Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

BoredApe NFT Satışı Ortalığı Karıştırdı: Yalnızca 200 USDC!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Bir BAYC sahibi yanlışlıkla Ape NFT’sini 200 USDC’ye satmış olabileceğinden şüpheleniliyor. Ancak spekülatörler satıcının vergi kaçırmaya çalıştı da düşünülmekte. Blok zinciri işlemleri söz konusu olduğunda, bazı hatalar geri döndürülemez ve bir servete mal olabilmekte. Ne yazık ki, arada sırada kripto yatırımcıları, bunları yaşamakta. Bunların en sonuncusu NFT’yi 200 USDC’ye satan kişide yaşanmakta. BoredApe NFT #6462’nin sahibi yalnızca 200 dolar karşılığında NFT’sini sattı. Pazar günü, Bored Ape NFT Yacht Club (BAYC) koleksiyonundan satışlarını yayınladı. Twitter hesabı Boredapebot, birisinin Ape #6462’yi yaklaşık 200 USDC’ye sattığını ortaya çıkardı.

BAYC, şu anda 101,75 ETH olan taban fiyatı ile piyasadaki en pahalı NFT koleksiyonlarından biridir. Maymun #6462’nin kemikten bir kolyesi var. Ayrıca polis motosikleti kaskı ve sıkılmış bir pizzaya sahip. Bu gibi en nadir özelliklere sahip fakat son satışın başka bir maliyetli hata olması olasıdır.

Durum buysa, sahibinin 200 USDC yerine 200 ETH için bir teklifi kabul ettiğini düşündüğü anlamına gelmekte. Bu aynı zamanda eski sahibinin Ape’i taban fiyatın %99,9 altına sattığı anlamına gelir.

BoredApe NFT İle Vergi Mi Kaçırılıyor?

Birkaç kripto kullanıcısı satıcıya sempati duyuyor. Fakat çoğu, işlemi çevreleyen koşullar göz önüne alındığında bunun bir vergi kaçakçılığı planı olduğuna inanıyor. OpenSea’deki işlem geçmişi , NFT’nin yaklaşık bir yıl önce 2 ETH’den (7.000 $) az olmamak üzere birkaç kez satıldığını gösteriyor. Ayrıca Ape #6462’nin basıldığından beri farklı cüzdanlar arasında en az beş kez transfer edildiğini gösteriyor. Ek olarak, alıcının OpenSea’deki hesabı bu ay açtı. Teklif yapılması ile kabul edilmesi arasında geçen zaman yalnızca 1-2 dakika. Bir kullanıcı, “yeğenlerine tahta maymunlarından birini 200 USD’ye satan” gerçekten zengin bir NFT sahibi olabileceğini öne sürerken, bir diğeri bunun içeriden bir iş olduğunu söyledi. İşlemin nedeni ne olursa olsun, bu, bir BAYC sahibinin bir Ape’i değerinden çok daha düşük bir fiyata sattığı ilk sefer değil. Geçen Aralık ayında, Ape #3457’nin sahibi, NFT’yi 300.000 dolar yerine 3.000 dolara satarak maliyetli bir hata yaptı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...