Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Boateng Metaverse Düğününü Bugün Gerçekleştirecek

Paylaş

Yıldız futbolcu Kevin Prince Boateng Metaverse dünyasında evlenecektir. Boateng’in paylaştığı bilgilere göre, özel bir NFT bileti olan herkes törene katılabilecektir. NFXhaber olarak, bu düğünün detaylarını sizin için derledik.

Boateng Metaverse

Boateng Metaverse Dünyasında Düğün Gerçekleştirecek

Bügünlerde Bundesliga liginde oynayan oyuncusu Boateng, kız arkadaşı, İtalyan model ve iş kadını Valentina Fradegrada ile OVER Metaverse’de sanal bir törenle evlenecektir. Açıklamalara göre tören sadece özel tasarlanmış bir mekanda gerçekleştirilecektir. Bugün gerçekleşecek olan düğün için Boateng açıklama yaptı.

Valentina için daha önce kimsenin yapmadığı özel bir şey yapmak istedim. Ayrıca Over Metaverse sayesinde, daha önce kimsenin yapmadığı bir şekilde, bir Metaverse konumunda aşkımızı kutlayabiliyoruz.

Gerçekleşecek düğünün gelini Valentina uzun zamandır OVER Metaverse’de kendi projesini yürütmektedir. Ayrıca bunu etkinliklere ev sahipliği yapmak için en uygun olanlardan biri olarak gördüğünü belirtmiştir. Gelin Valentina kısa bir açıklama yaptı.

Düğün gününde hayranlarımızla çevrimiçi paylaşmanın sevimli, güncel ve ilginç olabileceğini düşündüm.

Boateng ve Valentina, Metaverse törenine ek olarak, NFT davetiyeleri yayınladı. Ayrıca özel düğün NFT davetiyeleri OpenSea üzerinden satışa sunuldu. Sınırlı süreli kamu satışı tamamlandı. Ayrıca her biri 50 dolar karşılığında satılmıştır.

Metaverse Dünyasının İlk Düğünü Değil

Sanal evlilik törenleri, dünyanın dört bir yanındaki insanların Covid-19 sebebiyle sokağa çıkma kısıtlamalarında ortaya çıkmıştır. Ayrıca bu düğünler yasakların bulunduğu dönemde popüler hale gelmiştir. Bundan dolayı, yıldız futbolcu Boateng’in evlilik törenini blok zincirine kaydeden ilk dünya çapında ünlü olsa da sanal gerçeklik alanında düğün yapan ilk kişi değildir. Geçtiğimiz eylül ayında Amerikalı bir çift Metaverse’de evlenmiştir. Çift, töreninin sonunda koridordan aşağı inen ve öpüşen avatarlarıyla aynı anda gerçek bir düğün yapmıştı.

Her ikisi de sanal alanla ilgili bir şirkette çalışan çift, eş zamanlı düğün yapmıştır. Çift açıklamalarında törene katılamayan arkadaşlarıyla kutlama yapabilmek için hibrit bir düğün modeli seçtiklerini söylemişlerdi. Ayrıca bu düğünde sanal davetlilerin düğüne dijital avatarlarıyla katıldıkları ve sonrasında partide birlikte dans ettiklerini ilk düğündür. Başka bir çift yılın başında evliliklerinin üzerinden 14 yıl sonra bir Metaverse düğününe ev sahipliği yaptı. Düğün sonunda damat açıklama yapmıştı.

Her zaman yeni ve heyecan verici şeylerden etkilenmişimdir. Ayrıca blok zinciri çevresinde gelişen teknolojilere ayak uydurmaya çalışıyorum. Eşime bunun hem mevcut evliliğimizi yenilemek hem de evliliğimizi sonsuza kadar sürecek bir çoklu evrene kaydettirmek için eğlenceli bir yol olacağını söyledim.

Metaverse dünyasında düğün törenlerinin eğlenceli olduğu söylenmektedir. Ayrıca insanları bir araya getirmesine ve blok zinciri üzerinde kaydedilmesine rağmen, gerçek dünyada yasal olarak geçerliliği henüz kabul edilmemiştir.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...