Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Binance CEO’sundan Metaverse Açıklaması Geldi!

Paylaş

Geçtiğimiz hafta sonu Binance CEO’sundan Metaverse ile ilgili açıklama geldi. Future Metaverse konuşmasında, Metaverse’in 5 ila 10 yıl içinde ana akım haline geleceğini belirtti. Konuşma etkinliği, VnExpress ve AdTrue tarafından düzenlenen Vietnam Oyun Endüstrisi Forumu 2022 etkinliğinin bir bölümüydü. FPT başkanı Bay Truong Gia Binh de etkinliğe katılanlar arasında. NFXhaber olarak detayları sizin için derledik.

Binance  Metaverse

Binance CEO’sundan Metaverse Yorumu

Vietnam, blok zinciri gibi yeni teknolojiler ve özellikle Metaverse uygulamalarında en fazla potansiyele sahip pazarlardan biridir. Ülkenin şu anda var olan ve iyi performans gösterenlere ek olarak çok sayıda geliştirilmekte olan projesi var. Gelecekte, bugün sosyal medyada yaptığımız gibi, insanların birbirleriyle bağlantı kurabileceği daha merkezi olmayan platformlar olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca bu platformlarda birbirimizle iletişim kurabiliyoruz. Vietnam’da iki gün geçirdikten ve yerel blok zinciri uzmanlarıyla etkileşime girdikten sonra CZ, açıklamalarda bulundu:

Yakın gelecekte, potansiyel ve gelişmiş bir pazar oluşturmaya yardımcı olabilecek birçok projenin olacağına inanıyorum.

Önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde veya en azından önümüzdeki 20 yıl içinde sanal dünyaya pek çok şey eklenecektir.

Binance Yatırımlarına Devam Ediyor

Binance Labs, 500 milyon dolar ile blok zinciri ve Web 3 firmaları için fon oluşturdu. Finansmanın katılımcıları arasında Breyer Capital, Whampoa Group ve DST Global Partners bulunmakta. Web 3 kullanımını yaygınlaştırma amacıyla hayata geçirilen fonun tüm aşamalardaki Web 3 teknolojilerini kapsaması planlanıyor. Bu bağlamda fon, girişimlere tohum öncesi, erken aşama ve geç aşama yatırımlar gerçekleştirecek. Ayrıca birbirinden farklı coğrafyalardaki girişimlerin desteklenmesi hedeflenmektedir.

Binance Labs yöneticisi Ken Li’nin açıklamalarına göre, kurum, tüketici tarafında DeFi, NFT, Metaverse ve oyun sektöründeki yeniliklerin daha çabuk kabul göreceğine inanmakta. Fakat Binance Labs, bu alanların dışında kalan yeniliklere de hazırlıklı olmak istiyor. Yatırımlarını bu kapsamda genişletiyor.

Binance Labs, kurulduğu 2018 yılından bu yana dünya çapında yüzün üstünde projeye yatırım yaptı. Bu projelerin arasında 1inch, Axie Infinity, Polygon ve The Sandbox gibi öne çıkan isimler bulunmakta. Dahası bu girişimlerde altyapı sektöründen Grindery, NuLink Network, FilSwan ve Starton’ta bulunmakta. Ayrıca DeFi sektöründen CODA ve OpenLeverage. Oyun ve Metaverse sektöründen CoralApp, Alterverse Inc, ChapterX ve Gamic Guild bulunmaktadır. Üstelik bu şirketlerin dışında da yatırım yapılan şirketler mevcut.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...