Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Ape Yatch Club Balinası Hacklendi: Tüm Maymunları Kayıp!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Ne yazık ki, bir başka NFT balinasının hesabı hacklendi. Bu durumda, bir miktar paranın yanı sıra Bored Ape Yatch Club ve MAYC NFT’lerinin çalındığını öğrenilmekte.

Bored Ape Yatch Club Sahiplerine Ne Oluyor?

Ne yazık ki, son aylarda cüzdanlarının saldırıya uğradığını gören sayısız NFT balinasından sayısız hikaye gördük. BAYC’den Cryptopunks’a, Cool Cats’e kadar hepsini gördük. Neredeyse tüm koşullar, Ethereum’un ana pazarı olan OpenSea platformu veya OpenSea’nin ana cepleri olan MetaMask tarafından meydana geldi. Bu, insanları muhtemelen alternatif seçeneklere bakmaya zorladı. Bu platformlara atfedilebilen hack’lerin bir sonucu olarak değil, ancak basitçe çok tipik olarak kopyalandıkları gerçeğine atfedilebilir.

Bu durumda, bir Twitter tüketicisi ve 11.000’den fazla takipçisi olan NFT balinası pizza_later saldırıya uğrayan kişi oldu. O bile ne olduğunu hâlâ bilmiyor. Olay gerçekleştiğinde, Twitter’da şunları tanıttı: “Saldırıya uğradım. Şu an itibariyle, daha fazla bilgim yok. Eskiden BAYC Discord’daki bazı hızlı hareket eden maymunların sadece birkaç sayısını kurtarabilecek durumdaydım. NFT ve nakit para aldılar. Olağandışı köprülere tıklamam, yabancılardan ve diğerlerinden kayıt verileri almam” açıklamasını yapmıştı. Bu, tipik olarak, ortak egzersiz yapan birçok soygun kurbanı için geçerlidir.

Şimdi, NFT balinalarına saldıran çok sayıda hack gördük. Ayrıca görünüşe göre pek çok kişinin kurban olmamak için yarı yarıya hiçbir şey yapmadığı görülmekte. Yapabileceğiniz en etkili çözümler ise belli. Hiperlinkleri iki kez kontrol edin. Satın aldığınız NFT’yi duyurun. Hatta satış yapmanız halinde yeni bir duyuru yapacağınızın bilgisini verin. Onaylanmış pazar yerleri ve doğal olarak bilgilerinizi koruyun.

Bazı kullanıcılar ise durumdan rahatsız. Sosyal medya platformu Twitter’da şöyle söylediler. “Sanırım Solana NFT’lerine geçiyorum.” Solana son zamanlarda bir artış görse de özel bir blok zincirinde bile hack’lerden uzak durma stratejisi diye bir şey yok.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi. Ayrıca bütün birikiminizi korumak için daha etkili yöntemler kullanılması gerekmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...