Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Boohoo NFT Avatar Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

Paylaş

Moda perakendecisi Boohoo, dört kadın sanatçıyla ortaklık kurarak yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya sürdü. Buna göre Boohoo NFT, 30 bin benzersiz NFT’den oluşacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Boohoo NFT koleksiyonu çıkardı

İngiltere merkezli çevrimiçi moda perakendecisi Boohoo, yeni bir dijital sanat koleksiyonu çıkarttı. Buna göre koleksiyon, şirketin dört kadın NFT sanatçısı ile iş birliği yapmasıyla ortaya çıktı. Toplam 30 bin benzersiz öğeden oluşan Boohoo NFT koleksiyonu, çeşitli benzersiz özellikleri içeriyor.

Sanatçılar, Boohoo’nun ürün yelpazesindeki moda parçalarından 230 benzersiz özellik yarattı. Bunun yanında Bohoo, bu özellikleri kullanarak müşteri tabanının çeşitliliğini temsil eden 30.000 avatar üretti. Bu NFT’ler, oldukça çeşitli ve üretken bir koleksiyonun oluşmasını sağladı.

Boohoo NFT

NFT sahipleri, markanın gelecekteki metaverse projelerine, kapılı bir anlaşmazlık topluluğuna ve ‘Boohooverse’ etkinliklerine erişim kazanıyor. Bunun yanında, rastgele seçilen NFT sahipleri, seyahat kuponları ve indirimler gibi çeşitli ödüller kazanma şansına sahip olacak. Bunlar; 1000 sterlinlik seyahet çeki, 500 sterlin nakit, 250 sterlinlik Boohoo kuponu ve ömür boyu %50 indirim imkanından oluşuyor. Buna göre şirket, kazananları koleksiyonun tamamen satılmasından sonraki iki hafta içinde duyuracak.

Sanatçılar, çeşitliliği vurguladı

Boohoo NFT koleksiyonunu oluşturmak için dört dijital sanatçı ile ortaklık kurduğundan bahsetmiştik. Buna göre sanatçılar; Amy Kilner, Reem El, Aoife O’Dwyer ve Shar.eth’den oluşuyor. Şirketin marka direktörü Sam Helligso, bir yayında koleksiyon hakkında şöyle konuştu:

“Metaverse’de bir kez daha kadın temsilini savunabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Amacımız, yolculuğumuz boyunca kadınları eğitip desteklemek. Ayrıca, müşterilerimizin NFT alanına zahmetsizce ve uygun fiyatla girmelerine izin vermektir.”

Şirketin anlaştığı sanatçılardan biri olan Reem El ise koleksiyon hakkında şunları dile getirdi:

“Dijital sanat alanında yeni olan bir dijital sanatçı olarak, Boohoo ile çalışmak bir fırsattı. Ayrıca bana, bir NFT koleksiyonu üzerinde deneyim kazanmak için heyecan verici bir imkân sundu.”

Boohoo’nun NFT geçmişi

Boohoo NFT koleksiyonu, şirketin daha önceki koleksiyonun başarıya ulaşmasının ardından geldi. Perakende şirketi, kadın temsilini artırma ve dijital dünyayı daha kapsayıcı bir alan haline getirmeyi taahhüt ediyor. Ayrıca şirket, geçmişte ücretsiz Boohooverse Access Pass’ın piyasaya sürülmesiyle metaverse alanına da girmişti. Şirketin ilk NFT koleksiyonu olarak Amy Kilner’ın NFT’lerini piyasaya sürmüştü. Koleksiyon, piyasaya çıkmasından sonraki 2.5 saat içerisinde tükenmişti.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...