Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

BAYC NFT (Bored Ape) Taban Fiyatında Büyük Düşüş!

Paylaş

Kripto para birimleri düşüşe devam ederken, NFT taban fiyatları da düşüş gösterdi. Başlangıçta, birçok yatırımcı kripto piyasasının hız kazanmasıyla NFT koleksiyonlarına yönelmişti. Ancak son günlerde yaşanan piyasa düşüşleriyle taban fiyatlar düşüşe geçti. Ayrıca taban fiyatlar düşüş gösterirken hacim ters bir şekilde yükselişe geçti. Bayc NFT (Bored Ape) taban fiyatları son günlerde 100.000 dolarında altına gerilemiş durumdadır. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

BAYC NFT

BAYC NFT (Bored Ape) Değer Kaybediyor!

Yakın zamanda NFT’ler ile ilgili bir rapor açıklandı. Raporlara göre NFT piyasası, piyasa düşüşü sırasında kripto alanındaki diğer varlıklara göre çok daha dayanıklıydı. Ancak, durum son gelişmelerle birlikte değişti. En çok etkilenen NFT koleksiyonlarından biri de ünlülerin favorisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC). Bugüne kadar, koleksiyon 2,2 milyar doların üzerinde işlem hacmi sağladı. Ayrıca NFT yedi haneli satışlara ulaşmıştı.

Nisan 2022 itibariyle, en ucuz BAYC NFT’nin fiyatı 152 ETH civarındaydı. Bu fiyat ortalama 429.000 dolar etmekteydi. Veriler BAYC NFT’nin Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi olan 72 ETH’den işlem gördüğünü göstermektedir. Ayrıca bu fiyat şu an ortalama 87.000 dolar yapmaktadır. Gerçekleşen düşüşler sonucu verilere bakıldığında, BAYC NFT’lerin Nisan’dan bu yana değerinde yüzde 75’in üzerinde bir düşüş olduğunu görünmektedir.

NFT Taban Fiyatları Düşüşte

Düşüşler kontrol edildiğinde düşen sadece BAYC NFT (Bored Ape) taban fiyatları değildir. Diğer bazı en yüksek fiyatlı NFT koleksiyonları da fiyatlarının düştüğünü gördü. Örneğin, ikinci en büyük NFT koleksiyonu olan Crypto Punks, şubat ayındaki 66,9 ETH’ye kıyasla şu anda 48 ETH ile piyasada işlem görüyor. Ayrıca, daha yeni oluşturulan NFT koleksiyonu Moonbird, yalnızca son 30 gün içinde dolar cinsinden değerinin yaklaşık yüzde 32’sini kaybetti.

Düşen Ethereum fiyatlarının azalan NFT taban fiyatlarına önemli ölçüde katkısı olduğuna dair söylentiler vardır. Ethereum, piyasanın uzun süre sonra bu kadar düşük seviyelere düşmesinin ardından pazartesi günü 1100 dolara tehlikeli bir şekilde yaklaştı. Diğer bir söylentide, Yuga Labs’ın kurucu ortağının yakın zamanda saldırı olabileceğine dair açıklamasıydı. Bu açıklama da düşüşleri tetiklemiş olabilir. Bütün bu veriler kontrol edildiğinde bütün düşüşlere rağmen BAYC, yaklaşık 1,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük NFT projesi olmaya devam etmektedir.

Fiyatlardaki büyük düşüşe rağmen, daha fazla yatırımcı NFT’yi daha düşük fiyatlarla satın almak istediğinden satın alma baskısı artış göstermektedir. Son 24 saat içinde tam tamına 26 BAYC NFT satılmıştır. Bu, bir önceki güne göre yüzde 116’lık bir artışa işaret etmektedir. Ayrıca, BAYC’ın hacmi satışlardan sonra yüzde 50 artarak 24 saatte 2,6 milyon doların üzerine çıkmıştır.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...