Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bored Ape Ethereum Gaz Ücretlerini Uçuruyor

Paylaş

Maymunlar gaza bastı! Bored Ape, Ethereum ücretlerini adeta uçurmakta. Otherside metaverse projesi, halka satışından sonraki üç saat içinde 55.000 kullanılabilir NFT Otherdeed arazisinin tamamını sattı. Bored Ape Yacht Club topluluğu, NFT’nin şimdiye kadarki en büyük darphanesine tanık oldu. Sonuç olarak, Ethereum gaz fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Ek olarak, bazı kullanıcılar blok zinciri aşırı yüklenmesi nedeniyle başarısız işlemler yaşadı.

Bored Ape Ethereum Kanadını Yönlendiriyor!

Resmi Otherside Twitter hesabına göre, yatırımcılar projenin tüm NFT planlarını ele geçirdiler. Bu ormandaki arazi parçalarını sadece ApeCoin kripto para birimi ile satın almak mümkündür.

Darphane zamanında arsa fiyatı 305 ApeCoin ya da yaklaşık 5.800 dolardı. Darphane, satışlarla birlikte 16.7 milyon ApeCoin (317 milyon $) kazandı. Bu nedenle, bu bir NFT satışı için bir rekordur. NFT’ler, Ethereum blok zincirinde akıllı bir sözleşme ile satıldı. Alıcıların Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasını geçmesi gerekiyordu. Ayrıca, proje web sitesinde kripto cüzdanlarını önceden onaylattılar.

NFT’ler, alıcılara Otherside metaverse’de arazi talep etme hakkı verecektir. Bu sanal dünya, popüler NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) koleksiyonlarının yaratıcısı Yuga Labs’ın beynidir.

Darphaneden sonra BAYC ve MAYC sahipleri 21 gün süreyle bedelsiz arazi talep edebilirler. 27.000’den fazla kullanıcı, mevcut toplam 100.000’den 55.000 Otherdeed NFT’yi satın aldı. Mevcut NFT sahipleri için BAYC ve MAYC, kalan 45 binini sunmayı planlıyor.

Ethereum’da Emsalsiz Gaz Ücretleri

NFT koleksiyonunun merakla beklenmesiyle, Otherdeed parsellerinin satışı, Ethereum blok zincirindeki gaz ücretlerini 8.000 GWEI’ye yükseltti. Fakat burada bir gaz savaşından bahsedilmekte. Bu, birçok Ethereum kullanıcısının aynı anda NFT satın almaya çalıştığı ve ağ işlem ücretlerini fazla teklif ettiği bir durumdur. Bu tür teklifler, bu darphanede olduğu gibi, blok zincirindeki ücretleri artırmaktadır.

Sonuç olarak, Bored Ape’in metaverse arazileri koleksiyonu olan Otherdeed için yapılan gaz savaşı, ek 172 milyon dolarlık işlem ücretiyle sonuçlanmaktadır. Yani her alıcı için 4 bin ila 10 bin ABD Doları arasında bir maliyeti var. Bu kadar yüksek darphane ücretleri birçok kişinin alışveriş yapamamaktan şikayet etmesine neden oldu.

Bu gaz savaşı hakkında yorum yapan Yuga Labs, Otherside metaverse’in ölçeklenebilirliği iyileştirmek için Ethereum’dan kendi katman 1 blok zincirine geçmeye çalışabileceğini söyledi.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...