Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

BoredApe NFT Satışı Ortalığı Karıştırdı: Yalnızca 200 USDC!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Bir BAYC sahibi yanlışlıkla Ape NFT’sini 200 USDC’ye satmış olabileceğinden şüpheleniliyor. Ancak spekülatörler satıcının vergi kaçırmaya çalıştı da düşünülmekte. Blok zinciri işlemleri söz konusu olduğunda, bazı hatalar geri döndürülemez ve bir servete mal olabilmekte. Ne yazık ki, arada sırada kripto yatırımcıları, bunları yaşamakta. Bunların en sonuncusu NFT’yi 200 USDC’ye satan kişide yaşanmakta. BoredApe NFT #6462’nin sahibi yalnızca 200 dolar karşılığında NFT’sini sattı. Pazar günü, Bored Ape NFT Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan satışlarını yayınladı. Twitter hesabı Boredapebot, birisinin Ape #6462’yi yaklaşık 200 USDC’ye sattığını ortaya çıkardı.

BAYC, şu anda 101,75 ETH olan taban fiyatı ile piyasadaki en pahalı NFT koleksiyonlarından biridir. Maymun #6462’nin kemikten bir kolyesi var. Ayrıca polis motosikleti kaskı ve sıkılmış bir pizzaya sahip. Bu gibi en nadir özelliklere sahip fakat son satışın başka bir maliyetli hata olması olasıdır.

Durum buysa, sahibinin 200 USDC yerine 200 ETH için bir teklifi kabul ettiğini düşündüğü anlamına gelmekte. Bu aynı zamanda eski sahibinin Ape’i taban fiyatın %99,9 altına sattığı anlamına gelir.

BoredApe NFT İle Vergi Mi Kaçırılıyor?

Birkaç kripto kullanıcısı satıcıya sempati duyuyor. Fakat çoğu, işlemi çevreleyen koşullar göz önüne alındığında bunun bir vergi kaçakçılığı planı olduğuna inanıyor. OpenSea’deki işlem geçmişi , NFT’nin yaklaşık bir yıl önce 2 ETH’den (7.000 $) az olmamak üzere birkaç kez satıldığını gösteriyor. Ayrıca Ape #6462’nin basıldığından beri farklı cüzdanlar arasında en az beş kez transfer edildiğini gösteriyor. Ek olarak, alıcının OpenSea’deki hesabı bu ay açtı. Teklif yapılması ile kabul edilmesi arasında geçen zaman yalnızca 1-2 dakika. Bir kullanıcı, “yeğenlerine tahta maymunlarından birini 200 USD’ye satan” gerçekten zengin bir NFT sahibi olabileceğini öne sürerken, bir diğeri bunun içeriden bir iş olduğunu söyledi. İşlemin nedeni ne olursa olsun, bu, bir BAYC sahibinin bir Ape’i değerinden çok daha düşük bir fiyata sattığı ilk sefer değil. Geçen Aralık ayında, Ape #3457’nin sahibi, NFT’yi 300.000 dolar yerine 3.000 dolara satarak maliyetli bir hata yaptı.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...