Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Ape NFT Zararına Satılmaya Devam Ediyor

Paylaş

Kripto paralar için büyük bir düşüşün yaşandığı bir hafta devam etmekte. Ayrıca kriptolar ile birlikte NFT sektörü de sekteye uğramakta. Kripto camiasında Luna ve BTC önderliğinde derin bir sarsıntı yaşamakta. Dijital sanat evreninde ise Bored Ape NFT sarsıntısı çarpıcı boyutlara ulaşmakta. Tüm metaverse ve NFT haberlerinden haberdar olmak için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın.

NFT’ler ve Crypto için çalkantılı bir haftada. Bir Bored Ape NFT sahibi, sanat eserlerini şaşırtıcı bir 555 ETH zararına sattı. Geçtiğimiz 7 ay içerisinde 696.969 ETH karşılığında bir Bored Ape NFT satın aldıktan sonra, OpenSea çalışanı 86292F, NFT’lerini 142 ETH’den punksOTC2 adlı kullanıcı satın aldı.

Neredeyse 500 Ethereum’dan fazla nefes kesici bir düşüş görülmektedir. Son günlerde, tüm farklı NFT’lerin yanı sıra hayati kayıplar yaşasa da, 142 ETH 282.287.8677 dolar. Neredeyse tüm bireyler için, hayat değiştiren bir nakit miktarıdır.

Söz konusu Bored Ape NFT son derece nadirdir. 5 genel özelliğe sahip #8585, Trippy Fur, King’s Crown ve ekstralara sahiptir. Gerçekten, konu nadirlik olduğunda en iyiler arasında yer almaktadır.

NFT’nin yedi ay önce piyasaya sürüldüğü zamana kıyasla, benzersiz satın alma değerine yakın değil. ETH, Kasım 2021’deki değerinin iki katından fazla bir fiyattı.

Geçmişte, 4.800 dolarlık bir zirveye ulaşmaktaydı. Bu nedenle, 86292F tarafından NFT’nin benzersiz satın alımı 3.345.451 dolar oldu. Böylelikle satıcı bu satışta 3 milyon doları kaybetmiş olmakta.

Bored Ape NFT Kaybı Büyüyecek Mi?

Bununla birlikte, bazı kişiler satışın meşruiyetini sorguluyor. Bir NFT analisti, “Bu kişiler aylardır büyük bir kayıpla NFT’lerini satıyor. Fidenza, Damien Hirst, Otherside, Ape ve Punk’ı her birinde 100 ETH’den 500 ETH’ye zararla satın aldı. Gerçekten bir nedenden dolayı kasıtlı olduğunu hissediyorum.” dedi.

Zararla satın alınan NFT’lerin miktarı nedeniyle, kişiler bu en yeni Bored Ape satışının mal sahibi tarafından bir vergi indirimi denemesi olup olmadığını soruyorlar. Her ne olursa olsun NFT sektöründe yaşanan gerginlik piyasadaki hacimin düşüşü ile doğrudan bağlantı olabilir. Bu yüzden tüm piyasada işlem yaparken artık daha dikkatli olmalı ve iyi araştırma yapılması gerekmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...