Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Bilinmesi Gereken 5 NFT Sanat ve Müzik Projesi

Paylaş

960’lara dayanan üretken sanat hareketi, sanat tarihi açısından nispeten gençtir. Ancak blok zinciri teknolojisinin ortaya çıkışından çok daha eskidir. Bununla birlikte, yeni nesil zincir üstü üretken projeler şimdi NFT pazarındaki patlamayı hızlandırıyor. Hatta göz kamaştırıcı fiyatlara hükmediyor. GAN ve AI teknolojisi gibi şekilsiz kavramları ana odak haline getirmeye yardımcı oluyor. Gelişen teknoloji ile birlikte NFT sanat ve Müzik projeleri tekrar önümüze çıkmaktadır.

Bu listede bilinmesi gereken beş yaratıcı sanat ve müzik projesinin yer almaktadır. CryptoPunks ve BAYC gibi popüler yaratıcı avatarları ve koleksiyon projelerini kasıtlı olarak dahil etmedik. Çünkü daha derinlere NFXHaber olarak inmekteyiz. Bu listenin yalnızca sanat ve müzik projelerine odaklanmasını istedik. Ayrıca alana yeni girenler için faydalı bir başlangıç ​​sunmak istemekteyiz. Ayrıca kesinlikle dikkatinizi çekecek bu tür beşten fazla proje var. Ancak bu diziye dikkat edilmesi gereken en dikkate değerlerden bazılarıyla başlayacağız.

NFT Sanat

NFT Sanat Otoglifler

Autoglyphs, 2019 yılında CryptoPunks’ın arkasındaki aynı Larva Labs teknoloji uzmanları tarafından çıktı. Hatta geniş çapta ilk “zincir üstü” üretken sanat projesi olarak kabul ediliyor. Ethereum blok zincirindeki kod tarafından oluşturulan algoritma tarafından üretilen sanat, özellikle sözleşmenin kendisinde saklanır. Toplamda yalnızca 512 glifin var. Bu proje CryptoPunks’ın başarısına katkıda bulunan aynı faktörlerin çoğuna sahiptir.

NFT Sanat Blokları

NFT Sanat

Art Blocks, Ethereum blok zincirindeki en başarılı NFT projelerinden biridir. Aktif üretken sanat projeleri söz konusu olduğunda kendi sınıfında liderdir. Platform Snowfro tarafından kuruldu. Koleksiyoncuların benzersiz bir hash dizisi içeren tokenlara basmasına izin veren Art Node akıllı sözleşmesi etrafında inşa edilmiştir. Koleksiyonerler, basılana kadar parçalarının nasıl görüneceğini tam olarak bilemediğinden, bilinmeyenin heyecanı çekiciliğinin bir parçası. Art Blocks projeleri Küratörlü, Oyun Alanı ve Fabrika olarak kategorize edilmekte.

NFT Sanat EulerBeats

NFT Sanat

Treum.io Şubat ayında çıktı. EulerBeats, üretken zincir üstü müzik için önde gelen projelerden biri olarak ortaya çıktı. Matematikçi Euler’in totient phi işlevi kullanılarak oluşturulan toplam 54 görsel-işitsel parçadan oluşan seri, hem koleksiyonculara hem de teknoloji uzmanlarına hitap eden bir ultra-kıtlık ve yenilik düzeyi getiriyor. Proje ayrıca, önceden belirlenmiş bir bağlama eğrisi üzerinde her bir NFT için değiştirilebilir baskı tokenlarının basılmasını sağlamak üzere ERC-1155 standardını genişleten özel bir akıllı sözleşmeye sahiptir. Mark Cuban’ın desteğiyle yükselen EulerBeats, ilk haftasında 1,1 milyon dolarlık telif hakkı elde etti ve orijinallerinin ikincil piyasada altı rakama satıldığını gördü.

NFT Sanatı 0xDeafbeef

Bağımsız kod tarafından oluşturulan altı dizi görsel-işitsel sanattan oluşan 0xDeafbeef, zincirleme kalıcılığa bir övgüdür. Yaratıcısı, gelecekte Ethereum ağındaki medyanın korunmasını teorik olarak tehdit edebilecek yeni bir bağımlılıktan kaçınmak için kullanımının yaygınlığı nedeniyle bilerek C dilini seçmekte. Mart ayında ilk serisi ‘Synth Poems’ ile başlatılan proje, satış hacminde 330 ETH’den fazla hareket etti. Ayrıca NFT topluluğundaki zincir üstü maksimalistler tarafından benimsenmekte. Tam bir 0xDeafbeef 0-5 serisi seti yakın zamanda 2.275 ETH karşılığında satılmaktaydı. Hatta OpenSea’de şimdiye kadar kaydedilen en yüksek paket satış fiyatını temsil etmekte.

Solvency Ezra Miller

NFT Sanat

Solvency, NFT alanında en heyecan verici yeni üretken sanat projelerinden biri olarak ortaya çıktı. New Yorklu sanatçı Ezra Miller tarafından çıktı. Proje New Yorklu sanatçı Ezra Miller tarafından yaratılan ve Nisan ayında başlatılmaktadır.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...