Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Cardano NFT Mayıs Ayında da Sıçramaya Devam Ediyor!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. 23 Mart’ta Input Output HK’de ekosistem büyüme başkanı Morgan Schofield, Cardano’nun akıllı sözleşmeler platformunun dört milyon NFT’ye ev sahipliği yaptığını bildirdi. Ayrıca “4.000.000’inci Cardano NFT 50.000 farklı para basma politikasıyla basıldığını belirtti. ” Charles Hoskinson, bu tweet’ten alıntılayarak, “Cardano’da binlerce varlığı ve DApp’leri öngördüğümü hatırlıyor musunuz? Pekala, yanılmışım. Artık milyonlarca yerel varlık yayınlandı ve DApp’ler artık yüzlerce SlowAndSteady’de.” Bu fark, Morgan Schofield’ın 23 Mart’taki tweet’inden bu yana 800.000’den fazla yerel varlığın yayınlandığını göstermekte.

Cardano NFT: Ağ İstatistikleri

Cardano blok zinciri, özel belirteçleri yerel olarak oluşturabilmekte. Hatta bunlarla etkileşime girebilmekte ve silebilmekte. Yerel, kullanıcıların akıllı sözleşmeler kullanmak zorunda kalmadan kutudan çıkar çıkmaz bu özel varlıklarla etkileşime girebileceğini belirtir. Ayrıca Cardano NFT’nin, teknolojik açıdan yerel varlıklarla aynıdır. Ancak, tutar veya değer, ad ve benzersiz bir ilke kimliği gibi başka özelliklere sahipse yerel bir varlık Cardano NFT olabilir. NFT’ler Cardano düğümü kullanılarak üretilebilmekte. Hatta bu nedenle yerel varlıklardır. Bununla birlikte, milyonlarca değiştirilebilir tokendan oluşabilen değiştirilebilir yerel varlıkların aksine bir NFT, devredilemeyen veya yok edilemeyen tek bir yerel varlıktır ve blok zincirinde sonsuza kadar var olur. Değiştirilemez tarafı ise buradan meydana gelmekte. Bu bile aslında NFT sektörünün görece daha güvenli olduğuna bir işaret olabilmekte.

Cardano NFT projelerinin sayısı artıyor

Geçtiğimiz hafta IOHK, Cardano ağındaki toplam NFT projesi sayısını 5.549 olarak verdi. Şu anda bu sayı, 107 proje artışını temsil eden 5.656’ya yükseldi. Maddi olmayan sanat eserleri ve projelerin sayısındaki artış, Cardano ağının büyümesiyle bağlantılı. Cardano NFT satışları Nisan ayında 27 milyon dolara ulaştı. ADA, yayınlandığı sırada %1,64 düşüşle 0,52 dolardan işlem gördü. Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Son olarak tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...