Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Ape’nin Taban Fiyatı Rekor Seviyesine Ulaştı

Paylaş

Bored Ape’nin taban fiyatı, Otherside adlı yeni bir koleksiyon çıkarmaya hazırlanırken ATH seviyesine ulaştı. Bir BAYC NFT, NFT pazar yeri OpenSea’de artık minimum 152 ETH seviyesine ulaştı. Block Research’e göre bu, hem ETH hem de USD için tüm zamanların en yüksek seviyesi.

Kaynak: The Block Research, Dune Analytics

BAYC NFT’leri tam olarak bir yıl önce her biri 0,08 ETH (yaklaşık 200 dolar) karşılığında piyasaya açılmıştır. Mevcut taban fiyat, erken benimseyenlerin dolar bazında yüzde 216,900 kazanç üzerinde oturduğu anlamına geliyor.

Yuga Labs, Bored Apes’i piyasaya sürdüğünden beri hızla büyüyor. Firma kısa süre önce 450 milyon dolarlık bir tohum turunda 4 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

CryptoSlam’den alınan verilere göre, BAYC koleksiyonu yaklaşık 2 milyar dolarlık toplam satış hacmi gördü. Söz konusu şirket aynı zamanda sırasıyla 1.3 milyar dolar ve 312 milyon doların üzerinde satış hacmi gören Mutant Ape Yacht Club ve Bored Ape Kennel Club NFT koleksiyonlarının yaratıcısıdır.

Bored Ape Fiyatları Neden Yüksek?

Bored Ape’nin Taban Fiyatı Yükselmeye devam edebilir mi?

Yuga Labs ayrıca yakın zamanda Larva Labs’tan iki koleksiyon satın aldı: CryptoPunks ve Meebits. Fakat bunlar, bugüne kadar toplam 2,7 milyar dolarlık toplam satış hacmi gördü.

Yuga’nın en son projesi olan Otherside, Cumartesi günü 305 ApeCoin sabit bir fiyatla başlayacak. Müşterinizi tanıyın kontrollerinden geçen cüzdanlara toplam 55.000 Otherdeed NFT satmayı planlıyor. Tüm parçalar satılırsa bu, Yuga Labs için 363 milyon dolar kazanç sağlaması anlamına geliyor. Bu durum, bugüne kadar bir NFT projesi için en yüksek brüt olacak.

Yuga Labs, takma adlı dört kişiden oluşan bir ekip tarafından meydana geldi. Gargamel, Gordon Goner, Emperor Tomato Ketchup ve No Sass. Bu yılın başlarında, Gargamel ve Gordon Goner’in kimlikleri BuzzFeed News tarafından Greg Solano ve Wylie Aronow olarak açıklandı. Yuga Labs daha sonra kimlikleri doğruladı. Tomato Ketchup ve No Sass ise isimlerini Kerem ve Zeshan olarak açıkladı.

Bored Ape’nin taban fiyatı, ilk ortaya çıkış tarihinde bu denli bir yükselişi bekliyor muydu? Elbette hayır! Fakat potansiyel getirisi bu seviyelere çıkış yapması yeni ürünlerin satışını da kolaylaştırabilir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...