Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Cardano NFT Satışları Hızla Yükseliyor!

Paylaş

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’un alıntıladığı bir tweet’e göre, ağdaki NFT satışları, Nisan ayında 27 milyon dolara ulaştı. Cardano NFT pazarından en son verileri paylaşan opencnft’e göre, son 30 gün içinde Blockchain’de 182.411 NFT satıldı. Bununla birlikte, platformdaki chilledkong koleksiyonu, hacim olarak %11,58’lik bir paya sahip. NFXhaber olarak detayları sizin için derledik.

Cardano NFT satışları yükselişte

IOHK’nın son istatistikleri, Cardano’da 4,7 milyon NFT’nin yayınlandığını gösteriyor. Bunun yanında, mevcut olarak Cardano ağı üzerinde 937 proje inşa ediliyor. Böylece, Blockchain’deki toplam NFT projesi sayısı 5.549’a yükselmiş oldu. Ağdaki NFT’lerin ve projelerin sayısındaki artış, Cardano ağının büyümesiyle doğru orantılı.

Cardano NFT projesi Clay Nation, Nisan ayında Snoop Dogg ve Champ Medici ile resmi iş birliğini başlattı. Böylece proje, Cardano’ya ikonik Clay animasyonları, arazi parçaları ve kilitlenemez müzik içeriği getirdi.

Cardano NFT'leri
Clay Nation ve Snoop Dogg NFT’si

Cardano, işlemleri işlemek ve ağı korumak için ağ doğrulayıcılarını kullanan, Proof-of-Stake modelli bir Blockchain’dir. Ağ, 2015 yılında ortaya çıktı ve 2017 yılında Ethereum’a alternatif olarak piyasada yerini aldı. Yazının yazıldığı sırada Cardano (ADA), 18.22 milyar dolarlık piyasa değeri ile sekizinci en büyük kripto para birimi konumunda.

ADA coin konsolide oluyor

Cardano (ADA), kripto piyasasında yaşanan yoğun satışlar nedeniyle geçtiğimiz hafta 0,39 dolara düştü. Bunun ardından ADA toparlandı ve 16 Mayıs’ta 0,613 dolara ulaştı. Cardano şu anda konsolide oluyor ve yeni bir toparlanma girişimine hazırlanıyor. Altcoin, son 24 saatte %4,28 artışla 0,535 dolara ulaşmayı başardı. Ancak varlık, geçen haftadan bugüne hâlâ %5,79 düşüşte.

Cardano (ADA)

Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde ADA’nın düşük performansıyla ilgili bir soruya yanıt verdi. Cardano kurucusu, kripto para birimlerinin ayı piyasasına girmiş olabileceğini belirtti. Ayrıca, hiçbir duyurunun piyasalar üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını da kabul etti. Sonuç olarak ADA fiyatı, protokolün genişleyen teknik yeteneklerine ve büyüyen topluluğa rağmen zorlanmaya devam edecek gibi duruyor.

ADA, 2021’de büyük kazançlar elde etmesinin ardından bu yıl düşük performans gösterdi. Bunun yanında altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %82,62 oranında düştü. Ağın, çok beklenen akıllı sözleşme lansmanından önce ADA’nın bu durumda olması yatırımcıları endişelendiriyor. Cardano NFT pazarındaki satışlarda yaşanan artış, ADA fiyatına yansıyacak mı? Bunun yanıtını hep birlikte göreceğiz.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...