Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

 Bored Ape NFT Koleksiyonuna Singapur Mahkemesinden Darbe

Paylaş

Kripto endüstrisi, son haftalarda hem kötü hem de iyi nedenlerle sürekli olarak son dakika haberleri yaptı. Şimdi bunu bir kez daha yapıyor. Bu sefer odak noktası, Singapur Yüksek Mahkemesi! Bored Ape NFT satışını ve transferini engelledi. Singapurlu bir adam, daha önce elinde bulundurduğu NFT satışını ve transferini engelledi. Elde edilen çeşitli belgelerde görülen ayrıntılara göre, Singapurlu bir adamın sadece bilinen ve atıfta bulunulan bir çevrimiçi karakterden geri almaya çalıştığı Bored Ape NFT satışını veya devrini korumak ve engellemek için Yüksek Mahkeme’nin tedbiri tebliğ edildi.

Bored Ape NFT’sine Neden Yasaklandı?

NFT’ler; müzik, sanat, ve hatta oyun içi ürünler gibi fiziksel öğeleri yansıtan bir tür dijital varlıktır. Genellikle kripto para birimi kullanılarak çevrimiçi olarak satın alınır ve işlem görürler. Genellikle birçok kripto para birimiyle aynı temel yazılım kullanılarak kodlanırlar. BAYC NFT koleksiyonu, her biri birbirinden farklı birçok farklı maymundan oluşan bir NFT koleksiyonudur.

Biraz basit tasarımlarına rağmen, BAYC NFT’lerinden bir tanesine sahip yıldız da Justin Bieber. Aslında, Madonna’nın bu koleksiyondan bir tane almak için geçen ay 180 ETH harcadı. Bu fiyat fiat para birimine dönüştürüldüğünde yaklaşık 560.000 dolar seviyesinde bulunmakta.

Singapur Mahkemesi, bu ticari anlaşmazlık davasında şikayetçinin adının Janesh Rajkumar olduğunu ortaya çıkardı. Bay Janesh, “chefpierre”den borç almak için teminat olarak sunduğu BAYC No. 2162 NFT’yi geri almaya çalışıyor. Janesh, chefpierre’den aldığı kredi için teminat olarak kullandığı 2162 NFT sayılı BAYC’yi geri almaya çalışıyor.

Ona göre, BAYC No. 2162 NFT, başka bir özel serinin yeni bir NFT’sini üretme olanağını da içeren özelliğe sahip. BAYC NFT’leri arasında bile çok benzersiz bir parçadır. Ayrıca, bu NFT’yi, yüksek parasal değeri nedeniyle “NFTfi” topluluğunda borçlanma teminatı olarak göstermekte.

Singapur Mahkemesi Telaşlı

Bay Janesh daha önce “chefpierre” ile başarılı bir kredi anlaşması yapmıştı; ancak sorun, öngörülen zaman diliminde geri ödeyemediği ikinci bir kredi düzenlemesi yaptıktan sonra başladı. Sonuç olarak, uzatma talebi gönderdi ve iki taraf da üçüncü bir kredi olasılığını tartışma başladı. Bu yeni düzenlemede, “chefpierre” daha önce ödenmemiş krediyi yeniden finanse etmeyi kabul etti. Bununla birlikte, “chefpierre” daha sonra üçüncü kredi anlaşmasında kararlaştırılan ek tutarı ödemeyi reddetti ve önceki kredi 21 Nisan’da en geç saat 5’e kadar tamamen iade edilmezse Bored Ape NFT’nin mülkiyetini ele geçirmekle tehdit etti.

Bu yeni son tarih, Bay Janesh’in ödünç aldığı parayı iade etmek için yaklaşık yedi saati olduğu anlamına geliyordu (ki bunu yapmadı), bu da “chefpierre”in 2162 No’lu BAYC’yi almasıyla sonuçlandı. Bay Janesh sonunda borcun bir kısmını geri ödedi, ancak “chefpierre” iade etti Singapurlunun ek ödeme yapmasını engelledi. Mahkeme kayıtlarına göre, “chefpierre” daha sonra 2162 numaralı BAYC’nin OpenSea’de satış için reklamını yaptı. Bay Janesh’in yasal temsilcileri Withers KhattarWong hukuk firması tarafından 18 Mayıs’ta yayınlanan bir habere göre, Singapur Yüksek Mahkemesi’nin kararı NFT’leri bir varlık olarak kabul ediyor. Tedbir, NFT’leri mülk olarak tanıyan bir Birleşik Krallık mahkemesinin çığır açan kararını da takip ediyor.

Benzer Yazılar

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...