Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Capsule House Nedir?

Paylaş

Ethereum Blockchain üzerinde barındırılan Capsule House, Japon oyuncaklarından ilham alan ve 10 bin adet benzersiz dijital öğeden oluşan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Capsule House nedir, ne sunar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için derledik. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Capsule House nedir?

Capsule House, Japonya’daki Gachapon isimli kapsül oyuncaklardan ilham alınarak tasarlanan bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, Seerlight ve Kaejunni isimli iki sanatçı tarafından Ethereum ağı üzerinde ERC-721 standardıyla oluşturulmuştur. ERC-721, NFT gibi değiştirilemez ve benzersiz varlıkların oluşturulması için kullanılan bir akıllı sözleşmedir. Koleksiyon, 10 bin adet benzersiz NFT’den oluşur. Bu NFT’ler, özellik havuzundaki niteliklerle oluşturulmaktadır.

Yukarıda bahsedilen özellik havuzu; 100’den fazla tür ve 60 varyantı içermektedir. Bu tür ve varyantlar, NFT’nin saç rengi, kapsül rengi, kıyafet, sakal, arka plan gibi özelliklerden oluşmaktadır. Algoritma, bu özellikleri rastgele bir biçimde kombine ederek bir NFT üretir. NFT’ler, genellikle yıldızlı ve ızgara benzeri bir arka plana sahip Metaverse’de uçan hap şeklindeki bir kapsülün içinde yaşayan sevimli Anime tarzı insan karakterlerini içerir. Her NFT’nin benzersiz olmasına karşın bazı NFT’ler daha nadirdir. Nadirlik, NFT’nin sahip olduğu niteliklerin az bulunmasıyla doğrudan ilişkilidir. Yani bu tür NFT’ler yüksek fiyatlara alıcı bulmaktadır.

Capsule ne sunmaktadır?

Capsule House NFT’lerini elinde bulunduran kullanıcılar, yakın zamanda projenin yeni koleksiyonunu ücretsiz bir biçimde elde etme imkanına erişti. Bu NFT’ler, kullanıcıların sahip olduğu kapsül içinde yaşayan anime karakterlerin 3 boyutlu bir profil fotoğraflarını içeriyordu. Bunun yanında proje, yol haritasındaki tüm vaatlerini yerine getirmeyi başardı. Ekibin başarıyla gerçekleştirdiği bu yol haritasında; Opensea’da doğrulama, nadirlik araçlarında listelenme, topluluğun NFT’ler gibi ödüller kazanması için bulmaca tarzı bir oyun yayınlama gibi vaatler bulunuyordu.

Yazının yazıldığı sırada koleksiyon, 3.900’ün üzerinde bir sahip sayınsına erişmişti. Buna ek olarak koleksiyon, 9.630 ETH civarında bir piyasa değerine ulaşmıştı. Ek olarak 0,595 ETH’lik bir taban fiyatıyla işlem görüyordu.

Capsule House nasıl alınır?

Capsule House Ethereum tabanlı bir NFT koleksiyonudur. Bu nedenle Ethereum tabanlı NFT pazarlarında ETH ile işlem görmektedir. İlgili kullanıcılar, öncelikle kripto para borsalarından ETH edinmelidir. ETH satın alan kullanıcılar, bu varlıklarını MetaMask gibi bir Ethreum cüzdanına aktarmalıdır. ETH’lerini Ethereum cüzdanlarına aktaran kullanıcılar, popüler NFT pazarı OpenSea’ya üye olup cüzdanlarını bağlamalıdır. Tüm bu işlemleri yerine getiren kullanıcılar, OpenSea üzerinden koleksiyonun sayfasına ulaşarak NFT satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...
Önceki İçerikWorldwide Webb Land Nedir?
Sonraki İçerikPunks Comic Nedir?