Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Ape Nasıl En Popüler NFT Koleksiyonu Oldu?

Paylaş

İki yıldan kısa bir süre içinde, her biri benzersiz özelliklere ve özelliklere sahip 10.000 maymun temalı NFT popüler oldu. Bu koleksiyonda Bored Ape Yacht Club (BAYC), kripto endüstrisinin imza NFT koleksiyonu haline geldi. Manipülasyon gibi dursa bile Bored Apes fiyatları, Nisan 2021’den bu yana yükseliyor. Coingecko’ya göre BAYC’nin taban fiyatı şu anda 365.000 dolar.

Bored Ape’nin Benzersiz Bir Kullanıcı Etkileşim Modeli Var!

Yuga Labs, Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki firma. Görünen o ki, çeşitli seviyelerde nadirliklere sahip bir karakter kütüphanesi yaratmayı amaçlanıyor. Bu projede ise ana NFT projesi olan CryptoPunks’tan ilham alınmıştır.

Yuga Labs, NFT sahipleri için benzersiz ve kullanışlı bir topluluk oluşturmaya odaklanmıştır. Amaç, bir NFT ekosisteminin ne hale gelebileceğinin sınırlarını zorlamaya devam etmektir. Ürünleri ve hizmetleri, BAYC topluluğunun münhasırlığını oluşturmak ve korumak için stratejik olarak tasarlanmıştır. Aslında çoğu NFT projesinin aksine Yuga, etkileşimi artırmak ve alıcı ilgisini sürdürmek için stratejiler geliştirdi. BAYC, ayrıcalıklı erişimden yeni tekliflere, Bored Apes’in ticari kullanım haklarını alma olasılığına kadar avantajlarla sahip.

Bu stratejinin bir örneği, BAYC sahiplerini ödüllendirmeyi amaçlayan Bored Ape Kennel Club. Fakat maymunlara refakatçi olarak yetiştirilen ve tüm BAYC üyelerine ücretsiz olarak dağıtılan benzersiz dijital köpekleri temsil eden 10.000 NFT’nin oluşturulmasıdır. Ayrıca orijinal BAYC NFT’lerinin mutant varyantlarından oluşan bir koleksiyon daha var. Ayrıca Mutant Ape Yacht Club (MAYC) da bulunmaktadır.

Benzersiz İş Modeli Bored Ape

Yuga Labs, konu yeni NFT’lerin tahsis edilmesi veya yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi söz konusu olduğunda her zaman BAYC üyelerine öncelik vermiştir. Buna ek olarak, firma, özellikle hayır kurumlarına bağış yapmak söz konusu olduğunda, NFT sahiplerini bazı karar alma süreçlerine dahil etme alışkanlığına sahiptir.

Dünyanın dört bir yanından ünlülerin giderek koleksiyonun bir kopyasını satın almak için akın etmesiyle koleksiyonun görünürlüğü arttı. En sonuncusu ve en az değil, Madonna. Bu listede Stephen Curry (NBA, Golden State Warriors) #7990, Memphis Depay (futbol, ​​Barcelona) #7921, Von Miller (NFL, Los Angeles Rams) #1432 & #4733, Neymar (futbol, ​​Paris ) gibi sporcuları buluyoruz. Saint-Germain) #5269 & #6633, Shaquille O’Neal (NBA, Turner Sport) #14452, Ben Simmons (NBA, Brooklyn Nets) #5164, Serena Williams(tenis) #5797. Steve Aoki #118, 1867, 3719, 4190, 5823, 8398, 8716, 9050, 9394, 17438, 17439; Justin Bieber #3001; Zincir Sigara İçenler #7691; # 9055; Jimmy Fallon #599; Gwyneth Paltrow #6141; Timbaland #590.

Madonna, Sıkılmış Maymununu Tanıtıyor, Kaynak: İnstagram

Her Bored Ape satın alımıyla ünlüler, markayı daha da meşrulaştırıyor. Ayrıca kripto endüstrisi hakkında farkındalığın artmasına yardımcı oluyor. Ancak bazıları bunun değerlerini şişirmek için daha fazla ücretsiz bir promosyon olduğunu düşünüyor.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...