Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Apes ve Azuki NFT Arasındaki Savaş Giderek Büyüyor!

Paylaş

Azuki NFT kurucusu hakkındaki ‘rug pull’ iddiaları henüz bitmedi. Aslında, Twitter’da bazı Bored Apes ve Azuki NFT sahipleri arasında bir kan davasına yol açtı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Her şey Azuki NFT kurucusu Zagabond’un paylaşımıyla başladı

Azuki NFT’nin kurucusu Zagabond’un Twitter’da başarısız projelerinin geçmişiyle ilgili blog gönderisini yayınlamasının üzerinden sadece bir gün geçti. Aslında, Azuki kurucusunun niyeti kendi deneyimlerini paylaşmaktı. Ancak, Twitter’daki NFT topluluğu bunu farklı yorumladı.

Zagabond’un gönderisi olumsuz tepkileri kendine çekti. Kurucu; CryptoPhunks, Tendies ve CryptoZunks koleksiyonları ile “bir yıl içinde üç kez rug pull yaptığı” yönünde suçlamalar aldı. Bunlar, Zagabond’un yarattığı ve hepsinin başarısızlık olduğunu kabul ettiği projelerden oluşuyor.

Sorun Zagabond ile bitmedi. Topluluk, ayrıca diğer NFT projelerini de tartışmanın içine çekti. Örneğin, popüler NFT koleksiyonu Cool Cats, kendini Azuki tartışmasının içinde buldu. Bu, iki Twitter kullanıcısının, Cool Cats ekibinin Zagabond’a geçmişteki başarısızlıklarını itiraf etmesi için şantaj yaptığını söylediğinde oldu.

Bored Apes ve Azuki NFT sahipleri Twitter’da kavga başlattı

Bored Apes NFT sahipleri de tartışmaya katıldılar. Bazı Azuki NFT sahipleri, NFT kurucularının tarihini savunurken, popüler Bored Apes koleksiyonuna da suçlamada bulundular. Profil fotoğrafında bir AZUKI NFT’ye sahip olan Twitter kullanıcısı robbyhammz, Bored Ape hayranlarına tepki gösterdi. Robby, “Bored Apes’lerin Yuga Labs’ın piyasadan sildiği 55.000 ETH’yi unuttu. Şimdi, Zagabond’u çabucak eleştiriyorlar ve bu oldukça komik” dedi.

Ayrıca Twitter’da 0xPhaed kullanıcı adıyla başka bir Azuki sahibi, Bored Apes sahiplerinin Zagabond’u kullanarak korku yarattığını söyledi. Bunun yanında Phaed’in gönderisi, BAYC’nin projelerinde Naziköpek ıslıklarının olduğundan bile bahsetti. Gönderi, “Bu da geçecek ve şimdi düşman edindiniz” diyerek sonlandırdı.

Zagabond iddiları Twitter Spaces’da cevapladı

Azuki kurucusu, NFT influencer’i Andrew Wang’ın ev sahipliğinde düzenlenen bir Twitter Spaces oturumuna katıldı. Kurucu, oturumda endişeleri ele aldı. Buna göre Zagabond, bahsi geçen 3 projelenin “rug pull” olmadığını, bunun yerine “günün sonunda uygun bir ürün pazarı olmadığı için bırakıldıklarını” açıkladı.

Kurucu, “herhangi bir hayal kırıklığının yaratıcılar ve tüketiciler arasındaki yanlış beklentiler nedeniyle olduğunu” da ekledi. Ayrıca, “Tüketicilerin, ekibin ve geliştiricilerin proje üzerinde sonsuza kadar çalışmaya devam edeceğine dair bir beklentisi var gibi görünüyor” dedi. “Ve bir yaratıcı olarak, bu topluluk üyelerine ve bu projeye sonsuza kadar borçlu musunuz?” sorusunu sordu.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...