Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Boohoo NFT Avatar Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

Paylaş

Moda perakendecisi Boohoo, dört kadın sanatçıyla ortaklık kurarak yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya sürdü. Buna göre Boohoo NFT, 30 bin benzersiz NFT’den oluşacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Boohoo NFT koleksiyonu çıkardı

İngiltere merkezli çevrimiçi moda perakendecisi Boohoo, yeni bir dijital sanat koleksiyonu çıkarttı. Buna göre koleksiyon, şirketin dört kadın NFT sanatçısı ile iş birliği yapmasıyla ortaya çıktı. Toplam 30 bin benzersiz öğeden oluşan Boohoo NFT koleksiyonu, çeşitli benzersiz özellikleri içeriyor.

Sanatçılar, Boohoo’nun ürün yelpazesindeki moda parçalarından 230 benzersiz özellik yarattı. Bunun yanında Bohoo, bu özellikleri kullanarak müşteri tabanının çeşitliliğini temsil eden 30.000 avatar üretti. Bu NFT’ler, oldukça çeşitli ve üretken bir koleksiyonun oluşmasını sağladı.

Boohoo NFT

NFT sahipleri, markanın gelecekteki metaverse projelerine, kapılı bir anlaşmazlık topluluğuna ve ‘Boohooverse’ etkinliklerine erişim kazanıyor. Bunun yanında, rastgele seçilen NFT sahipleri, seyahat kuponları ve indirimler gibi çeşitli ödüller kazanma şansına sahip olacak. Bunlar; 1000 sterlinlik seyahet çeki, 500 sterlin nakit, 250 sterlinlik Boohoo kuponu ve ömür boyu %50 indirim imkanından oluşuyor. Buna göre şirket, kazananları koleksiyonun tamamen satılmasından sonraki iki hafta içinde duyuracak.

Sanatçılar, çeşitliliği vurguladı

Boohoo NFT koleksiyonunu oluşturmak için dört dijital sanatçı ile ortaklık kurduğundan bahsetmiştik. Buna göre sanatçılar; Amy Kilner, Reem El, Aoife O’Dwyer ve Shar.eth’den oluşuyor. Şirketin marka direktörü Sam Helligso, bir yayında koleksiyon hakkında şöyle konuştu:

“Metaverse’de bir kez daha kadın temsilini savunabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Amacımız, yolculuğumuz boyunca kadınları eğitip desteklemek. Ayrıca, müşterilerimizin NFT alanına zahmetsizce ve uygun fiyatla girmelerine izin vermektir.”

Şirketin anlaştığı sanatçılardan biri olan Reem El ise koleksiyon hakkında şunları dile getirdi:

“Dijital sanat alanında yeni olan bir dijital sanatçı olarak, Boohoo ile çalışmak bir fırsattı. Ayrıca bana, bir NFT koleksiyonu üzerinde deneyim kazanmak için heyecan verici bir imkân sundu.”

Boohoo’nun NFT geçmişi

Boohoo NFT koleksiyonu, şirketin daha önceki koleksiyonun başarıya ulaşmasının ardından geldi. Perakende şirketi, kadın temsilini artırma ve dijital dünyayı daha kapsayıcı bir alan haline getirmeyi taahhüt ediyor. Ayrıca şirket, geçmişte ücretsiz Boohooverse Access Pass’ın piyasaya sürülmesiyle metaverse alanına da girmişti. Şirketin ilk NFT koleksiyonu olarak Amy Kilner’ın NFT’lerini piyasaya sürmüştü. Koleksiyon, piyasaya çıkmasından sonraki 2.5 saat içerisinde tükenmişti.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...