Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Paylaş

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi? Yeni bir dev çıktı! Blur (BLUR) isimli proje, Opensea’dan daha iyi bir performans sergileyerek NFT alanında büyük bir popülerlik kazandı. Pazar genel olarak iyi bir performans gösterirken, Blur’un yerel tokeni oldukça başarılı oldu. Opensea ise geride kalmış gibi görünüyor.

Opensea’nın ardında Blur, her iki NFT pazarının metriklerine göre birçok açıdan öne geçmeyi başarıyor. Özellikle Şubat 2023’te Blur, Opensea’yı büyük bir farkla geride bırakarak haftalık hacimde bir artış gördü. Ancak, Opensea’nın günlük hacmi geçen ay boyunca daha yüksek kalmaya devam etti.

Her iki pazar yerinin haftalık ortalama işlem fiyatlarını gösteren grafikte, Blur’un Opensea’yi geride bıraktığı benzer bir eğilim göze çarpıyor. Ancak geçen ay, Opensea’nin grafiği Blur’a sıkı sıkıya bağlı kalmış olduğundan dolayı durum değişti.

Blur’un büyüme potansiyeli oldukça ilgi çekicidir, ancak son birkaç ayda yerel token fiyatıyla birlikte istatistiklerde bir düşüş kaydedilmiştir. Bununla birlikte, Delphi Digital’deki bir NFT araştırmacısı, Blur’un keşfedebileceği ve hem pazarda hem de token’da fayda sağlayabilecek birkaç potansiyel yeni iş kolundan bahsetmiştir.

Blur, bir tweete göre NFT türevlerine ilgi gösterebilir. NFT türevleri, NFT yatırımcılarına token piyasalarında olduğu gibi esneklik ve riskten korunma imkanı sunabilir. Ayrıca Blur’un NFT ticaret botu da bir olasılıktır. Bu bot, kullanıcıları pazar yeri toplayıcısına yönlendirerek giriş engellerini azaltabilir ve daha sık ticareti teşvik ederek genel ticaret hacmini artırabilir.

Tweet’te ayrıca, Blur’un NFT projeleri için bir başlangıç rampası olarak cazip bir konuma sahip olduğundan bahsediliyor. Pazar yerinin kendisini rakiplerinden ayıran yaratıcı ücretler veya darphane geliri elde ederek lider konumunu sürdürdüğü belirtiliyor.

Blur Token’ın son durumu, piyasanın sadece düşüş kaydetmemesi değil, aynı zamanda BLUR’un fiyat performansının da endişe verici olmasıydı. Token, tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) yaklaşık %96 oranında düşüş gösterdi.

Token, geçtiğimiz ay %31’den fazla değer kaybetti ve şu anda 0,2041 dolar seviyesinde, 178 milyon dolarlık piyasa değerine sahip. Token’ın mevcut ölçümleri, düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor. Örneğin, işlem hacmi azaldı, bu da yatırımcıların token ticaretine isteksiz olduğunu gösteriyor. Token’ın borsaya girişi arttı ve bu da satış baskısı altında olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, önümüzdeki yıl Şubat ayında BLUR, 2 milyondan fazla tokenin kilidini açacak ve bu da fiyatın daha da düşmesine yol açabilir. İlginç bir şekilde, geçen ay ilk 100 cüzdan token ticareti yapmadı ve bu da BLUR’a olan balinaların güvenini yansıtabilir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...