Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

BAYC NFT Sahipleri Dikkat! BAYC Hacklendi

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Yuga projelerinin BAYC NFT ve Otherside’ın Discord sunucuları, bir KYC saldırısı tarafından hacklendi. Saldırganların 145 Ethereum (256.000 dolar) değerinde token çaldığı iddia ediliyor. Saldırganların sunuculardaki yönetici hesaplarına erişmesine izin veren bir topluluk yöneticisinin hesabının güvenliği ihlal edilmekte.

Ardından, kullanıcıları “özel bir çekilişe” erişmek için cüzdanlarını bağlamaya teşvik etmekte. Ayrıca bir kimlik avı sitesine bağlantı yayınlamaya devam ettiler. Hatta BAYC Anlaşmazlığı artık kilitlenmekte. Otherside sunucusundaki moderatörler, kullanıcıları doğrudan mesajları devre dışı bırakmaya teşvik ediyor. Bu, BAYC’nin bu yılki ilk Discord hack’inden çok uzak. Ayrıca Proje, son üç ayda bir dizi kimlik avı saldırısına uğradı ve bu süreçte birkaç NFT çalınmakta.

32 BAYC NFT Artık Yok

Blockchain güvenlik firması PeckShield’den alınan veriler, bir BAYC jetonu, iki Mutant Apes, beş Otherdeeds ve bir Bored Ape Kennel Club coini dahil olmak üzere 32 NFT’nin çalındığını gösterdi. Ayrıca hack, son zamanlarda en çok zarar verenlerden biri gibi görünmekte. Hatta bu yılki önceki saldırılar, saldırı başına yaklaşık bir ila iki tokenin çalındığını gördü. Ayrıca Yuga Labs henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Coingecko’dan alınan verilere göre, BAYC’nin taban fiyatı da son 24 saat içinde %2,9 düştü.

Bored Ape Hack Saldırısı Artıyor

En değerli NFT koleksiyonu olma statüsü göz önüne alındığında, proje başlangıcından bu yana çeşitli kimlik avı ve saldırı girişimlerine maruz kaldı. Projenin sosyal medya platformları Nisan ayında iki büyük saldırıya uğradı. Daha yakın zamanlarda, aktör ve yapımcı Seth Green, Bored Ape’i çaldırdı. Şimdiye kadar, Bored Ape sahibi Yuga’nın güvenliği artırmak için herhangi bir önlem alıp almadığı belli değil. Şirket, en değerli koleksiyonlara sahip olan NFT alanındaki açık ara en büyük oyuncu.

Bu açıdan bakıldığında dijital dünyada güvenlik sağlanmak zorunda. Bu güvenliği sağlamak içinse birden farklı yol bulunmakta. Örneğin KYC saldırılarına uğramamak için tanımadığınız linklere tıklamamak gerekmekte. Bunun dışında güvenilmedik ağlardan internete bağlanmamak gerekmekte. Ayrıca NFT ve metaverse alanında hırsızlık artış gösteriyor. Bu nedenle her zamankinden daha dikkatli olmak gerekmektedir.

Benzer Yazılar

Metaverse Patent Başvurularına Hakim Olan Teknoloji Devleri!

Nikkei Asia ve Cyber ​​Creative Institute tarafından yapılan bir...

Solana NFT Madenciliği 2022’nin Üçüncü Çeyreğinde Arttı!

Blok zinciri tabanlı bir veri analizi sağlayıcısı olan Messari,...

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...