Christie’s, Cartography Of The Mind NFT satışını başlatıyor. Yirmi dörtten fazla sanat eserinden oluşan bu koleksiyonun satışı 21 haziranda başlayacaktır. Ayrıca 28 Haziran tarihine kadar​​ satışlar devam edecektir. NFXhaber olarak, bu koleksiyonun detaylarını sizin için derledik.

Cartography Of The Mind NFT

Cartography Of The Mind NFT Detayları

Cartography Of The Mind NFT koleksiyonu çok değerli sanatçılar tarafından yaratılmıştır. Vine Ventures’ın kurucusu Ryan Zurer ile iş birliği yapılmıştır. Ayrıca MAPS tarafından desteklemektedir. Topluluğu ve sanatı temsil eden dikkat çekici ve çeşitli bir koleksiyondur. Ayrıca NFT koleksiyonu psikedelik deneyimlere ve sundukları faydalara odaklanmaktadır. Beeple, Sarah Meyohas, Refik Anadol, Mad Dog Jones ve IX Shells gibi isimler koleksiyonda birlikte yer almaktadır.

NFT satışı, Atomic Form ortaklığıyla bir hafta boyunca devam edecek. Atomic Form New York NFT altyapı şirketi, satış boyunca blok zinciri doğrulama ve galeri yönetim yazılımı sağlayacaktır. NFT satın almak isteyenler resmi Christie’s New York web sitesinden çevrimiçi olarak satın alabilir. MAPS kurucusu ve yönetici direktörü PhD Rick Doblin açıklama yaptı.

Psikedelik topluluk ve sanat arasında içsel bir bağlantı vardır. Sanat genellikle psikedelik deneyimleri bütünleştirmek, dili, kültürü ve deneyimi aşan, kelimelerin basitçe yapamayacağını iletmek için kullanılmaktadır. Bu yetenekli sanatçıların sanatlarını bağışlamalarından onur duyuyoruz. Ayrıca MAPS’a verdikleri destek için Ryan ve Christie’e minnettarız.

Christies’da gerçekleşecek olan NFT satışının amacı, kar amacı gütmeyen araştırma kuruluşu MAPS’ı desteklemek için fon toplamaktır. 1986’da kurulan MAPS, gelecekte hayat kurtarma potansiyeline sahip psikedelik destekli terapiler üzerine araştırmalar yürütmektedir. Halk eğitimi, sağlıkta eşitlik ve zarar azaltma girişimlerine yönelik çalışmalar, MAPS’nin araştırdığı bazı konulardır. Ayrıca, MAPS dünyanın en ileri gelen saykodelik terapi araştırmasına sponsorluk yapmaktadır. Christie’nın NFT satışından elde edilecek gelirle bu araştırmanın finanse edilmesi planlanmaktadır. Christie’nin Dijital Sanat Başkanı Noah Davis açıklama yaptı.

Ryan ve diğerleri ile birlikte çalışmak harika bir deneyim. Cartography of the Mind koleksiyonunda radikal sanatı bir araya getirmek bir patlamaya sebep oldu. Ayrıca bu müzayededen elde edilen gelirin misyonlarını ilerletmeye gideceğini bilmek beni çok mutlu etmektedir.

Christie’ın NFT Alanındaki İlk İşi Değil

Cartography Of The Mind NFT satışı, Christie’nin NFT alanına ilk girişi değildir. Christie’s 1776’da kurulmuştur. Ayrıca dünyanın en büyük sanat müzayede evlerinden birisidir. Aynı zamanda dijital devrimde bir yolda ilerlemek için yüzyıllara dayanan işletme bilgisini de kullanmaktadır. Ayrıca, geçen yıl, Christie’s NFT satan ilk büyük sanat müzayede evi olmuştur. Üstelik Beeple’ın koleksiyonu olan Everydays The First 5000 Days 69 milyon dolarla tarihteki en yüksek NFT satışı olmuştur.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...