Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Ape NFT Şirketi 285 Milyon Dolarlık Kripto Topladı

Paylaş

Bored Ape NFT serisinin arkasındaki şirket, inşa ettiğini söylediği sanal bir dünya oyununda araziyi temsil eden jetonları sattı. Yaklaşık 285 milyon dolar değerinde kripto para topladı.

Geçen yıl, ABD’li start-up Yuga Labs, bilgisayar tarafından oluşturuldu. Ve 10.000 karikatür maymunu temsil eden tokenler Bored Ape Yacht Club NFT’lerini yarattı.

NFT’ler çevrimiçi bir oyundaki resimler, videolar veya öğeler gibi dijital dosyaları temsil ediyor. Ayrıca kripto varlıklarının popülaritesi, Bored Ape fiyatları her biri yüz binlerce dolar getirmek için yükseldi. Fakat Paris Hilton ve Madonna gibi ünlülerin sahip olduğu ve en iyi müzayede evlerinde satılan Maymunlar ile en önde gelen NFT markalarından biri haline gelmekte.

Yuga, Mart ayında Andreessen Horowitz liderliğindeki bir finansman turunda 450 milyon dolar topladı. Ve gözünü sözde metaverse üzerine dikti. 30 Nisan’daki satışta, Yuga Labs, “Otherdeeds” NFT’lerini sattı. Bunların gelecekte “Otherside” adlı Bored Ape temalı çevrimiçi ortamda sanal arazi parçaları olarak değiş tokuş edilebileceğini söyledi.

Otherdeeds, projenin Mart ayında piyasaya sürülen ApeCoin adlı ilişkili kripto para birimi kullanılarak satın alınabilir. Fakat her biri 305 ApeCoin olarak fiyatlandırılan satılıktır. Ve 55.000 adet vardı. Şirket Twitter’da bunların tamamının satışının gerçekleştiğini yazdı.

Bored Ape NFT Sektöründe Vites Artırıyor!

Bu, ApeCoin’in kripto para borsası Coinbase’deki fiyatına dayanmakta. Reuters hesaplamalarına göre, Pazar günü yaklaşık 285 milyon dolar değerinde olan 16.775.000 ApeCoin’de satış gerçekleşti.

Satış, çevrimiçi sanal dünyalarla ilgili spekülatif, yüksek riskli kripto varlıklarına talebin devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca NFT’ler büyük ölçüde düzenlenmemiştir ve dolandırıcılık, sahtecilik ve piyasa manipülasyonu raporları yaygındır.

Fiziksel olarak var olmayan arazi için gerçek para ödeme fikri piyasası şaşkına çevirdi. Fakat bazı sanal arazi NFT’leri şimdiden milyonlarca dolar getirdi.

Otherside metaverse, geliştirme aşamasında olduğunu söyleyen web sitesine göre çok oyunculu bir oyun ortamı olacak. Yuga Labs, Otherside’ı inşa etmek için kaç kişinin çalıştığını veya ne zaman piyasaya sürüleceğini söylemiyor. Ayrıca Yuga Labs’ın Otherdeeds satışı, Bored Ape NFT Yacht Club resmi Instagram hesabının saldırıya uğramasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...