Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Apes ve Azuki NFT Arasındaki Savaş Giderek Büyüyor!

Paylaş

Azuki NFT kurucusu hakkındaki ‘rug pull’ iddiaları henüz bitmedi. Aslında, Twitter’da bazı Bored Apes ve Azuki NFT sahipleri arasında bir kan davasına yol açtı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Her şey Azuki NFT kurucusu Zagabond’un paylaşımıyla başladı

Azuki NFT’nin kurucusu Zagabond’un Twitter’da başarısız projelerinin geçmişiyle ilgili blog gönderisini yayınlamasının üzerinden sadece bir gün geçti. Aslında, Azuki kurucusunun niyeti kendi deneyimlerini paylaşmaktı. Ancak, Twitter’daki NFT topluluğu bunu farklı yorumladı.

Zagabond’un gönderisi olumsuz tepkileri kendine çekti. Kurucu; CryptoPhunks, Tendies ve CryptoZunks koleksiyonları ile “bir yıl içinde üç kez rug pull yaptığı” yönünde suçlamalar aldı. Bunlar, Zagabond’un yarattığı ve hepsinin başarısızlık olduğunu kabul ettiği projelerden oluşuyor.

Sorun Zagabond ile bitmedi. Topluluk, ayrıca diğer NFT projelerini de tartışmanın içine çekti. Örneğin, popüler NFT koleksiyonu Cool Cats, kendini Azuki tartışmasının içinde buldu. Bu, iki Twitter kullanıcısının, Cool Cats ekibinin Zagabond’a geçmişteki başarısızlıklarını itiraf etmesi için şantaj yaptığını söylediğinde oldu.

Bored Apes ve Azuki NFT sahipleri Twitter’da kavga başlattı

Bored Apes NFT sahipleri de tartışmaya katıldılar. Bazı Azuki NFT sahipleri, NFT kurucularının tarihini savunurken, popüler Bored Apes koleksiyonuna da suçlamada bulundular. Profil fotoğrafında bir AZUKI NFT’ye sahip olan Twitter kullanıcısı robbyhammz, Bored Ape hayranlarına tepki gösterdi. Robby, “Bored Apes’lerin Yuga Labs’ın piyasadan sildiği 55.000 ETH’yi unuttu. Şimdi, Zagabond’u çabucak eleştiriyorlar ve bu oldukça komik” dedi.

Ayrıca Twitter’da 0xPhaed kullanıcı adıyla başka bir Azuki sahibi, Bored Apes sahiplerinin Zagabond’u kullanarak korku yarattığını söyledi. Bunun yanında Phaed’in gönderisi, BAYC’nin projelerinde Naziköpek ıslıklarının olduğundan bile bahsetti. Gönderi, “Bu da geçecek ve şimdi düşman edindiniz” diyerek sonlandırdı.

Zagabond iddiları Twitter Spaces’da cevapladı

Azuki kurucusu, NFT influencer’i Andrew Wang’ın ev sahipliğinde düzenlenen bir Twitter Spaces oturumuna katıldı. Kurucu, oturumda endişeleri ele aldı. Buna göre Zagabond, bahsi geçen 3 projelenin “rug pull” olmadığını, bunun yerine “günün sonunda uygun bir ürün pazarı olmadığı için bırakıldıklarını” açıkladı.

Kurucu, “herhangi bir hayal kırıklığının yaratıcılar ve tüketiciler arasındaki yanlış beklentiler nedeniyle olduğunu” da ekledi. Ayrıca, “Tüketicilerin, ekibin ve geliştiricilerin proje üzerinde sonsuza kadar çalışmaya devam edeceğine dair bir beklentisi var gibi görünüyor” dedi. “Ve bir yaratıcı olarak, bu topluluk üyelerine ve bu projeye sonsuza kadar borçlu musunuz?” sorusunu sordu.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...