Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bir Koleksiyon Hariç NFT Piyasası Değer Kaybediyor! İşte O Koleksiyon

Paylaş

NFT piyasasında en iyi bilinen projelerden elde edilen veriler içler acısı. Çoğu taban fiyatları ve piyasa değeri gibi önemli göstergeler geçen ay piyasanın düştüğünü gösteriyor. NFT piyasası değer kaybederken bir koleksiyon ise her şeye rağmen yükseliş trendine devam etmekte. Son 30 gün içinde, mavi tike sahip NFT koleksiyonlarının taban fiyatları ve piyasa değeri düştü. En tanınmış projelerden bazıları, değerinin yarısını kaybettiğini gördü.

Önemli Ethereum NFT projelerine ilişkin DappRadar verileri yakın zamanda NFXHaber olarak elimize ulaştı. CryptoPunks, BAYC, MAYC ve Moonbirds gibi bilinen koleksiyonların taban fiyatlarının 30 günde %55’e kadar düştüğünü gösteriyor. MAYC, haberin yapıldığı sırada yüzde 55 düşüşle 16.7 ETH’ye düşen taban fiyatıyla dördün en kötüsü. Daha popüler olan BAYC, yüzde 47’den fazla düşüşle 86,7 ETH’ye veya 163.000 dolara düştü. Ayrıca CryptoPunks yüzde 49’dan fazla düşüşle 45 ETH’ye yani 85 bin dolara düştü.

Moonbirds, ay boyunca yüzde 22 yükselen tek koleksiyon oldu. Taban fiyatı, haberin yazıldığı saatlerde neredeyse 37.000 dolar ya da 19.6 ETH idi. Moonbirds’ün taban fiyatı yükselmiş olsa da, piyasa değeri %55 azalarak 368 milyon dolara indi. MAYC, değerinin neredeyse %71’ini kaybetti ve şu anda 610 milyon doların altında bir değere sahip. BAYC ve CryptoPunks sırasıyla %62 ve %51 düştü.

NFT Piyasası Kan Kaybediyor! O Hariç…

Metrikler kötüleşiyor olsa da, son 30 gündeki en iyi NFT satışlarının çoğu koleksiyonlardı. En pahalısı, 5 Mayıs’ta 410 ETH’ye satılan ve o sırada yaklaşık 1,2 milyon dolar değerinde olan bir BAYC NFT idi. Görünen o ki en iyi koleksiyon, ücretsiz olarak yapılan koleksiyondur. Goblintown, 22 Mayıs’ta çıkan ücretsiz bir NFT koleksiyonudur. Şu anda ilk 30 NFT koleksiyonunda yer almaktadır ve yaklaşık 50 milyon dolarlık piyasa değerine sahiptir.

NFT’lerin web sitelerinde yazdığı gibi Yol haritası yokolsa da, Discord mevcut değil. DappRadar, Goblintown’ın geçen hafta yaklaşık 23 milyon dolar ile hacim açısından ikinci olduğunu söylüyor. Bu, Otherdeeds ve Bored Ape Yacht Club’dan daha fazla olduğu anlamına gelmekte.

9.999 goblin koleksiyonu, bir NFT çabası için çok fazla tanıtım, çember veya heyecan yaratmadan çıktı. Goblintown’un arkasında kimin olduğunu kimse bilmiyor. Hatta resmi Twitter hesabı genellikle aptalca veya kaba görünen şeyler yayınlıyor. Tüm bu sorunlara rağmen, bu haberin yazıldığı sırada koleksiyonun NFT pazarı OpenSea’deki taban fiyatı 2,7 ETH veya yaklaşık 5.000 dolardı. Koleksiyondaki en pahalı NFT, 130.000 dolara yakın olan 69.4 ETH’ye satıldı.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...