Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Boohoo NFT Avatar Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

Paylaş

Moda perakendecisi Boohoo, dört kadın sanatçıyla ortaklık kurarak yeni bir NFT koleksiyonu piyasaya sürdü. Buna göre Boohoo NFT, 30 bin benzersiz NFT’den oluşacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Boohoo NFT koleksiyonu çıkardı

İngiltere merkezli çevrimiçi moda perakendecisi Boohoo, yeni bir dijital sanat koleksiyonu çıkarttı. Buna göre koleksiyon, şirketin dört kadın NFT sanatçısı ile iş birliği yapmasıyla ortaya çıktı. Toplam 30 bin benzersiz öğeden oluşan Boohoo NFT koleksiyonu, çeşitli benzersiz özellikleri içeriyor.

Sanatçılar, Boohoo’nun ürün yelpazesindeki moda parçalarından 230 benzersiz özellik yarattı. Bunun yanında Bohoo, bu özellikleri kullanarak müşteri tabanının çeşitliliğini temsil eden 30.000 avatar üretti. Bu NFT’ler, oldukça çeşitli ve üretken bir koleksiyonun oluşmasını sağladı.

Boohoo NFT

NFT sahipleri, markanın gelecekteki metaverse projelerine, kapılı bir anlaşmazlık topluluğuna ve ‘Boohooverse’ etkinliklerine erişim kazanıyor. Bunun yanında, rastgele seçilen NFT sahipleri, seyahat kuponları ve indirimler gibi çeşitli ödüller kazanma şansına sahip olacak. Bunlar; 1000 sterlinlik seyahet çeki, 500 sterlin nakit, 250 sterlinlik Boohoo kuponu ve ömür boyu %50 indirim imkanından oluşuyor. Buna göre şirket, kazananları koleksiyonun tamamen satılmasından sonraki iki hafta içinde duyuracak.

Sanatçılar, çeşitliliği vurguladı

Boohoo NFT koleksiyonunu oluşturmak için dört dijital sanatçı ile ortaklık kurduğundan bahsetmiştik. Buna göre sanatçılar; Amy Kilner, Reem El, Aoife O’Dwyer ve Shar.eth’den oluşuyor. Şirketin marka direktörü Sam Helligso, bir yayında koleksiyon hakkında şöyle konuştu:

“Metaverse’de bir kez daha kadın temsilini savunabildiğimiz için çok heyecanlıyız. Amacımız, yolculuğumuz boyunca kadınları eğitip desteklemek. Ayrıca, müşterilerimizin NFT alanına zahmetsizce ve uygun fiyatla girmelerine izin vermektir.”

Şirketin anlaştığı sanatçılardan biri olan Reem El ise koleksiyon hakkında şunları dile getirdi:

“Dijital sanat alanında yeni olan bir dijital sanatçı olarak, Boohoo ile çalışmak bir fırsattı. Ayrıca bana, bir NFT koleksiyonu üzerinde deneyim kazanmak için heyecan verici bir imkân sundu.”

Boohoo’nun NFT geçmişi

Boohoo NFT koleksiyonu, şirketin daha önceki koleksiyonun başarıya ulaşmasının ardından geldi. Perakende şirketi, kadın temsilini artırma ve dijital dünyayı daha kapsayıcı bir alan haline getirmeyi taahhüt ediyor. Ayrıca şirket, geçmişte ücretsiz Boohooverse Access Pass’ın piyasaya sürülmesiyle metaverse alanına da girmişti. Şirketin ilk NFT koleksiyonu olarak Amy Kilner’ın NFT’lerini piyasaya sürmüştü. Koleksiyon, piyasaya çıkmasından sonraki 2.5 saat içerisinde tükenmişti.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...