Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bir Koleksiyon Hariç NFT Piyasası Değer Kaybediyor! İşte O Koleksiyon

Paylaş

NFT piyasasında en iyi bilinen projelerden elde edilen veriler içler acısı. Çoğu taban fiyatları ve piyasa değeri gibi önemli göstergeler geçen ay piyasanın düştüğünü gösteriyor. NFT piyasası değer kaybederken bir koleksiyon ise her şeye rağmen yükseliş trendine devam etmekte. Son 30 gün içinde, mavi tike sahip NFT koleksiyonlarının taban fiyatları ve piyasa değeri düştü. En tanınmış projelerden bazıları, değerinin yarısını kaybettiğini gördü.

Önemli Ethereum NFT projelerine ilişkin DappRadar verileri yakın zamanda NFXHaber olarak elimize ulaştı. CryptoPunks, BAYC, MAYC ve Moonbirds gibi bilinen koleksiyonların taban fiyatlarının 30 günde %55’e kadar düştüğünü gösteriyor. MAYC, haberin yapıldığı sırada yüzde 55 düşüşle 16.7 ETH’ye düşen taban fiyatıyla dördün en kötüsü. Daha popüler olan BAYC, yüzde 47’den fazla düşüşle 86,7 ETH’ye veya 163.000 dolara düştü. Ayrıca CryptoPunks yüzde 49’dan fazla düşüşle 45 ETH’ye yani 85 bin dolara düştü.

Moonbirds, ay boyunca yüzde 22 yükselen tek koleksiyon oldu. Taban fiyatı, haberin yazıldığı saatlerde neredeyse 37.000 dolar ya da 19.6 ETH idi. Moonbirds’ün taban fiyatı yükselmiş olsa da, piyasa değeri %55 azalarak 368 milyon dolara indi. MAYC, değerinin neredeyse %71’ini kaybetti ve şu anda 610 milyon doların altında bir değere sahip. BAYC ve CryptoPunks sırasıyla %62 ve %51 düştü.

NFT Piyasası Kan Kaybediyor! O Hariç…

Metrikler kötüleşiyor olsa da, son 30 gündeki en iyi NFT satışlarının çoğu koleksiyonlardı. En pahalısı, 5 Mayıs’ta 410 ETH’ye satılan ve o sırada yaklaşık 1,2 milyon dolar değerinde olan bir BAYC NFT idi. Görünen o ki en iyi koleksiyon, ücretsiz olarak yapılan koleksiyondur. Goblintown, 22 Mayıs’ta çıkan ücretsiz bir NFT koleksiyonudur. Şu anda ilk 30 NFT koleksiyonunda yer almaktadır ve yaklaşık 50 milyon dolarlık piyasa değerine sahiptir.

NFT’lerin web sitelerinde yazdığı gibi Yol haritası yokolsa da, Discord mevcut değil. DappRadar, Goblintown’ın geçen hafta yaklaşık 23 milyon dolar ile hacim açısından ikinci olduğunu söylüyor. Bu, Otherdeeds ve Bored Ape Yacht Club’dan daha fazla olduğu anlamına gelmekte.

9.999 goblin koleksiyonu, bir NFT çabası için çok fazla tanıtım, çember veya heyecan yaratmadan çıktı. Goblintown’un arkasında kimin olduğunu kimse bilmiyor. Hatta resmi Twitter hesabı genellikle aptalca veya kaba görünen şeyler yayınlıyor. Tüm bu sorunlara rağmen, bu haberin yazıldığı sırada koleksiyonun NFT pazarı OpenSea’deki taban fiyatı 2,7 ETH veya yaklaşık 5.000 dolardı. Koleksiyondaki en pahalı NFT, 130.000 dolara yakın olan 69.4 ETH’ye satıldı.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...