Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Beeple NFT Hacklendi: Şüpheli Bağlantılardan Uzak Durun!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Ayrıca tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Dijital sanatçı Beeple, NFT kimlik avı dolandırıcılığının en son hedefi oldu. En çok satan NFT sanatçısının Twitter hesabını hackleyerek para çalmak için bir KYC bağlantı gönderdi. Bağlantı, moda markası Louis Vuitton ile iş birliği yapılan sahte bir web sitesine yönlendirdi. Böylelikle Beeple’ın Twitter hack’inde neler olduğuna birlikte bakalım.

Beeple NFT Twitter Hesabı Hacklendi

Beeple NFT Twitter Hesabına Ne Oldu?

Bugün, “Bunun üzerinde LV ile uzun süredir perde arkasında çalışıyoruz” diye tweet attı. “Toplam 1000 benzersiz parça… Aşağıda resmi çekiliş”. Bir kimlik avı web sitesine bağlantı da şimdi silinmiş olan tweet’in bir parçasıydı. Kısa bir süre sonra, NFT alanındaki birkaç önde gelen isim, diğerlerini NFT kimlik avı dolandırıcılığı konusunda uyarmak için Twitter’a gitti. MetaMask/MyCrypto’dan bir güvenlik araştırmacısı olan Harry.ETH, “Beeple’ın Twitter hesabı, para çalmak için bir kimlik avı web sitesi yayınlamak üzere ele geçirildi (ATO),” diye tweet attı. Benzer şekilde, NFT etkileyicisi Zeneca, “BEEPLE’IN TWITTER HESABI HACKLENDİ. Lütfen haberi yayın.” dedi.

NFT Kimlik Avı Dolandırıcılığı Nasıl Çalışır?

Harry’e göre, birisi cüzdanını Beeple tarafından paylaşılan web sitesine bağladığında, mint işlemini başlatacak ve sözleşmeye 1 ETH gönderecek. Görünüşe göre web sitesi, benzer NFT dolandırıcılıklarında olduğu gibi cüzdanları tüketmiyor. Ne yazık ki, Beeple’ın Twitter hesabının saldırıya uğradığını fark etmeyen birkaç NFT toplayıcısı, NFT kimlik avı dolandırıcılığının kurbanı oldu. Ayrıca, mağdurların 35 ETH veya yaklaşık 71.000 dolar kaybettiği bildirildi.

Beeple’ın Twitter biyografisi hala kötü amaçlı web sitesinin bağlantısını taşımakta. Zeneca’nın da belirttiği gibi, altın kuralı her zaman hatırlayın: “Hiçbir bağlantıya tıklamayın veya cüzdanınızı anlamadığınız ve birden çok kaynaktan güvenebileceğiniz/doğrulayabildiğiniz herhangi bir web sitesine bağlamayın.” dedi.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...