Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Ape Yacht Club NFT Koleksiyonuna Kimler Sahip?

Paylaş

2021’de trendin nereye gittiğini gerçekten tanımlayan bir NFT koleksiyonu varsa, bu muhtemelen Bored Ape Yacht Club koleksiyonudur. BAYC, Ethereum blok zincirinde yaşayan renkli arka planların önünde modaya uygun kıyafetlere sahip 10.000 benzersiz maymundan oluşuyor. Bununla birlikte BAYC, oldukça popüler ve değer bakımından 2021’nin yıldız NFT koleksiyonları arasında yer alıyor.

Bored Ape Yacht Club ünlüleri kendine çekiyor

BAYC için ortalama satış fiyatı şu anda 200.000 doların üzerinde. Bununla birlikte koleksiyon, daha nadir niteliklere sahip NFT’lerin milyonlarca dolara satılmasıyla adından söz ettiriyor.  Örnek olarak, Bored Ape #7769’u ele ele alalım. BAYC #7769 NFT’si, 1 Temmuz’da 2,8 ETH’ye (şu anda 12.088 dolar) alıcı buldu. Daha sonra sahibi, NFT’yi 18 Kasım 2021 tarihinde satma kararı aldı. Bunun ardından 2,8 ETH’ye aldığı Bored Ape’i 54 ETH’ye (şu anda 233.141 dolar) satmayı başardı. Stephen Curry ve Post Malone gibi ünlüler, BAYC’ı bir statü sembolü olarak satın alıyor. Ancak yeni satın alımlarını göstermek için hemen sosyal medya avatarlarını güncelledi.

BAYC, geçen sonbaharda Rolling Stone dergisi kapağından NFT.NYC’deki fiziksel bir sanat galerisinde patladı. Koleksiyon, Yuga Labs’a NFT ürünleri piyasasında benzeri görülmemiş bir başarı getirdi. Hangi ünlülerin Bored Ape NFT’leri satın aldığını ve sahip olduğunu merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. NFXhaber olarak, Bored Ape Yacht Club NFT’lerine sahip olan ünlüleri sizin için derledik.

Bored Ape sahibi sporcular

Bored Ape Yacht Club, Spor alanındaki ünlü isimleri kendine çekmeyi başardı. NBA’den Mark Cuban #1597, Stephen Curry #7990, Josh Hart #3780 #8748 ve Ben Simmons #5164 gibi büyük isimler Bored Ape NFT’lerini satın alan ünlüler arasında yer alıyor. Bunun yanında, NBA yıldızı Shaquille O’Neal Mutant Ape #14452 NFT’siyle profilini süslüyor.

BAYC, spor alanında sadece NBA’i etkisi altına almadı. Futbol yıldızları da Bored Ape’lere ilgi gösteriyor. Bu yıldızlar arasında ilk olarak Neymar geliyor. Ünlü futbolcu, Bored Ape #5269 ve #6633 NFT’lerinin sahibi. Neymar’a ek olarak, Barcelona’da oynayan Memphis Depay’da BAYC topluluğunda yer alıyor. Barcelona yıldızının NFT’si ise Bored Ape #7921.

BAYC, müzisyenler ve iş insanları arasında da yaygın

BAYC’a en yoğun ilgi gösteren müzisyen, şüphesiz Steve Aoki’dir. Aoki’nin Bored Ape koleksiyonunda 9, Mutant Ape koleksiyonunda ise 2 NFT’si var. Ancak Steve Aoki, Bored Ape Yacht Club ile ilgilenen tek müzisyen değil. Justin Bieber, The Chainsmokers, Eminem, Future, Madonna, Marshmello, DJ Khaled, Snoop Dogg ve Post Malone gibi dünya yıldızları, BAYC kulübünde yerini aldı.

BAYC, müzisyenler ve sporcularının yanında Paris Hilton gibi iş insanlarından da yoğun ilgi görüyor. Buna ek olarak, Logan Paul ve Kevin Hart gibi oyuncular da BAYC topluluğunun içerisinde vakit geçiriyor. Hiç şüphesiz BAYC, ünlü isimleri kendine çekme konusunda tüm NFT piyasasından daha başarılı oldu.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonu hakkında

Yuga Labs, Nisan 2021’de Bored Ape Yacht Club’ı başlattı. O zamandan beri NFT dünyası, fiyat ve popülaritede bir artışa tanık oldu. Her Bored Ape benzersiz renkler, yüz ifadeleri ve kıyafetlerle özelleşiyor. Örneğin, bir maymun kahverengi, temiz traşlı, güneş gözlüğü takarken, bir başkası leopar desenli, gökkuşağı renginde dişlere sahip. İlk günlerinde 2 milyon ABD doları civarında toplanan BAYC koleksiyon ürünleri alma çılgınlığı dijital platformlardan müzayede evlerine kadar yayıldı. 2021’de  Sotheby’s müzayede evi, 24 milyon ABD dolarının üzerinde bir BAYC NFT sattı. BAYC hakkında daha fazla bilgi için “Bored Ape Yacht Club Nedir” yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...